A Warner Brothers stúdió azt reméli, hogy A sötét lovag kaphat néhány Oscart, ezért az érdeklődést fenntartsa januárban újra bemutatja majd a filmet. A stúdió azt reméli, hogy a rendezőt (Christopher Nolan), a producereket és Heath Ledger-t jelölni fogják a díjra.
A Warner egyik elnöke, Dan Fellman már megbeszélseket kezdeményezett az Imax fejeseivel, hogy a nagy vásznakon újra láthassák az amerikaiak Batmant.
A sötét lovag hatalmas kritikai elismerésben részesült, a nézők is imádták, bemutatása után az imdb-n az első helyre ugrott a legjobb filmek listáján. A filmet a legtöbb moziban mutatták be Amerikában, a legjobb nyitóhétvége eredményét el is érte (158,4 millió dollár), a leggyorsabban haladt át a 200 milliós vonalon, majd a 300-as, 400-as vonalon, nem is oly rég pedig az 500 milliót is bevette. Bevételben már csak a Titanic áll előtte (Amerikában), amely 600 millióval büszkélkedhet.
A stúdió pedig abban reménykedik (sok más emberrel együtt), hogy a januári bemutatóval az IMAX vásznak segítségével no meg a jelölésekkel megtámogatva a film bevétele eléri majd a 600 milliót és lenyomja a Titanicot az első helyről. Nemzetközileg erre semmi esélye, az egy milliárdos határt eléri az összbevétele, de az 1,84 milliárdos (szintén a Titanic tartja) bevételt nem fogja elérni.