2

Stb…

0yij

Frank Darabont és Frank Marshall is megcáfolta a legutóbbi Indiana Jones pletykát, tehát a Disney egyáltalán nem tervezi, hogy lecserélje Harrison Fordot és nem akarja megfiatalítani a karaktert.

A Marvel azt szeretné, ha Michael C. Hall játszaná Fenegyerek sorozat vak igazságosztó főhősét. Már csak az a kérdés, hogy a színész is akarja-e ezt.

Pár nappal ezelőtt derült ki, hogy John Boyega játszhatná Miles Dyson fiát a Terminator: Genesis-ben, ám mivel rábólintott a Star Wars 7 egyik szerepére is és a két filmet azonos időszakban forgatják, így kénytelen volt kilépni a Halálosztó franchise következő részéből. Szerepét Dayo Okeniyi örökölte meg.

Ridley Scott lesz a producere az A Better Place thrillernek, a forgatókönyvet Brad Ingelsby, az Out of the Furnace írója szállította le. A történet nem ismert, annyit lehet tudni, hogy a Szimpla ügyhöz hasonló film lesz.

Brett Ratner produkciós cége vette meg a Finding Winnie könyv jogait, amelyet Lindsay Mattick, Harry Colebourn hadnagy dédunokája írt. A tiszt 20 dollárért vett egy elárvult bocsot, majd hazavitte. Mivel a világháború ideje alatt nem tudott vele foglalkozni a londoni állatkertnek adományozta. Állítólag a medve inspirálóan hatott A.A. Milne-re, így született meg benne a Micimackó ötlete. Olvasd tovább

5

Jöhet a fiatalabb Indiana Jones? *UPDATE*

indianajonesTény, hogy a Disney szeretne egy újabb Indiana Jones filmet, de ezen túlmenően semmi biztosat nem tudunk a folytatásról. Viszont egy elég érdekes pletyka ütötte fel a fejét, miszerint a stúdió nem csak egy részt szeretne és úgy vélik, hogy a karakterrel is nyugodtan meg lehet tenni, mint James Bond esetében. Azaz más színész is fejébe csaphatja a régészkalapot és csattogtathatja az ostort.

A Latino Review úgy tudja, hogy a Disney kijelölt egy határidőt, ha addigra nem sikerül belendíteni az Indy 5 szekerét, akkor lecserélik Harrison Fordot. De ki alakíthatná a fiatalabb Dr. Jonest? A lista élén Bradley Cooper áll, akinek filmjei mostanában szépen hoznak. A forgatókönyvön Frank Darabont dolgozik, ő prezentálta ötletét a stúdiónak, ami eléggé tetszetős volt.

Hozzá kell tenni, hogy az LR oldal több hajmeresztő pletykát tett közzé az elmúlt időszakban, legtöbbször úgy tűnik, hogy vaktában lövöldöznek.

UPDATE: A Slashfilm utánajárt a pletykának, egy stúdióhoz közeli forrásuk azt mondta, hogy nincs valóságalapja a pletykának.

3

Tom Sellecknek a CBS nem engedte meg, hogy Indiana Jones legyen

tomindianaMindenki ismeri a filmtörténelem egyik legrosszabb döntéseként számon tartott esetet, amikor Tom Selleck visszautasította az Indiana Jones főszerepét. Igen ám, de sok-sok évvel később (most!!) a Bajuszkirály elment David Letterman show-jába, ahol kiderült, hogy nem rajta múlott a dolog. Anno megjelent a próbafelvételen, ott volt Steven Spielberg és George Lucas is,  meg voltak vele elégedve és az orra elé toltak egy ajánlatot. Selleck hajlott volna a dologra, csak hát már mögötte volt a Magnum első epizódja és a CBS nem engedte, hogy bevállalja a filmet. Szóval maradni kellett Magnumnál, elment Hawaii-ra a munkálatok helyszínére, csakhogy a színészek pont ekkor léptek sztrájkba.

 

8

Harrison Ford még kétszer el akarja játszani Indiana Jones-t

indianajonesLegutóbb még azt suttogták, hogy Harrison Ford december környékén csaphatja fejébe a kalapját és veheti kezébe ostorát, mivel év végén indul az Indiana Jones 5 forgatása. Ma újabb pletyka került ki a világhálóra a Market Saw oldal jóvoltából. Ők úgy tudják, hogy a színész a tárgyalóasztal mellett üldögél, ugyanis Ford csak úgy hajlandó visszatérni a Millenium Falcon fedélzetére, ha sikerül elérnie, hogy legalább még kétszer eljátszhassa a régészprofesszort.

