0

Willis és 50 Cent a Set Up akciófilmben

A Set Up rablós akciófilmre 50 Cent már leszerződött, jelenleg Bruce Willis-szel tárgyalnak a másik főszereppel kapcsolatban és még Paul Walker is bekerülhet a tervezetbe. Ez lesz az az első film, amely a 200 millió dolláros tőkével rendelkező Cheetah Vision égisze alatt fog készülni.

A forgatókönyvet Mike Grunther írta és a rendezői teendőket is el fogja látni. Az úriember eleddig kaszkadőrként dolgozott, olyan alkotásokban működött közre, mint a Star Trek, a Halálos iram vagy a 24 sorozat. Dolgozott Willisszel is a Die Hard negyedik részében, Walkert pedig a Takersből ismerheti. A történet egy baráti társaságról szól, akik egy gyémántrablás kellős közepén találják magukat, az események azonban véres fordulatot vesznek.

A forgatás kezdete még nem ismert, Willis azonban elég elfoglalt, jelenleg a The Cold Light of Day thriller munkálatain vesz részt, majd a Ten vagy a Looper következik, már mindkét tervezet előkészületeihez hozzáláttak.

2

Bekmambetov lesz a producere két űrben játszódó filmnek

Timur Bekmambetov a Wanted jelentette a belépőt Hollywoodba, íróasztalán csak úgy halmozódik a sok forgatókönyv, legalább fél tucat projekttel hozták összefüggésbe, de nem úgy tűnt, mintha valamelyik is megvalósulna a közeljövőben. Nem is oly rég kiderült, hogy legközelebb nem a Wanted második részéhez lát hozzá, hanem az Abraham Lincoln: Vampire Hunterhez, ám producerként beállt két űrben játszódó tervezet mögé.

Az Apollo 18 produkció iránt nagy volt az érdeklődés, a stúdiók egymást túllicitálva próbálták rátenni a mancsukat, végül a Weinstein Co. jött ki győztesen a “csatából”. A forgatókönyvet Brian Miller körmölte le és Trevor Cawood fogja rendezni a filmet, aki eddig effekteket készített és leginkább a tévé világában ténykedett (pl Csillagkapu, Sötét angyal). Az Apollo 18 úticélja a Hold lett volna, ám a NASA úgy döntött, hogy lefújja az utat, ám a történet szerint nagy titokban csak elindult az űrhajó, majd földet (bocsánat, holdat) érvén idegen lények után kutattak. Máris kitűzték a bemutatót 2011 áprilisára, tehát a készítőknek bele kell húzniuk.

A másik egyelőre cím nélküli projekt is a Fox égisze alatt formálódik és az űrben fog játszódni, az akció-thriller ötlete Alex Litvak és Mike Finch fejében született meg és Bekmambetovot érdekelné a film, de addig nem kötelezné el magát teljes mértékben mellette, míg a forgatókönyvet nem látta.

Már csak az a kérdés, hogy mi van a Dark Moonnal, hisz’ ennek a középpontjában is az Apollo 18 állt és ugyanazzal a sztorival bírt, mint Carwood-féle filmverzió, csak ezt Olatunde Osunsanmi dirigálta volna a Warner berkein belül.

1

Bangkok Knockout előzetes

Úgy gondolom, hogy Panna Rittikrai neve  első és sokadik hallásra sem fog mondani semmit. Ő koreografálta meg az Ong Bak harci jeleneteit, akárcsak a The Boudyguard filmnél. A Bangkok Knockoutot már egymaga dirigálta, alább megnézheted az előzetest és ahogy sejteni lehet leginkább az akciójeleneteket emelik le, lesz itt ütés-rúgás. Remélhetőleg jobban sikerül, mint az Ong Bak 3.

2

Jön a Cowboy Ninja Viking

A Zombieland írói Rhett Reese és Paul Wernick  az Image Comics egyik képregényéből, a Cowboy Ninja Vikingből hoznak össze egy forgatókönyvet. A történet szerint a kormány többszörös személyiségzavaros embereken kísérletezik, annak érdekében, hogy létrehozzák a legjobb kommandósok egységet a terroristák ellen. Ám egy idő után a dolgok rosszra fordulnak a “Tripletnek” nevezett alanyok irányítása kicsúszik a kutatók keze közül, majd megszöknek. A gyilkosok kézre kerítésével a Cowboy Ninja Vikinget bízzák meg, aki továbbra is hűen szolgálja a kormányt.

