Évekkel ezelőtt, még a Terminator 3 forgatása alatt Arnold Schwarzenegger elruccant Az Amazonas kincse (The Rundown) forgatására, hogy egy rövidke cameo-val örvendeztessen meg minket. Illetve ezt a pillanatot úgy is szokták emlegetni, hogy Arnie átadta a stafétabotot Dwayne Johnsonnak.
A Szikla ugyan tette a dolgát, de nem vált belőle hatalmas akciósztár, mindenesetre öröm, hogy mostanság nem a vígjátékokat részesíti előnyben. Úgy tűnik, hogy a pankrátor-színész Schwarzenegger mellett mutogathatja muszklijait, méghozzá nem másban, mint a Terminator 5-ben.
Az Osztrák Tölgy ezúttal nem egy gépezetet, hanem hús-vér embert alakíthat. A 40-es vagy 50-es években játszódó történetben Sarah Connor szüleit védelmezi. Egyelőre nem tudni, hogy Johnsont kit vagy mit fog megformálni.

Tavaly hirtelen nagy lett a sürgés-forgás a Ragyogás (The Shining) körül. Egyrészt Stephen King hozzálátott egykori sikerkönyvének a folytatásához (szeptemberben a boltokban), másrészt a Warner is megszellőztette, hogy csinálnak egy újabb részt Stanley Kubrick klasszikusához, de nem King regényéből.