A Kristálykoponya királyságát ugyan sokan utálták, de azzal egyet kell érteni, hogy Ford jól hozta a szerepét és nem csattogtatta öregesen ostorát. Viszont az idő múlását nem lehet megállítani (bár egy-két arcápoló kozmetikumokat gyártó cég tud felmutatni néhány eredményt) és ha össze is jönne a két film jó lenne minél hamarabb, mert az már tényleg túlzás lenne, ha a színész 80 évesen kalandozna.

0

A Disney és a Paramount megegyezett az Indiana Jones kérdésben

indianajonesMiután igen borsos áron George Lucas megvált birodalmától a Disney számára még akadt némi tennivaló. A Disney-nek még hosszú tárgyalásokat kellett folytatnia az Indiana Jones franchise jövőjével kapcsolatosan. A régész-történész előző négy kalandját a Paramount forgalmazta, de a közkedvelt klasszikus figura jogai a Disney-hez kerültek, amikor kicsengették Lucasnak a 4 milliárd dollárt de az előző produkciók forgalmazásához kötődően el kellett simítani néhány kérdést.

A két stúdió között létrejött megállapodás szerint az Indiana Jones 1-4 felvonásának a forgalmazása továbbra is a Paramount kezében maradhat, ráadásképpen a jövőben elkészülő bármely további részből részesedhetnek.

Ezáltal, hogy rendezték a forgalmazási, marketing és pénzügyi részleteket a Disney gőzerővel kezdhet dolgozni egy újabb Indiana Jones filmen. Nem kizárt, hogy hamarosan bejelentik milyen terveket szövögetnek. Harrison Ford korábban jelezte, hogy újra boldogan csattogtatná az ostort és eredne eltűnt rejtélyes műtárgyak nyomába és Steven Spielberg is szívesen ledirigálná az Indy 5-öt.

1

Perlik az Indiana Jones IV-et a kristálykoponya miatt

Dr. Jaime Awe, a Belize Régészeti Intézet vezetője beperelte a Lucasfilmet, a Disney-t és a Paramountot, mivel az Indiana Jones negyedik részben fontos szerepet kapott a kristálykoponya és szerinte ehhez az ő engedélyét kellett volna kérni.

A Lucasfilm soha nem kérte és nem is kapott engedélyt arra, hogy a Mitchell-Hedges koponya másolatot felhasználják a filmhez. Ezidáig Belize nem részesült a film által termelt haszonból. – sérelmezi Awe.

Három kristálykoponyát Londonban, Párizsban és Washingtonban őriznek. Viszont a 20-as években Belize-ben is volt egy, amelyet a F.A. Mitchell-Hedges kincsvadász örökbefogadott lánya talált egy oltárban, miközben régi templomokat vizsgáltak. A 30-as években az értékes koponyát illegálisan kivitték az országból és azóta is jó pénzt keresnek vele, hogy mutogatják. Awe-nek ez sem tetszett, ezért beperelte a családot is, úgy véli, hogy a család örököseinek vissza kell szolgáltatniuk a tárgyat.

13

Legjobb és legrosszabb filmek 2008-ban… szerintem

top10Nagy divat listákat írni, új év napján meg aztán gombamódra szaporodnak az ilyen posztok. Ilyenkor már tradíciónak számít az, hogy minden filmes blog felsorolja azokat a filmeket, amelyeket a legjobbnak illetve a legrosszabbnak tartott az előző évben.  Nos íme az az én listám, csak 2008-as filmekkel. Nyilván nem láttam minden filmet tavaly, bár próbáltam törekedni rá, hogy minél többet lássak. Kimaradt pl. a Gran Torino, a Slumdog Millionaire vagy a Valkűr, de minden meg nem nézett alkotás esélyes lehet arra, hogy felkerüljön az év filmje vagy az év leggázabb felsorolásba. (A filmek egy részéről iromány is született, a pirosas nevekre rákattintva ezekhez juthatsz el.)

Top 15

1. Indiana Jones és a Kristálykoponya királysága – Sokak szerint megerőszakolták az öreg régészt, nekem nem volt vele bajom.