Az írópáros két forgatókönyvvázlatot is írt a Deadpoollal kapcsolatban, ám egyelőre azt várják, hogy kerítsenek egy rendezőt a projekt élére, akivel egyeztetni tudnánk a további munkát. A film akkor veszi fel a fonalat, mikor még a főhős nem viselt maszkot, láthatjuk, hogy miképp került az X Fegyver programba és hogyan ültetik bele Wolverine lemásolt öngyógyító képességét. A kísérlet után egész teste eltorzult, ezért is kénytelen maszkot hordani.

5

Stb…

Szép mennyiségű hír, poszter, kép és előzetes látott napvilágot ezen a héten is, ám nem sikerült mindegyikről írni. Ezért hát alább láthatsz egy válogatást a kimaradt anyagokból, röviden.

– Az MGM 2012 novemberében küldené a mozikba a következő James Bond filmet.

– A hét pletykája: Zac Efron lehet az Akira főszereplője.

– Wolverine nem fog feltűnni az X-Men: First Classban. Ezt Bryan Singer erősítette meg, miután egy taxis facebook oldalán azt írta, hogy Hugh Jackman volt az utasa, aki a forgatás helyszínére igyekezett és azonnal szárnyra kaptak a pletykák.

–  Steve Pink rendezésében készül el a The Toxic Avenger feldolgozása. Az eredeti alkotásban Melvin, a cingár gimis srác állt a középpontban, akit mindenki lenézett és kiröhögött. Egy nap veszélyes, radioaktív hulladékkal hozza össze a sors, az anyag pedig totálisan átformálja Melvint, egy szörnyű kinézetű “szuperhőssé” válik, aki a gonosztevőket rács mögé juttatja. PG-13-as besorolásra számítsunk.

0jm– Batman pletyka: Charlize Theron neve jött szóba Sarah Essen detektív megformálásával kapcsolatban, aki Gordon felügyelő szerelme is. Vera Farmigát és Kacie Thomast pedig Julie Madison kapcsán emlegetik, a hölgybe  Bruce Wayne fog beleszeretni. Tom Hardy pedig úgy néz ki, hogy Harvey Bullock nyomozó lesz.

– Tim Burton áprilisban lát hozzá a Dark Shadows forgatásához. A forgatókönyvön Seth-Grahame Smith dolgozik.

– Martin Sheen fogja játszani Ben nagybácsit a Pókemberben. Sally Field May nénit alakíthatja. Mary Jane biztosan nem lesz benne a filmben.

– Film készül a Rubick kockából.

– Sylvester Stallone szeretné, ha Charlie Sheen is benne lesz a The Expendables 2-ben.

– Ryan Goslingnak ajánlották fel az All You Need is Kill sci-fi főszerepét.

– Állítólag a Titánok harca 2 Wrath of the Titans címen fog futni és Javier Bardem lesz Árész, míg James Frano Agenort játssza benne.

– Brad Pitt kilépett a Lost City of Z projektből.

– Paul Haggis írja a Thirds Person forgatókönyvét, a dráma három párosra koncentrál, akik nem ismerik egymást és még csak nem is egy országban élnek. Az ő kapcsolatukat követhetjük nyomon.

– Ian McKellen elmondta, hogy még nem szerződtették le a Hobbitra. Viszont James Nesbitt és Adam Brown is bekerült a Hobbit stábjába, törpöket fognak játszani.
Olvasd tovább

1

Channing Tatum II. Katalin cárnő udvarában

0ctRégóta be van már tervezve a Love and Honor projekt, ám ez idáig nem igazán sikerült előrébb jutni a tervezettel. A forgatókönyvhöz 7 évvel ezelőtt látott hozzá Randall Wallace, 2003-ban még úgy volt, hogy ő maga látja el a rendezői teendőket és Angelina Jolie fogja eljátszani II. Katalin cárnőt, ám azóta sok víz lefolyt a Volgán. A filmről nem feledkeztek el, Wallace továbbra is kitart mellette, Jolie viszont már elhagyta a fedélzetet és a Disney is úgy döntött, hogy átadja más stúdiónak a lehetőséget,

Ám időközben Channing Tatumot sikerült megnyerni az egyik főszerepre. A történet Oroszországban fog játszódni, Tatum Kieran Selkirköt fogja megformálni és Benjamin Franklin küldöttségének a tagja lesz, akik azért járulnak a cárnő színe elé, hogy meggyőzzék arról, hogy ne álljon ki Anglia mellett az amerikai függetlenségi háborúban, II. Katalin szándéka szerint 20.000 orosz katonát vezényelt volna a britek megsegítésére. Ám mivel ekkoriban a kozákok lázadásával is törődni kellett, ezért a cárnő úgy határozott, hogy csak abban az esetben nem küldi katonáit harcba az angolok oldalán, ha Kieran segít leverni a kozákokat.

