0

James Cameron hallatta hangját

Készül az új Terminator. Pár infómorzsa már kiszivárgott ezzel kapcsolatban. McG lesz a rendező, ez edig tuti. Christian Bale alakítja majd John Connort, először még azt nyilatkozták, hogy a Connor nem lesz központi szereplő a negyedik részben, csak kis mellékszál lesz, de nemrég ezt maga McG cáfolta meg.

A filmben lesz egy másik fontos szereplő is, ő Marcus, aki megtizedeli majd a Terminatorok sorait. James Cameron, a Terminator 1-2 rendezője javaslatott tett McG-nek, miszerint szerinte Sam Worthington kiváló lenne Marcus szerepére. Cameron jelenleg az Avatar filmet rendezi (végre, hosszú idők után!) és elégedett volt Worthington teljesítményével. A javaslatot elfogadták, a srác a stábban van. Különben is, ki az aki nemet mondana Cameronnak?

0

A sztrájknak vége. Ez 100 %

Vége a sztrájknak. 100 napig tartott.

Pár napja a WGA vezetősége és a szakszervezeti tanács is elfogadta a megállapodást. A végső döntés azonban a tagok a kezében volt. Az írók szavaztak és nagy többséggel (92,5 %) a sztrájk vége mellett voksoltak. Mellesleg a stúdiók ajánlata is csak szerdáig volt érvényes.

Újra lehet rendes showműsorokat készíteni és a sorozatoknak is gyorsan neki lehet ugrani. Bár ez nem olyan egyszerű, a díszleteket elő kell szedni, a stábtagokat fel kell hajtani. Egyes sorozatoknál marad a csonka évad, de néhány még tavaszra visszatér pár epizóddal.

Itt megtekinthetitek azt összeállítást, ami megmutatja, hogy mi volt a sztrájk előtt, mit akartak elérni a forgatókönyvírók és mit kaptak.

Tehát hivatalosan is vége, 2011. május 4.-ig. Eddig érvényes az új szerződés. Szerintem azért még lesznek bőven kirohanások, mindkét fél “megszámolja halottait” és majd a nyilvánosság elé tárják.

1

Juno (Juno, 2007)

A filmről Miecs itt írt.

Mit tennél, ha kiderülne gyereket vársz? Vagy ha a barátnőd (esetleg az egyestés kalandod) jelentené be azt, hogy gyereked lesz, méghozzá Tőled!

Juno MacGuff 16 éves, gimis csaj. Süt róla, hogy sok dolgot másképp gondol. Olyan „ami a szívemen az a számon” típus, kimondja a gondolatait. Ha egy érzékenyebb lelkületű ember kommunikálni akarna vele egy percig se bírná. Junonak azonban most nem az a legnagyobb problémája, hogy a többiek mit gondolnak róla, sokkal jobban aggasztja a terhessége. A „tettes” Paulie Bleeker, aki az egyik legjobb barátja, tökéletes ellentéte a kisasszonynak. Szüleinek elmondja, akik természetesen mellé állnak ezekben a nehéz időkben is. Juno nem tudja felnevelni a gyereket, ezzel tisztában van. Az elvetett abortusz gondolat után úgy határoz nevelőszülőket keres, akik meg felnevelik majd a születendő jövevényt. Aki keres, az talál, ki is választ egy párt, akik tökéletesek lehetnek. Mark és Vanessa kedvesek, aranyosak, fel is tudnák nevelni a gyerkőcöt.

Olvasd tovább

2

Koppintás: I Am Omega

Ki tudja mennyire koppintás ez, hisz Will Smith I am Legend filmjével párhuzamosan készült, csak ez egyből ment videóra. Főszerepben Mark Dacascos.

A film tartalmával nem vesződnék, olvassátok el groundwalker kritikáját.

Az I Am Omega az imdb-n 3.3 ponton áll, tehát ez sem vitte túlzásba.

Richard Matheson regényének ezek szerint ez a negyedik. feldolgozása. 1964-ben készült az egyik The Last Man on Earth címmel a másik pedig a The Omega Man 1971-ben Charlton Heston-nal. Az elsőnek maga Matheson írta a forgatókönyvét, de végül a producerek annyira beleszóltak az egészbe, hogy nem is adta hozzá a nevét. Tavaly pedig mozikba került a Legenda vagyok Will Smith főszereplésével.

0

Stigmata 2

Láttátok az első részét? 1999-es film volt Patricia Arquette és Gabriel Byrne főszereplésével. Nos, ötlet híján nekiugranak a második részének.

A Stigmata 2 forgatókönyvírója Sean Hood, akinek eddig olyan filmeket köszönhetünk, mint pl: Halloween: Ressurrection, Kocka 2: Hiperkocka vagy a Holló második része.

Egyszóval semmi jóra ne számítsunk. A filmet a tervek szerint nem küldik a mozikba, hanem csak DVD-n adják ki.

6

Asterix az Olimpián (Astérix aux jeux olympiques) – kritika

Először jó húsz évvel ezelőtt volt szerencsém Asterixhez és gall csapathoz, mikor jóapám egyszer Alfával tért haza. Ebben az újságban futott René Goscinny és Albert Uderzo által megálmodott ,megrajzolt képregény, később is rendszeresen vettem. (mellesleg az egyik különszámban jelent meg először egy Marvel -féle szuperhős történet is).

Néhány éve pedig Asterixből a franciák filmet csináltak, ami elég közepesre sikeredett, de a pénztáraknál jól hozott. Nosza nekivágtak egy grandiózusabb második résznek, ami köszönhetően a zseniális magyar szinkronnak (Speier Dávid for Prezident!) igazi élményszámba ment

Olvasd tovább