.jpg)
John Carpenter a félelemkeltés mestere és nagy horrorguru… volt. Lepakolt néhány klasszikust az asztalra, ám a 90-es évek vége felé elfogyott v a szufla, mintha kiszállt volna belőle a tehetség és az azóta is messzire elkerüli. A Vámpíroknál már nem sikerült megugrani a lécet, A Mars szelleme meg az a kategória, ahol valaki gyorsan összeránt egy újabb produkciót, bemutatván, hogy nem kell még leírni és tud olyan művet felmutatni, amiről érdemes beszélni vagy hosszú időre elmegy pihenni. Carpenter inkább az utóbbi választotta, 2011 óta nem is hallhattunk róla túl sok mindent, de végül újból életjelet adott magáról, mikor kiderült, hogy megcsinálja a The Ward horrort. Egy fiatal lányra rendőrök lelnek rá egy égő ház előtt, rövid úton elmegyógyintézetbe kerül, ahol nem érzi jól magát a viszonylag kedves lánytársaság ellenére sem, azután meg pláne ki akar jutni, hogy időnként ráijeszt valami csúnya szerzet, aztán eltűnik. Eredetiséget ne nagyon keressünk, talán csak nagyítóval, feszültség is erősen hiányzik, ennek szintje nulla körül mozog. A rémisztgető ghoul elég bénának tűnik, ha kihagyták volna, akkor egy tehetségesebb rendező korrekt drámát tudott volna rittyenteni az alapanyagból. Mintha nem is egy veterán horrorfilmes, hanem egy kezdő szerencsétlen direktor ótvar munkáját néznénk. Eme rettenethez semmikép sem kapcsolódhat Carpenter, de sajnos mégis, hiába is nézzük bizakodva a készítők között a nevét, hátha felfedezünk egy betű különbséget és kiderül, hogy csak egy imposztorral van dolgunk. Aztán csak leeshet, hogy miért vállalta be: Amber Heard, Danielle Panabaker, Lyndsy Fonseca. Carpenter, Te vén kujon!! Nincs más magyarázat, csak az, hogy hülye lett volna elutasítani, hogy három fiatal és mellesleg egész jól kinéző hölggyel forgasson hetekig. Így még a sok negatív vélemény sem mossa le az arcáról a kéjes vigyort. Összességében 20 %-ot adnék rá, mivel legalább a csavar rendben volt. A fordulat teljesen várható volt, mivel Heard karakteréről csak elég keveset tudunk meg és egy értelmesebb (a vége felé már bármiféle) magyarázatnak már ideje lett volna.
Az African Movie Academy Awardson hat díjat is besöpört a Viva Riva kongói thriller-dráma. Patsha Bay játssza a főszerepet, Rivát, aki több éves távollét után épp visszatér szülőfalujába, Kinshasába. Lopott gázolajból elég szépen megszedni magát, jó idők köszöntenek be. Majd megismerkedik a szépséges éjszakai pillangóval, Norával, aki azonban egy helyi főgengszter nője. Ráadásul a lopott gázolaj nyomában is lohol valaki és egyre közelebb jut Rivához.
Channing Tatum és Rachel McAdams romantikázhat a The Vow-ban. A filmben ők már egy párt játszanak, azonban egy autóbaleset után McAdams karaktere kómába zuhan, mikor magához tér fogalma sincs, hogy ki az a fickó, aki az ágya mellett áll. Ezért hát Tatumnak újra be kell vetnie mindent, hogy ismét elnyerje a nő szívét-kezét. Gyanítom nehezebb lesz a dolga, mint Adam Sandlernek az 50 első randiban (50 First Dates).
David Arquette-et leginkább színészként ismerjük, olykor viszont beáll a kamera mögé is, mozifilmet eddig még nem készített, a The Tripper horrorja is inkább DVD-n jelent meg. De talán a Glutton pszicho-thrillerével jobban jár, az egyik főszerepre megnyerte testvérét, Patricia Arquette-et, Kacey Barnfieldet és Abraham Benrubit is leszerződtette.
Wayne Kramer, a Halálos hajsza (Running Scared) rendezőjére bízták volna a Headshot akció-thrillert, ám végül elhagyta a projektet. Ám nem sokáig árválkodott ajánlat nélkül, a Relativity Media rábízná az Ecstasia sci-fit. A történet egy alternatív univerzumban játszódna, ahol a szerelem nem létezik. De létrehozzák érzelmi Viagrát, amelyet Ecstasiának neveznek el. Igen-igen sokba kerül és egy kis chipet ültetnek be az igénylőknek, ezen keresztül fejti ki hatását.
A Comingsoon oldalnak alkalma nyílt arra, hogy beszéljen Jim Carrey-vel, a komikus elárulta elképzelhető, hogy bevállalja a Dumb és Dumber folytatását és szó lehet a Minden6ó harmadik részéről is.
Dübörög a nyár, a stúdiók ebben az időszakban sütögetik el nagy durranásnak szánt filmjeiket. Tavaly több olyan produkció is akadt, ami inkább csak pukkant vagy egyszerűen besült, sok-sok csalódás született bevétel szempontjából. Idén vajon más lesz a helyzet? Lassan vége a májusnak és hát eddig elég felemás az eredmény. A Karib-tenger kalózai 4 a 3D ellenére is elmaradt az előző részek nyitányától és feltehetőleg nem is fog annyit hozni Amerikában, mint várták, de a nemzetközi piac kihúzza a pácból a fantasyt. A Kung Fu Panda folytatása is gyengébben kezdett, mint az első rész, pedig itt is hozzácsapták a harmadik dimenziót, A pap pedig megbukott, Thor pedig nem fog vasemberi szintet elérni. Még szerencse, hogy számítani lehet a külföldi bevételekre. A Másnaposok 2 azonban hozta a vártakat és a Halálos iramban 5 sem okozott csalódást. Nem vagyok egy box office mágus, de azért megpróbálom megtippelni, hogy bevétel terén mire is számíthatunk még a nyáron (csak úgy, hasraütés-szerűen, röviden), nem mindegyik filmről esik szó. Ti is tegyétek meg tippjeiteket a hozzászólásokban.