2011-ben röppent fel a hír, hogy Keanu Reeves úgy nyilatkozott, hogy a Wachowski testvérek megcsinálják a Mátrix 4. és 5. részét. Néhány órával később a színész ügynöke cáfolta a pletykát, mint mondta Reeves a megjelölt időpontban nem tartózkodott azon a helyen, amelyet a híresztelések megjelölnek.
Ám a Latino Review (hozzáteszem: nem túl megbízható forrás) nemrég lehozta, hogy úgy tudják, hogy a Warner Wachowskiékkal közösen újabb folytatáson törik a fejüket és ha minden jól megy 2017-ben ki is jöhet a filmet. Az elképzelés szerint a történet a Mátrix születését, megalakulását mutatná be, de egyelőre minden eléggé képlékeny és a későbbiek során sok minden változhat.
A Mátrix eredetéről több, mint 10 évvel ezelőtt esett szó a Matrix Comics képregényben, a Bits and Pieces of Information sztorit az Animátrixban is bemutatták, de elvileg ehhez nem lesz semmi köze az új filmnek.
1999-ben az első rész 463 millió dollárt kaszált, DVD-n és videón is gyorsan nagy kedvenccé vált, hatalmas rajongás övezte. A stúdió sem volt vak, látták, hogy mindenki erről beszél, így adtak 300 millió dollárt a rendezőtestvéreknek, hogy forgassák le a két folytatást. A második felvonás 742 millió dollárt szedett össze, ám sok bírálat érte és rengetegen távoztak csalódottan a mozikból. A kiábrándultság meglátszott a harmadik rész eredményein, amely 427 millió dollárt gyűjtött be (Amerikában 139 milliót, míg elődje 281-et).
Várjuk a cáfolatot vagy a megerősítést.