16

Trópusi vihar (Tropic Thunder)

 

 

Nem dőlök be már minden előzetesnek amit látok, több száznyi trailer megtekintése után tudom már jól, hogy ezekbe a film legjobb pillanatait próbálják belezsúfolni. Ebben az évben azonban már a második ajánló volt az (az első a Mamma Mia!, a harmadik meg a Watchmen, amelyen rendesen libabőrös lettem a moziban), amit egymás után többször is megtekintettem. A filmben játszó színészek által alakított színészek honlapjait is átböngésztem, teljesen jópofa volt, éljen a marketing. Ezek után mit is vártam a Trópusi vihartól? Némi akciót, sok vicces beszólást és poén és egy kis Hollywood paródiát. Úgy voltam vele, ha ezeket megkapom és az ezek közti űrt valahogy kibélelik, akkor már megérte a mozijegy árát.

Olvasd tovább

6

A végtelenbe és tovább!

Nem, nem a Star Trek filmről írnék pár sort, hanem az Avatarról. Mint ismeretes, jövőre érkezik James Cameron új rendezése az Avatar, a mester már 1997 óta nem rendezett filmet, inkább producerkedett meg néhány dokumentumfilmet készített.

No és az Avatar mennyibe is fog kerülni? 250-300 millió dollár közötti költségvetésről beszélnek, de ahogy Cameront ismerjük bizony szépen túl szokta lépei a határt, így ha elszáll megint soha a büdös életben nem fog megtérülni a film, ráadásul ehhez még azért társul majd egy kis marketing is biztos.

Anno a Terminator 2 is rekord költségvetéssel készült, ami végül hatalmas siker lett. Aztán a Titanicnál is túlment a kereten és végül a film 200 millióba került meg mellesleg felépített egy stúdiót Mexikóban még, de így is megérte, mivel 1,8 millárd dollárt hozott a film, amit eddig egy film bevétele sem közelített meg. Az Avatarral mi lesz? Vagy nagy bukta vagy siker? Egyáltalán emlékeznek-e az emberek még rá?

Eddig egy 300 millió dolláros film készült, az pedig A Karib-tenger kalózai: A világ végén volt. Jövőre pedig az Avatar mellett még a Transformers folytatása is ennyibe fog kerülni, mivel meguplázták a költségvetést. Az előállítási költségek az egekben, mi lesz így néhány év múlva?

0

Michael Moore új filmje ingyen tölthető

Michael Moore új alkotását, a Slacker Uprising-ot szeptember 23-tól 3 hétig lehet tölteni ingyenesen, majd ezután DVD-n vásárolható meg az Amazonon és a Netfixen. Moore soha nem is tervezte azt, hogy a mozikba küldje művét.

A film 2004-ben készült, az elnökválasztási kampány idején, amikor Moore több amerikai várost járt be, hogy felderítse kik azok, akik nem mennek el szavazni. Moore azt reméli, hogy filmjének hatására emberek milliói állnak fel és leadják voksukat a választás idején.

Michael Moore nevéhez fűződik a legsikeresebb dokumtentumfilm, a Fahrenheit 9/11, ami Amerikában 119 millió dollárt hozott és a rendező azt remélte, hogy ettől majd sokan megvilágosodnak és nem Bushra fognak szavazni, ám mégis Bush nyert.

Előzetes

8

Együtt forog a Pókember 4-5

Korábban már pletykáltak arról, hogy Sam Raimi-t nem érdekli a Pókember folytatás és Tobey Maguire-t pedig a stúdió le szeretné cserélni. Nos végül mindketten aláírtak a negyedik és ötödik részre. Mary Jane (őt Kirsten Dunst játszotta) is benne lesz a filmben, a Sony őt sem akarja lecserélni (egy reggeli hír még mást állított).

