Update: A Playlist oldal kapcsolatba lépett Reeves ügynökével, aki cáfolta, hogy a színész Londonban lett volna, így nem is mondhatott ilyesmit. Szóval kamu az egész.
Keanu Reeves Londonban, a színiakadémián beszélt jövőbeli filmterveiről. A 47 Roninról azt mondta, hogy egy 3D-s R kategóriás akcióbomba lesz, jó néhány látványos harc lesz benne. Megemlítette a Bill és Ted harmadik részét, amelyről csak annyit mondott, hogy be van tervezve.
Hozzátette, hogy karácsonykor együtt ebédelt a Wachowski testvérekkel, akik elárulták neki, hogy már megírták a Mátrix negyedik és ötödik részének a forgatókönyv vázlatát és szeretnék őt viszontlátni Neoként. A testvérek már bekopogtattak James Cameronhoz, hogy a 3D-vel járó előnyökről és hátrányokról beszéljenek. Az elgondolásuk az, hogy olyasmit akarnak bemutatni, amit eddig még nem látott senki. Reeves azt állítja, hogy az első Mátrixhoz hasonlóan az új részek is forradalmasítani fogják az akciófilm műfaját.
Oké, oké, már csak az a kérdés, hogy ezzel vissza tudják-e csalogatni az első felvonás rajongóit a mozikba? 1999-ben 171 millió dollárt hozott Amerikában (összesen 463 milliót) a Mátrix, videón és DVD-n is megtalálta a közönségét, hatalmas rajongás övezte. Látta ezt a Warner is, ezért beleegyeztek, hogy a második és harmadik részt együtt forgassák le. 2003-ban mutatták be mindkettőt, az Újratöltve már 281 millióig vitte (összesen 742-ig), de rengetegen kiábrándultak a franchise-ból, ez meg is látszott a harmadik eredményein, ami már csak 139 millió dollárt termelt (összesen 427-et). Ennek fényében a stúdió biztosan nem ad zöld utat azonnal, ráadásul a Mátrix óta a testvérek nem igazán tudtak kasszasikert összehozni.
Wachowskiék hamarosan hozzálátnak a Cloud Atlashoz és az asztalukon ott hever a modernizált Robin Hood történet is, amelynek forgatókönyvét rekordösszegért, 5 millió dollárért adták el. Ezzel kapcsolatban a Terminátor 2-őt emlegetik, tehát a rendelkezésre álló trükktechnika határait fogják feszegetni. Úgy hírlik, hogy a főszereplő Will Smith lesz.
Nemrég látott napvilágot az a hír, miszerint Jane Goldman javában írja a Kick-Ass 2 forgatókönyvét. A hölgy is találkozott ezzel, majd twitterjén megcáfolta ezeket.
Ivan Reitman a 2000-es években eddig csupán két filmet tett le az asztalra, az Evolúció és A szuper exnőm is megbukott. Számára a 80-as évek és a 90-es évek eleje jelentette a csúcsot. Új alkotása, a Csak szexre kellesz rom-kom annyiban lehet jó számára, hogy ezúttal végre örülhet, hogy nem bukást készített, a hétvégén megkeresett 20,3 millió nem rossz eredmény. Ashton Kutcher megfordult pár hasonló produkcióban, az Amíg a jackpot el nem választ film 20,1 millió dolláros hétvége után 80,2 milliónál hagyta el a mozikat, a Csajom apja ideges pedig 20,6 millióval indult, majd 68,9 milliót gyűjtött össze, viszont a Szerelem sokadik látásra csak 21 milliót termelt. Portmanra nem igazán jellemző romkom főszerep, inkább a komolyabb hangvételű alkotásokat vállal, bár azért játszott néhány könnyedebb filmben is, pl. Mr. Magorium meseboltja (bevétel: 32 millió dollár).
Culkin 1980. augusztus 26-án született, édesapja a Broadway-en színészkedett, így volt alkalma betekintést nyerni ebbe az életbe is. A srác a család harmadik gyereke volt, a szülők elég aktívak voltak, ugyanis összesen négy fiú és két lány volt a végeredmény. A szülők úgy döntöttek, hogy megvesznek egy kis apartmant, édesanyja telefonközpontban kereste a betevőre valót, míg apja a helyi katolikus templomban dolgozott.
– A Warner úgy döntött, hogy a Maci Laci után elkészíti a Foxi Maxi filmet is. Rendező még nincs.
James Wan indította útjára a Fűrész (Saw) franchise-t, az első részen kívül a többi felvonást már nem ő dirigálta, csak producerként vett részt az elkészítésükben. Jigsaw megismertetése után egy gyengébb horrort, a Halálos hallgatást (Dead Silence) és egy jobb thrillert, a Halálos ítéletet (Death Sentence) tett le az asztalra. Hamarosan a következő alkotása, az Insidious is bemutatásra kerül. A forgatókönyv Leigh Whannell tollából származik, ő vetette papírra a Fűrészt is. Oren Peli producerként egyengette a film útját, az úriember rendezte a Paranormal Activity-t.
A The Daily Mail információja szerint Jane Goldman jelenleg a Ha/Ver (Kick-Ass) folytatásának a forgatókönyvén ügyködik. Már az első rész bemutatása előtt is egy trilógiában gondolkodtak az alkotók, Mark Millar pedig tavaly megemlítette, hogy 2011-ben szeretnének hozzálátni a folytatáshoz és 2012-ben érkezne a mozikban a produkció. Matthew Vaughn rendező az X-Men: First Class-szal van elfoglalva, csak miután azt bejefezte, akkor tudja teljes figyelmét a Kick-Ass 2-nek szentelni. Szinte biztos, hogy eszközölni fog egy-két változtatást a szkripten, úgy kell alakítani az ütemtervet, hogy Aaron Johnson, Chloe Moretz és Christopher Mintz-Plasse ráérjen.
A héten derült ki, hogy életrajzi film várható valamikor a közeljövőben Alfred Hitchcockról. A rendezői székből Sacha Gervasi osztogathatja az utasításokat és John McLaughlin (aki a Fekete hattyút vetette papírra) forgatókönyvét is átírja. A produkció Stephen Rebello könyvén alapszik és Ivan Reitman lesz a producer, aki saját produkciós cégét is bevonta a munkálatokba. A bejelentés után most kiderült, hogy a főszerepre Anthony Hopkinst szeretnék megnyerni, aki még nem bólintott rá a felkérésre.
Christopher Nolan nyúlt Batman hóna alá, mikor a képregényhős a mozikban már teljesen elvesztett népszerűségét és új életet lehelt a figurába. A reboot második része már minden idők legtöbbet termelő képregényfilmjévé lépett elő és az imdb-n is előkelő helyen áll a legjobb alkotások között. A főszereplő Christian Bale azt mondta, hogy neki biztosan ez lesz az utolsó fellépése Denevéremberként. De mindannyian ismerjük a mondást: Soha ne mondd, hogy soha. Bale az Empire magazinnal árulta el, hogy ha Nolan belevágna még egy részbe, akkor rá lehet számítani.