Évek óta szeretnék kezdeni valamit az Evil Dead franchise-zal, szóba jött a negyedik rész és jó ideig úgy volt, hogy a főhős, Ash összeméri erejét két kultikus horrorikonnal a Freddy vs. Jason vs. Ash-ben. Ám ez idáig nem valósult meg egyik sem. Sam Raimi és a Ghost House Pictures jelenleg egy feldolgozásban gondolkodik, újrakezdenék az egészet az elejéről.
Rob Tapert producer a Freepnek a következőket mondta a remake-ről. “Megvalósulhat, még e hónapban kezünkbe kerül a forgatókönyvet. Az az érdekes, hogy az Evil Dead-et kevesen látták azon a helyen, ami számára készült, azaz a moziban. ” – hozzátette, hogy szerinte Raimi azért forgatná újra, hogy mindenki a moziban élhesse át ezt az embert próbáló, borzalmas terrort.
Az Evil Dead 1983-ban készült el, majd 1987-ben futott be a folytatás, hat évre rá, 1993-ban mutatták be a harmadik részt, aminek már A sötétség serege volt a címe és a trilógia legsikeresebb darabja volt, 11 millió dollárt hozott. Ezek a filmek alapozták meg Bruce Campbell hírnevét.