A 4. és 5. részt egyben forgatják majd le, így a költségeket is csökkenteni tudják, no meg nehéz lenne összehozni megint a bagázst (azaz a rendezőt és a főszereplőt?). A forgatókönyvet James Vanderbilt írja, az ő nevéhez fűződik a Kiképzőtábor és a Zodiac szkiptje. 2011-re szeretnék ha a mozikban lenne a Pókember 4. A harmadiknál szerették volna ha a Fekete Macska is benne lett volna, Eliza Dushkunak szánták a szerepet, de ez sem valósult meg (egy rajongói plakát erre található)

És ki lehet majd a főgnosz? Jelenleg úgy néz ki, hogy a Gyík, akit már a harmadik részre is elég sokan vártak, hiszen Dr. Kurt Connors feltűnt mind a három felvonásban, ő változik át majd Gyíkká. Connors azon kísérletezett, hogyan tudná a kezét visszanöveszteni, így változik át majd. A figurát Dylan Baker alakította.

Venom nem fog visszatérni, neki egy külön filmet szánnak, a forgatókönyvet már írják.

Szerintem a három Pókember film igen gyenge volt, meg sem közelítette a képregény hangulatát vagy színvonalát (a harmadik részről írtam is, itt pedig az X-Men forgatásán tűnik fel a Pókfej:))

1

Fincher nem enged

David Fincher a Heavy Metal magazin szerekesztőjével, Kevin Eastmannel együtt egy 9 szegmensből álló animációs filmen dolgozik, ami a magazin fantasy képregényein alapul. Eredetileg a Paramount stúdiónál készítették volna Heavy Metalt, de túl véresnek, erőszakosnak találták, pedig ezek a képregények erről voltak híresek.

Állítólag a stúdió ultimátumot adott Finchernek, mivel a The Curious Case of Benjamin Buttonból már bemtuattak 20 percet és a reakciók egyék vegyesek voltak, szerették volna ha Fincher újravágná a filmet meg hajtson végre pár változtatást is. Ő azonban nem engedett és  közölték vele, hogy akkor több filmje nem kap zöld utat ennél a stúdiónál. Fincher nem keseredett el, átment a Sony-hoz, amely tárt karokkal fogadta. Jelenleg Zack Snyder (300), Guillermo del Toro (Hellboy) and Gore Verbinski (Karib-tenger kalózai) is érdeklődik a produkció iránt, megrendeznének egy-egy szegmenst. Del Toro azért kicsit el van havazva, 2017-ig bebiztosította magát filmtervekkel, a legnagyobb időt a Hobbit fogja elvenni.

3

Kétarc halott!

Aki még nem látta A sötét lovagot, ne olvassa tovább!

A sötét lovag végén Kétarc ott fekszik kiterülve, úgy tűnik halott. Sok helyen felmerült a kérdés: Vajon tényleg az? Aaron Eckhart (ő alakította Harvey Dentet/Kétarcot) azt mondta, hogy nincs tervbe véve a karakter visszatérése.

“Halott” – mondta Eckhart. “Megkérdeztem Christ (a rendezőt) van-e esély arra, hogy Kétarc visszatérjen. A válasz pedig nem volt.

A folytatást 2011-re ígérik, forgatókönyv még nincs, Christopher Nolan sincs még leszerződtetve. Szerintem Kétarc vissza fog térni:
1: A képregényekben aki meghal, az általában vissza is tér
2: Kétarc Batman egyik legnagyobb ellensége, egy teljes filmet is megérdemelt volna
3: A rajongók ez nem fog tetszeni, hogy csak ennyi lehetőséget kapott ez a rosszfiú.

1

Az idei Juno?

Egy indiai írástudatlan egy Legyen Ön is milliomos-szerű tévés vetélkedőn egyre előrébb jut,  majd csalással is meggyanusítják, közben pedig jön a szerelem. A filmet Danny Boyle (Napfény, Trainspotting) rendezte. Többen már az idei Junoként emlegetik.

Egy jelenet a Slumdog Millionaire-ből