Az új Lindsay Lohan film plakátja (előzetes erre)

Edward Norton a Leaves for Grass filmben egy ikerpárt formál meg. Egy egyetemista professzort és annak testvérét alakít, aki marihuána termesztéssel foglalkozik. Susan Sarandon lesz az ikrek anyja, Keri Russel lesz az egyik srác barátnője, Richard Dreyfuss pedig a helyi drogbáró.

Néhány napja Dan Aykroyd azt mondta, milyen jó lenne ha Judd Apatow és Seth Rogen írnák a forgatókönyvét a Szellemírtók háromnak. Na erre Judd Apatow becsüccsent a produceri székbe.
Úgy áll a helyzet, hogy az eredeti csapat (Dan Aykroyd, Bill Murray, Ernie Hudson, Harold Ramis) adja a hangját a Ghostbusters számítógépes játékhoz és a filmben is szerepelni fognak, de csak amolyan mentorként. Tehát egy új csapat fogja hajkurászni a szellemeket, vagy azok őket. Hát igen, Aykroyd és Ramis eléggé el van hízva, így bizony nem nagyon lehet rohangálni, az meg nem valószínű, hogy kigyúrják magukat.
Apatow jelenléte miatt félek nagyon, talán mégis inkább jobb lett volna, ha az animációs elgondolás valósul meg.
Kirk Lazarus a Trópusi viharban azt mondta: Soha ne nyomd fullba a kretént. Tom Hanks vagy Dustin Hoffman nem így nyomta, Sean Penn meg igen, ezért Oscar bácsi sem jött. Na most Pennek még van esélye a díjra, ha meleg témát nem nyomja fullba.
Harvey Milk (Sean Penn) meleg, ezt nyíltan fel is vállalta, polgármesternek is megválasztották, később pedig megölték. Róla szól a film. A rendező Gus Van Sant. Sean Pennen kívül még feltűnik a filmben Josh Brolin, James Franco, Emile Hirsch.
A Milk előzetese.
Michael Caine mondta: Mikor Christopher Nolannal beszéltük éppen azt, hogy megcsináljuk A sötét lovagot, megkérdeztem tőle, hogy mi lesz a történet? És ő azt felelte, hogy benne lesz majd Joker. Erre én: Ó, anyám! Hogy tudnánk felülmúlni Jack-et? Erre ő azt felelte: Leszerződtettük Heath Ledgert. Erre én: Sose tudnám überelni Jacket, de ha valaki igen, akkor az Heath. És valóban felül is múlta.
Nemrég beszéltem egy fejessel a Warnertől és megkérdeztem: Készítünk még egy Batman filmet? Erre ő: Naná. Erre én: És hogy fogjuk felülmúlni Heath-t? Na erre ő: Megmondom hogyan. Johnny Depp lesz majd The Riddler és Philip Seymour Hoffman pedig Pingvin. Na erre csak azt tudtam mondani: Anyám, megint megcsinálják!
A sötét lovag után Johnny Depp és Philip Seymour Hoffman neve egyből felmerült, hogy esetleg ők lehetnek a harmadik Batman film szereplői, de ezt nem erősítették meg. Michael Caine szava azért számít valamelyest szerintem. Cherről és Angelina Jolieról egy szót sem ejtett, pedig eddig ezek a neveket pletykálták, hogy esetleg közülük valamelyik lehet majd a Macskanő.
David Goyer – a forgatókönyvíró – viszont azt mondta, hogy a folytatásban egy kevésbé ismert gonosztevő lesz, akit még soha nem láthattunk a filmekben.
Remake készült George Cukor 1939-es filmjéből, Az asszonyból. Az új verziót Diane English rendezi, kinek ez lesz az első ilyen megméretettetése. A sztori szerint egy nő rájön arra, hogy csalja a férje, az asszony barátnői persze próbálnak segíteni, de egy idő után megkérdőjelezik az egymás iránti barátságukat.
A főszereplők Meg Ryan, Annette Bening, Eva Mendes, Jada Pinkett Smith, Debra Messing, Candice Bergen, Bette Midler és Carrie Fisher.