Wallace az AFM-en próbál befektetőket, érdeklődőket keresni filmjéhez. Úgy hírlik, hogy Anne Hathaway fogja játszani Beatrice-t, aki a cárnő udvarhölgyeinek az egyike lesz és Tatum karaktere. vele keveredik romantikus viszonyba

4

Star Trek 2 promó poszter, kép vagy ilyesmi

A Collider oldal tette közzé az alábbi promó képet/posztert, de gyorsan le is szögezték, hogy ezt nem hivatalos, legalábbis nem tőlük érkezett. A folytatáshoz jövőre látnak hozzá, a hivatalos bemutató időpontja 2012 június 29-re esik. J.J. Abrams nem fog visszatérni a rendezői székbe, ő egyébként is elfoglalt a Super 8 projekttel, egyelőre azt se tudjuk, hogy kivel gyűlik meg a baja az Enterprise legénységének. Azt már leszögezték, hogy Kahn fog keménykedni a világűrben, hiába is várja több millió Star Trek rajongó, a figura talán majd egy másik részben fog feltűnni.

4

Hobo With Shotgun poszter

Egy biztos, Rutget Hauer nem ezzel a filmmel fog visszatérni az élvonalba, de legalább arra van némi esély, hogy lássunk egy élvezhető, szórakoztató grindhouse-stílusú produkciót. A Hobo With A Shotgunt Jason Eisner dirigálta, egy grindhouse versenyen mutatta be rövidfilmjét és elvitte a trófeát és elkészíthette annak mozis verzióját.  Hauer egy hajléktalant alakít, aki véres hadjáratot indít a bűnözők ellen. Jövő év elején mutatják be a Sundance-en, hozzánk valószínűleg csak DVD-n érkezik meg.

És aki nem látta, az alább megnézheti az előzetest

5

Az X-Akták 3-ban visszatérnek a sorozat szellemiségéhez

A TVMag franca oldalnak sikerült beszélnie David Duchocnyval a harmadik X-Akták (X-Filmes) filmmel kapcsolatban. „Már írják a forgatókönyvet. Jelenleg arra várunk, hogy a 20th Century Fox felkattintsa a zöld lámpát, a stúdió kissé csalódott a a második film viszonylag gyenge bevétele miatt. Véleményem szerint a probléma oka abban keresendő, hogy az írók igencsak eltértek a sorozat szellemiségétől, ráadásul a filmet nyáron mutatták be. A harmadik felvonás sokkal közelebb fog állni ahhoz, amit a rajongók is várnak tőlünk, lesz benne kormányzati konspiráció, stb…” – mondta Duchovny, aki megfeledkezik arról, hogy az első filmet is pont nyáron mutatták be.

Az X-Akták mozifilmet 1998-ban mutatták be és 189 millió dollárt termelt világszerte (Amerikában közel 84-et), a másodikat 2 éve láthattuk és rendesen alulteljesítette az elvárásokat, csupán 68 millió dollárt hozott (Amerikában 21-et). 2012-ben érkezik a harmadik felvonás, ami a sorozat szempontjából is fontos dátumnak számít.

2

Friends With Benefits trailer – Kunis és Timberlake előnyös barátsága

Justin Timberlake eddig nem igazán vált sztárrá a filmvilágban, ám erősen azon van, hogy ez is sikerüljön. A közösségi háló (The Social Network) kritikai és anyagi sikere után a Friends With Benefits vígjátékban fog játszani, jövőre pedig az Andrew Niccol rendezésében készülő Now sci-fiben láthatjuk őt.

A Friends With Benefitsben Mila Kunis alakítja a másik főszereplőt, de még Jenna Elfman, Woody Harrelson Andy Samberg, Richard Jenkins és Patricia Clarkson is jelen lesz, no meg Emma Stone is feltűnik, aki a Könnyű nőcske (Easy A) után ismét együtt dolgozhatott Will Gluck rendezővel.  A filmben Kunis egy  fejvadászt alakít, aki munkaerőt keres cégeknek. Sikerül felhajtania egy szerkesztőt, akivel  kénytelen megosztani  az albérletét, majd megegyeznek, hogy lefekszenek egymással, de komolyabb érzelem nem alakul ki köztük, csak barátok maradnak. Azonban a srác beleszeret a hölgybe, de sajnos a csaj mással jár. Bemutató még távol van, csak júliusban kerül a mozikba.