Wesley Snipes adócsalás miatt volt kénytelen megjelenni a bíróságon néhány éve, a vád szerint a színész 1999 és 2001 között nem fizette adóját, ami több millió dolláros összegnek felel meg.
2008-ban Snipes-t vétkesnek mondták ki és 3 év börtönre ítélték, a bíróság nem csak a be nem fizetett adó miatt rótta ki rá ezt büntetést , hanem azért is, mert akadályozta az adóhatóság munkáját. Az ügyvédek fellebbeztek, szerintük a 3 év rendkívül sok, másrészt a vád egyik tanúját (Snipes könyvelője) azóta meggyanúsították, hogy az egyik ügyfelét megkárosította.
Azonban Szövetségi Feljebbviteli Bíróság tegnap úgy határozott, hogy Snipes-nak meg kell kezdenie a börtönbüntetését, fellebbezésnek helye nincs. Ez azt jelenti, hogy a The Expendables 2-ben biztosan nem fog játszani (kivéve, ha esetleg sikerülne kijárni azt, hogy Snipes-szal felvegyenek egy-két jelenetet a sitten) és a Penge franchise sem fog folytatódni, legalábbis vele biztosan nem.