„Bébi vedd le a dresszt” – dúdolgatták páran itthon Magyarországon. Joe Cocker dala, a You Can Leave Your Hat On igazi sláger lett mindenhol a film után.
Elizabeth egy galériában dolgozik, Jonh pedig Wall Street-i befektető. Megismerkednek, beszélgetnek, jól érzik magukat egymással. Aztán kezdődnek a szexuális játszadozások, a kéj különböző bugyraiba merülnek le, ahol már a szex perverzióval is társul, na meg megvilágítják az egészet szépen, ahogy kell, ehhez pedig egész jó kis dalocskák, zenék csendülnek fel.
Kim Basinger még ekkoriban felkapaszkodóban volt, Mickey Rourke sem számított már ismeretlen arcnak. Jó választás volt őket szerepeltetni a filmben, ahogy mondani szokták működik a kémia kettejük között.
Arien Lyne Elizabeth McNeill novellájából rittyentett egy jó kis erotikus mozit, tapasztalt volt már ezen a téren, a Flashdance-szel bemelegített, aztán jött a 9 és ½ hét, majd a Végzetes vonzerő. Szóval mondanám, hogy ő
Egy fülledt erotikájú filmet láthatunk, engem teljesen lekötött, 100 %-ot megérdemel ez a film, a sztriptízjelenet is klasszikussá vált, nem csak ez a produkció. De az is igaz, hogy én még soha nem élveztem úgy a művészetet, mint Basinger az egyik jelenetben.
Ma este kezdődik a The Sarah Connor Chronicles második évada. Szerintem az első évad jól indult, de aztán elég hamar ellaposodott. A 2. évad promója
2 TV Spot
Na és egy poszter

A Gatchmen középpontjában 5 tini nindzsa áll, akik hatalmas robotokkal küzdenek meg és védik a világot a gonosz Galactortól. A teaser pár másodperces, még teasernek sem nevezném, inkább elő-teaser nevet kéne adni neki.
Manapság a történelmi filmek inkább buknak, elég csak a Nagy Sándorra vagy a Mennyei királyságra gondolni. Will Smith mégis bevállalta a The Last Pharao-t.
A filmnek márciusban már volt egy forgatókönyve, amit Carl Franklin írt, de nem bíztak meg benne túlságosan, így egy tapasztaltabb írót fogadtak fel, méghozzá Randall Wallace-t, akinek nagyobb tapasztalata van a történelmi filmek terén. Ő írta a Rettenthetetlent vagy a Vasálarcost.
A történet Kr. e. 667-ben játszódik, Smith pedig egyiptom utolsó fáraóját, a núbiai Tamarkát alakítaná. Tamarkát az asszír Esarhaddon király győzte le.
Tommy Lee Jones beperelte a Paramount stúdiót, mivel szerinte nem kapta meg az őt illető részesedést a Nem vénnek való vidék után, ami 10 millió dollár. A színész szerint a stúdiót nem teljesítette a szerződésben leírtakat.
2006 április 3.-án írta alá a szerződést Jones, amiben az kellett volna, hogy legyen, ha sikeres lesz a film, akkor részesedést is kap majd ebből. A Nem vénnek való vidék Amerikában 74,2 millió dollárt hozott a mozikban, nemzetközileg ehhez még 86,5 millió társult, tehát összesen jó 160 milliót hozott a konyhára a produkció, no meg jó pár díjat is, köztük 4 Oscart.
A Paramountnál viszont azt mondják, hogy egy kis hiba csúszott a szerződésbe, így Jones csak a videó/dvd forgalmazásból befolyó bevételekre vonatkozik, csak ezután kaphat részesedést. Jones szerint a stúdió tudott erről és nem szóltak neki, a színész most szakértőkkel vizsgáltatja meg a szerződést.
Két hónap van egy évben, ami gyengén muzsikál. Az egyik a január, amikor a stúdiók kiszórják azokat a filmeket, amelyek igen gyengére sikeredtek, kevés siker várható e hónapban és itt gyakorlatilag a decemberi bemutatók szedik még meg magukat egy kicsit. A másik legeredménytelenebb hónap a szeptember, bár a stúdiók próbálkoznak, majd meglátjuk mi lesz az, amiből sikert arat.
