0

Megjöttek az idei BAFTA-jelöltek

A Brit Filmakadémia díjait február 10-én fogják átadni, addig is megérkeztek az idei jelöltek. A dobogósok: A kedvenc (12 jelölés), Roma és Csillag születik (7-7 jelölés. Érdekesség, hogy a Fekete Párduc pl. labdába sem rúgott.

Legjobb film
Csuklyások – BlacKkKlansman
Zöld könyv – Útmutató az élethez
A kedvenc
Roma
Csillag születik

Legjobb rendező
Spike Lee (Csuklyások – BlacKkKlansman)
Pawel Pawlikowski (Hidegháború)
Yorgos Lanthimos (A kedvenc)
Alfonso Cuarón (Roma)
Bradley Cooper (Csillag születik)

Legjobb férfi főszereplő
Bradley Cooper (Csillag születik)
Christian Bale (Alelnök / Vice)
Rami Malek (Bohém rapszódia)
Steve Coogan (Stan & Ollie)
Viggo Mortensen (Zöld könyv – Útmutató az élethez)

Legjobb női főszereplő
Glenn Close (The Wife)
Lady Gaga (Csillag születik)
Melissa McCarthy (Megbocsátasz valaha?)
Olivia Colman (A kedvenc)
Viola Davis (Nyughatatlan özvegyek)

Legjobb férfi mellékszereplő
Adam Driver (Csuklyások – BlacKkKlansman)
Mahershala Ali (Zöld könyv – Útmutató az élethez)
Richard E Grant (Megbocsátasz valaha?)
Sam Rockwell (Alelnök)
Timothée Chalamet (Csodálatos fiú)

Legjobb női mellékszereplő
Amy Adams (Alelnök)
Claire Foy (Az első ember)
Emma Stone (A kedvenc)
Margot Robbie (Két királynő)
Rachel Weisz (A kedvenc)

Legjobb eredeti forgatókönyv
Hidegháború
A kedvenc
Zöld könyv – Útmutató az élethez
Roma
Alelnök

Legjobb adaptált forgatókönyv
Csuklyások – BlacKkKlansman
Megbocsátasz valaha?
Az első ember
If Beale Street Could Talk
Csillag születik

Legjobb fényképezés
Bohém rapszódia
Hidegháború
A kedvenc
Az első ember
Roma

Legjobb brit film
Beast
Bohém rapszódia
A kedvenc
McQueen
Stan & Ollie
Sosem voltál itt

Legjobb filmzene
Csuklyások – BlacKkKlansman
If Beale Street Could Talk
Kutyák szigete
Mary Poppins visszatér
Csillag születik

Legjobb vágás
Bohém rapszódia
A kedvenc
Az első ember
Roma
Alelnök

Legjobb idegennyelvű film
Capernaum
Hidegháború
Dogman – Kutyák királya
Roma
Bolti tolvajok

Legjobb vizuális effektek
Bosszúállók: Végtelen háború
Fekete Párduc
Legendás állatok: Grindelwald bűntettei
Az első ember
Ready Player One

Legjobb brit elsőfilm
Apostasy
Beast
A Cambodian Spring
Pili
Ray & Liz

Legjobb dokumentumfilm
Free Solo
McQueen
RBG
They Shall Not Grow Old
Three Identical Strangers

Legjobb animációs film
A hihetetlen család 2.
Pókember: Irány a Pókverzum
Kutyák szigete

Legjobb látvány
Legendás állatok: Grindelwald bűntettei
A kedvenc
Az első ember
Mary Poppins visszatér
Roma

Legjobb kosztüm
The Ballad of Buster Scruggs
Bohém rapszódia
A kedvenc
Mary Poppins visszatér
Két királynő

Legjobb smink / haj
Bohém rapszódia
A kedvenc
Két királynő
Stan & Ollie
Alelnök

Legjobb hang
Bohém rapszódia
Az első ember
Mission: Impossible – Utóhatás
Hang nélkül
Csillag születik

Legjobb brit rövidfilm
73 Cows
Bachelor
The Blue Door
The Field Wale

Legjobb brit animációs rövidfilm
I’m OK
Marfa
Roughhouse

Rising Star Award (közönségdíj a legjobb fiatal színésznek)
Letitia Wright
Jessie Buckley
Cynthia Erivo
Barry Keoghan
Lakeith Stanfield

(Ign.hu)

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *