Max Allan Collins nevéhez fűződik A kárhozat útja (Road to Perdition) képregény, ami alapján Tom Hanks főszereplésével készült el a mozifilm. Collins még 2008-ban jelezte, hogy dolgozik a folytatás forgatókönyvén és a rendezői teendőket is ellátná. A MovieWebnek nemrég alkalma nyílt interjút készíteni Collinsszal, aki elárulta, hogy hamarosan minden sínre kerül, bár nem ő fogja dirigálni a Road to Purgatory címre hallgató folytatást, de az biztos, hogy a forgatókönyvéből fog készülni a produkció.
Korábban úgy hírlett, hogy a második felvonás Michael Sullivan (Hanks) fiára fog koncentrálni, aki a II. világháború után tér vissza szülővárosába, ahol aztán bosszút áll apja haláláért. “Annyit elmondhatok, hogy a film 10 évvel a Kárhozat útja után veszi fel a fonalat, tehát Michael 10 évvel idősebb a Road to Ourgatoryban” – mondta Collins, hozzátette, hogy elég közel állnak ahhoz, hogy leszerződtessenek egy rendezőt, ám azt nem árulta el, hogy ki is ez az illető. Az első részt Sam Mendes dirigálta, ő biztosan nem tér vissza, hiszen van már más munkája.
A Paramount iszonyatosan sokat költött a G.I. Joe mozifilmre, 175 millió dollárt tapsoltak el a produkcióra és valamivel több, mint 300 millió dollárt termelt a mozikban, ami kevés, nagyon kevés egy ilyen költségvetésű alkotásnál (mondhatni bukta). A stúdió mégis úgy döntött, hogy jöhet a folytatás, a szereplőgárda nagy része vissza fog térni és a forgatókönyvre a Zombieland íróit, Rhett Reeset 
Paul Haggis még 2004-ben adta el a Honeymoon With Harry forgatókönyvét a New Line-nak és úgy volt, hogy maga rendezi meg, a két főszereplő Vince Vaughn és Jack Nicholson lett volna. Ám a film költségvetése körül gondok adódtak, így a projekt parkolópályára került és azóta sem volt mozgolódás a tervezet környékén. Ám Robert De Niro újra elővette Haggis szkriptjét és saját produkciós cégén keresztül próbálja összehozni a filmet, az egyik főszerepet bevállalta, a másikat pedig Bradley Cooperre bízták, a rendezői teendőket minden bizonnyal Jonathan Demme, A bárányok hallgatnak (The Silence of the Lambs) direktora fogja ellátni.
Diablo Cody a Juno forgatókönyvével várt ismertté, szépen ráirányult a reflektor, különösképpen, hogy megkapta az Oscart is. Ezután készült el az Ördög bújt beléd (Jennifer’s Body) horror-vígjáték, amely már nem muzsikált olyan szépen, mint a Juno. Cody harmadik szkriptjét (mármint ami a mozis alkotásokat illeti), a Yound Adultot Jason Reitman veszi kezelésbe, ő dirigálta a Junot is, amely sokak szerint a 2007-es év egyik legjobbja volt és ha tartja az ütemet, akkor a Young Adult filmmel biztosan találkozni fogunk a 2012-es Oscar-díjátadáson.. A tervek szerint novemberben indulna a forgatás, a főszereplő már megvan, Charlize Theront sikerült megnyerni a produkcióhoz.
Egyre biztosabb, hogy A sötét lovag folytatásában Gotham védelmezőjének Rébusszal kell szembeszállnia. A Comicbookmovie oldal belső forrásra hivatkozva azt írja, hogy hárman esélyesek a karakter megformálására: Joseph Gordon-Levitt, Leonardo DiCaprio és Tom Hardy.
Patrick Melton és Marcus Dunstan ügyködtek a Fűrész néhány részén és A dög horror forgatókönyvét is letették az asztalra, jelenleg a Végtelen határok (The Outer Limits) szkriptjén kezdtek dolgozni. A dologban az az érdekes, hogy az MGM égisze alatt munkálkodnak, a stúdió elég nagy anyagi zűrben leledzik és ezért is nem halad semerre néhány projekt (pl. a Hobbit vagy a James Bond). Az MGM szóvivője közölte, hogy a duóval még a pénzügyi problémák előtt született megállapodás és már akkor is tudni lehetett, hogy csak nyár közepén fognak nekiállni a forgatókönyvnek. Mindenesetre nem tartom valószínűnek, ha Dunstan és Melton el is készül a szkripttel, akkor hozzá fognak látni a forgatáshoz.
Matthew Vaughn éppen az X-Men: First Class előkészületein dolgozik, hamarosan hozzálátnak a forgatáshoz, a film azt az időszakot fogja bemutatni, mikor még Xavier és Magneto jó barátok voltak és vállvetve küzdöttek. Vaughn a Hero Complexnek árulta el, hogy megnézte