Új bemutatók:
Nicolas Cage főszereplésével készült a Bangkok Dangerous, ami egy 1999-es thai film remake-je. A rendezők a Pang tesók, kik az eredetit is rendezték. A hírek szerint nem volt előzetes vetítés a kritikusok részére, így számolni lehetett azzal, hogy ez bizony rosszra sikeredett. A rottenen 11 %-on áll eddig, két napja pedig 5 % volt ez a szám. Cage általában a drámákkal nem arat sikert a pénztáraknál, a kritikák viszont magasztalják, a bevételi listák élére az akciófilmjeivel szokott kerülni, legutóbb azonban csúnyán befürdött a Nexttel, csak a Szellemlovas bevétele hozott enyhülést. A Bangkok Dangerous úgy néz ki minden tekintetben bukta, kritikalig és pénzügyileg is.
Régebbi filmek
Tegnap láttam a Trópusi vihart, részemről az év legjobbja, sajnálom, hogy nem fog temérdek pénzt hozni. A 100 milliós határt jövő héten veszi be és szerintem olyan 110-120 millió között lesz a befejezés. A házinyuszi a harmadik helyen áll, korrekt bevétele lesz ennek is a végén. Immár 500 millión túl A sötét lovag, hamarosan kifut, de az IMAX termekben újra és újra műsorra tűzik majd állítólag, így akár lassan, de biztosan beelőzheti a Titanicot is akár. Don Cheadle főszereplésével készült thriller a The Traitor is el fogja érni a gyártási költsége szintjét, de nagy magasságokba nem fog eljutni. Az viszont már múlt héten is tudható volt, hogy a Babylon A.D. nagy bukás, Vin Diesel jövőre visszatér a Halálos iramban néggyel, a rendező Matthieu Kassovitz valószínűleg elátkozza a stúdiót és visszamegy Franciaországba forgatni. A Halálfutam eközben szépen lassan szedi meg magát, de a gyártási költségeket ez sem éri majd el, de sebaj, mert az már most borítékolható, hogy dvd-n megszedi magát. Nem csökkent nagyot a múlt hetihez képest a Disaster Movie bevétele sem, az imdb-n viszont még betonbiztosan tartja magát a legrosszabb filmek listájának az élén, hiába szerepel rosszul dvd-n ez is behozhatja a gyártási költségeket, a rendezők biztos kapnak új melót, nálunk a készítők legutóbbi műve a Spárta a köbön 10.-én jelenik meg Magyarországon. A Múmia harmadik része pedig áthaladt a százas vonalon.
Hétvégi amerikai mozis bevétel becslések (TOP 10)
|
Cím |
Hétvégi bevétel (millió dollár) |
Eddigi amerikai bevétel (millió dollár) |
Büdzsé (millió dollár) |
Info |
|---|---|---|---|---|
|
Bangkok Dangerous |
7,8 |
7,8 |
45 |
|
|
Trópusi vihar (Tropic Thunder) |
7,5 |
96,8 |
92 |
|
|
A házinyuszi (The House Bunny) |
5,9 |
37 |
25 |
|
|
A sötét lovag (The Dark Knight) |
5,7 |
512,1 |
180 |
|
|
Traitor |
4,5 |
17,6 |
22 |
|
|
Babylon A.D. |
4 |
17,1 |
60 |
|
|
Halálfutam (Death Race) |
3,6 |
29,7 |
45 |
|
|
Disaster Movie |
3,3 |
10,8 |
20 |
|
|
Mamma Mia! |
2,7 |
136,2 |
52 |
|
|
Ananász Expressz (Pineapple Express) |
2,4 |
84,1 |
27 |
|
Jövő héten négy új film érkezik. Jön Al Pacino és Robert De Niro nevével fémjelzett Righteous Kill (jelenetek a filmből). Tyler Perry is jelentkezik, a The Family That Preys-re valószínűleg elvonul a néger közösség egy része. A Coen tesók új filmje is érkezik, a Burn After Reading (előzetes), no meg lesz itt egy vígjáték is, a The Women Meg Ryan, Anette Bening és Eva Mendes főszereplésével készült. Na vajon melyik nyit majd az élen? Én a Rightheous Killre tippelek, de nem tenném rá a házat.