2. Trópusi vihar – Ha nem nevettem, akkor is mosolyogtam, Robert Downey Jr. For Prezident!

3. Taken– Az év akciófilmje, amely 80-as évekbeli hangulatot árasztott

4. Doomsday– Egy képkockája se eredeti, de nagyon jól rakta össze Neil Marshall és végre egy tökös csaj zúzott valami izomagy helyett

5. Wall-E – A Pixar idén is  megbízhatóan állt elő egy minőségi, élvezhető animációval

6. Mamma Mia!– Az első perctől kezdve az utolsóig élveztem, üde, szórakoztató film volt

7. Chocolate– Egy egyszálbél kislány bámulatos kunsztokat művelt, össze kellett volna ereszteni Liam Neesonal

8. Kaméleon– Ritkán fordul elő, hogy egy nézhető magyar filmet láthatok, ez pedig túlteljesítette az elvárásokat is

9. A hullám – A kísérlet után még egy hasonló film a németektől

10. Eden Lake– Kevésszer érezhetünk olyasmit, mikor az ember felállna a székből és belegyalogolna a genya szereplő képébe

11. Tiltott Királyság-Jet Li és Jackie Chan közös harca nem sikerült rosszra, szórakoztató kaland-mese

12.  Red – Brian Cox beérte volna egy bocsánattal is, mikor nem kapta meg, akkor se szedte szét a várost darabokra, ahogy ilyenkor az szokás.

13. Cloverfield– Az év szörny filmje, no meg idén nem is nagyon volt városrombolós mozi

14. Kung Fu Panda– A DreamWorks végre készített egy jó animációs filmet

15. Timecrimes– Egy kis időutazásos kavarás spanyol módra

Olvasd tovább

0

Ilyen volt a nyári filmtermés: Sikerek és bukások

Elmúlt az idei nyár is, a stúdiók ellőtték rakétáikat, elpukkangatták petárdáikat, némelyiknek nagyobb volt a füstje, mint a lángja, de túl vagyunk rajta. Volt szinte minden: akció, romantika, kaland, vígjáték, horror… de nem jöttek hegynyi űrhajók, nem akartak idegen életformák elpusztítani minket, igazság szerint egy jó kis űrlényes, pusztítós filmet hiányoltam a kínálatból. De sebaj, majd jövőre…

A nyáron 12 100 millión felüli alkotás volt, még 4 filmnek van esélye elérni ezt a határt, a 200 millión 5 produkció haladt át, a háromszázas vonalon pedig eddig 3, az 500-as határt pedig egy mű vette be.

Nyertesek:

Olvasd tovább

0

Őrült küldetés 1-4 (Mad Mission – Aces Go Places I-IV)

Néha nosztalgiával gondolok vissza arra a korszakra, mikor még a VICO videótékák voltak. Olykor megnézek egy régi „csemegét”, amikor beugrik valaminek a címe és úgy élt bennem, hogy az mekkora szórakozás volt. Az Amerikai nindzsa még most is élvezhető, de az Ütközetben eltűnt már nevetséges (Chuck, ne bánts!). Az Őrült küldetés is hatalmas szórakozás volt, mostanában néztem meg újra. A végeredmény felemás.

Az Őrült küldetés akció-vígjáték lenne, de leginkább paródia jellegű. A fő hangsúly a vígjátékon van, nem is kell az egészet komolyan venni. A filmekben kifigurázzák többek között a James Bond-ot, a Mission Impossible sorozatot, a Transformerst de visszaköszön az Indiana Jones egy jelenete is. Valószínű ezen felül még parodizál néhány hongkongi művet is, de sajnos kevés ilyen filmet láttam, így nem tudom, csak sejtem. Azért akció is van bőven, a verekedések elég jók és frankón kivitelezett (autós, motoros, biciklis) üldözések is találhatók benne, amelyekből nem hiányzik a „bolondozás” sem, néhány filmes ott Hollywoodban tanulhatna ezekből.

Olvasd tovább

0

Csak röviden…

A bűn színe / Freedomland: Egy nem túl jó bőrben lévő nő (Julianne Moore) támolyog be a kórházba, az őt kikérdező nyomozónak(Samuel L. Jackson) elmondja, hogy őt bántalmazták, kocsiját ellopták tőle, amiben a kisfia is benne csücsült. Ismerős a szitu, Moore-nak nemrég volt egy hasonló témájú filmje, amiben a gyerkőce tünt el, de ha most is előjött volna az ufotéma, tuti bemutatok a filmnek. A nő testvére szintén rendőr , le is zárja a környéket, Freedomland-et, ami Jackson körzete. Nem is örül neki a helyi színesbőrű nép, a feszültség nő, mi meg csak nézünk és érezzük a nyomozóval együtt, hogy itt valami nem stimmel. Az első fél óra eltelik gyorsan, bizakodásra adhat okot, hogy valami jót is látunk. Sajnos azonban nem így történik, elég gyakran jön az ásítás és az ügy végén se lepődünk meg. Értékelés: 50 %

2007freedomland

Olvasd tovább