A Chronicle – Az erő krónikája ügyesen ötvözte a found footage stílust a szuperhős témával és mindezt 12 millió dollárból valósította meg. Ennek eredményeképpen a produkció elég szép bevételt termelt, ami azt jelenti, hogy lesz folytatás. Max Landis írja a forgatókönyvet, aki mondott egy-két mondatot a második részről.
“Kedveltem Matt-et (Alex Russell játszotta) és nagyon sajnáltam, mivel a srác érzelmileg eléggé labilis és nem igazán akarta véghezvinni azokat a dolgokat, amiket végül megtett. Na ezért is dobom a pokol legmélyebb bugyraiba a folytatásban.”
Landis hozzátette, hogy a folytatás történései nem sokkal az első után veszik kezdetüket, ám ezúttal nem ugyanazt az elbeszélési módot fogják használni. “Pici spoiler – az egy dolog, hogy miképp készül el a Chronicle 2, a found footage pedig egy másik. Ez nem valami “Ó, a srácok halála után találtak ezt az anyagot” -stílusú film lesz. Nem lehet semmisnek tekinteni, hogy az első részben autókat dobáltak Seattle-ben. Látta az összes helikopter, amely az esemény felett körözött. Így végződött a film, ami mindent megváltoztatott. Senki nem tudja letagadni, hogy mi történt.”
Az író azt megemlítette, hogy Josh Trank nem fogja megrendezni a folytatást. “Nagy a valószínűsége, hogy nem fogja ledirigálni én pedig teljesen el vagyok foglalva más projektekkel, de a Chronicle-ra saját gyerekemként tekintek. Josh talán valamilyen szinten részt fog venni a második felvonásban, de egyelőre csak a forgatókönyvet szeretném gatyába rázni.”
James Bond visszatért Törökországba. A 007-es eddig háromszor fordult meg Isztambulban, először 1963-ban, amikor az Oroszországból szeretettel részt ott forgatták, 1999-ben pedig Őfelsége titkosügynöke A világ nem elég filmben akciózhatott a városban. A Sony a Ciragan Palace Kempinski-ben tartott sajtókonferenciát, amire természetesen a rendező, Sam Mendes és a színészek is elmentek. Közzétettek egy rövid videót az eseményről.
Volt már előzetes, láthattatok képeket a Prometheusból, sőt a vírusmarketing is dübörög. Habár az elején még arról beszéltek, hogy két előzményfilm jön végül mégis csak egyet készítettek el. A készítők eddig rejtélyesen fogalmaztak, érezhető, hogy nem akarnak minden csavart és érdekességet az elején lelőni és bemutatni, a szándék dicséretes, remélhetőleg a bemutatóig tényleg nem teszik közzé az összes meglepetésnek szánt dolgot.
Négy új szélesebb körű bemutató is volt, de egyik sem tudta megkaparintani az első helyet. Sőt, elég gyenge nyitányt produkáltak
A Marvel nem volt éppen előrelátó, eszükbe se jutott, hogy egyszer majd a képregénybirodalom berkein belül készülhetnek el egyes hősök bemutatkozó filmjei. Mire észbe kaptak több karakterük jogai más stúdiónál pihentek. Thorral a Sonynál próbáltak kezdeni valamit, a LionsGate a Fekete Özvegy produkciót szerette volna összehozni, a Vasembert pedig a New Line-nál akarták megalkotni. A Megtorló is visszatért a Marvelhez, miután a második résszel befürdött a Lionsgate és már Penge sem a Line Line égisze alatt aprít. Látható, hogy próbálkoztak, de nem mindegyik jogot tudták visszaszerezni. Nézzük mely figurák felett nem gyakorol teljes hatalmat a Marvel, legalábbis ezekről tudunk.


Tony Jaa az Ong Bak harcművész alkotással tett szert nemzetközi hírnévre, majd A sárkány bosszúja (Tom Yum Goong) sem muzsikált rosszul, de egy ideje valahogy nem megy a riksa úgy, ahogy kellene. Nyolc hónappal ezelőtt kezdődött A sárkány bosszúja 2 forgatása, de eleddig egyetlen nyomorult képkockát vagy színfalak mögötti videót se tettek közzé.
Csodálatos és brutális, mégis egészen költői történet – így fogalmazott Guillermo Del Toro a The Bloody Benders forgatókönyvről, amely megtörtént esetet dolgoz fel. A western, horror, thriller és romantika ötvözetet sajnos nem Del Toro fogja dirigálni, csak a produceri térfélről segíti a film megvalósulását, illetve Adam Robitel szkriptjébe is belenyúl.