A Disney stúdió még 2004-ben csapott le a Hover Car Racer online megjelenő regénysorozatra, amelyet Matthew Reilly tett közzé, aki leginkább az akció-thriller műfajában van otthon, művét pedig a Harry Potterhez és a Végjátékhoz is hasonlították. Az eltelt évek alatt nem igazán történt semmi a projekt háza táján, de most támadt némi mozgolódás a tervezet környékén.
Az élőszereplős techno-thriller rendezői székébe Fredrik Bond ülhet bele, aki egy ideje elég felkapott név lett. A reklám-és kliprendező többek között a Year 12 sci-fi elkészítésében is érdekelt (a poszt alatt néhány alkotását is megnézheted). A forgatókönyvet az újonc Blaise Hemingwayre bízták, az úriember a Disney szkriptíró programjában vett részt és az egyik legtehetségesebb volt a jelentkezők között. Az évek alatt David DiGilio és John Sayles is ügyködött a forgatókönyvön, előbbi a Kutyahideg (Eight Below) és a Traveler sorozatot jegyzi, utóbbi pedig a Spiderwick krónikákat (The Spiderwick Chronicles és a Dzsungelháborút (Men of War) vetette papírra. Alfred Gough és Miles Millar, a Smallville producerei 6 évvel ezelőtt álltak be a projekt mögé, ők még most is kitartanak a Hovercar film mellett és természetesen 3D-ben fogjuk látni a kész produkciót.
A történet egy repülő autó versenyzőre koncentrál, akinek az a feladata, hogy biztosítsa egy informátor épségben meg tudjon érkezni a célállomásra, azonban két kormány ügynökei is vadásznak rájuk.


Ken Bruen elég felkapott író lett mostanában Hollywoodban. Eddig nem igazán lehetett hallani a nevét a filmvilágban, idén azonban két mozi-és egy tévéfilm is készült a regényei alapján. Bruen Once Were Cops című könyvének is el fog készülni a mozis verziója, a rendezői teendők ellátása iránt William Monahan és David Michod érdeklődik. Monahan leginkább forgatókönyvíróként ismert, A tégláért (The Departed) megkapta az Oscart, majd idén elkészítette a London Boulevard filmet, amely szintén Bruen regényén alapszik. Michod leginkább rövidfilmeket csinált, az Animal Kingdom azonban már közel két órás alkotás és az idei Sundance-en megkapta a legjobb filmnek járó díjat.
A 

Eme sorozat is úgy kezdődik, akár a többi. Pilottal, bevezetővel, intróval etc. Véleményem szerint egy pilotnak elég rendesen meg kell ragadnia az embert, valahol nagyon mélyen, hogy az érdeklődést, a motiváltságot fenntartsa. Ez az első szempont, ami alapján értékelek én (szubjektív) egy bevezető részt, vagy egy sorozatot. Maga a kezdés nem egy rohadó pofájú zombival indul, hanem egy beszélgetéssel, ami a főszereplő Rick Grimes (Andrew Lincoln) illetve partnere és egyben barátja (mert ugye hol máshol lehetne egy nagy lelkiset rendezni, ha nem egy rendőrautó első ülésén yaix) Shane Walsh (Jon Bernthal) között zajlódik. Itt kiderülnek a családi drámák, párkapcsolati vélemények (megjegyzem hogy nem a feministáknak találták ki ezeket a mondatokat) majd recseg a cb és indul a mókuskerék. Nos, nem a történetet akarom elmesélni, hanem a véleményem írnám le, figyelembe véve az első szempontomat. Az első rész egy becsületes iparos munka, zombiapokalipszis módra. Nincs is ebben semmi rossz, de semmi új sem. Erős képsorok jellemzik (ki gondolta volna, ugye?) és nehéz mentális folyamatok, sok benne a személyes tragédia, ami azért rendesen nyomasztó és néhol (anya és fia találkozása – csak nem úgy ahogy megszoktuk) nagyon lehozza az embert az életéről, pláne ha van benne egy szikrányi empátia is. Elgondolkodtató ahogy az ember szembesül pár embertelenséggel, ami valahol érthető, egy kényelmes fotelből viszont nem annyira. Van benne egy furcsa kettősség, ami fenntartja az emberben a feszültséget, kell is, mert egy belekben tocsogó sorozatban furcsa lenne a hellokittyonline képi világ. De nem mindig hasznos, mert visszafele is elsülhet.
Két nappal ezelőtt csodálhattátok meg a Cowboys and Aliens
A Fűrész franchise-nak elvileg idén vége szakadt, de van, ami az örökébe lépjen. A Paranormal Activity 2 ugyan nem termelt annyit, mint az első rész, ám az eddig összegyűjtött több, mint 150 millió dolláros bevétellel is elégedett a Paramount, hatalmas hasznot húzhattak a filmből, hiszen a folytatás csak 3 millió dollárba került.
Még nyáron lehetett arról olvasni, hogy elképzelhető, hogy Ridley Scott fogja megrendezni a Stoker filmet Jodie Foster és Carey Mulligan főszereplésével. Scott éppen az Alien előzményfilmekkel van elfoglalva, már biztos, hogy nem ő fog irányítani a forgatáson, azonban aggodalomra semmi ok, Park Chan-wook lépett a fedélzetre, akinek ez lesz az első angol nyelvű alkotása. A két említett színésznő továbbra is kitart a projekt mellett és állítólag Johnny Depp is érdeklődik az egyik szerep iránt, A forgatókönyvet a Szökés (Prison Break) sztárja, Wentworth Miller vetett papírra.