Steven Spielberg nem ásítozik unottan, ugyanis ki sem lát a melóból. A Tintin és a Hadak útján után hozzálátott a Lincoln forgatásához, amelyet már évek óta szeretne megvalósítani, az utómunkálatok befejezése után belevág a Robocalyose sci-fibe. Csak nehogy a nagy rohanás a minőség rovására menjen. Mindenesetre már tudható, hogy az emberek és robotok háborúskodása után mi következik. A Warner tavaly ősz óta próbálja meggyőzni, hogy üljön bele a Gods and Kings rendezői székébe, a tárgyalások egész jól haladnak és minden jel arra mutat, hogy Spielberg vezényelheti le a produkciót.
A Mózesről szóló történet nem a klasszikus Cecile B. DeMille alkotás remake-je lesz, legalábbis most még azt ezt mondogatják, de nyilván Spielberg nem tudja elkerülni, hogy művét egyesek összehasonlítsák DeMille rendezésével. A film nem csak Mózes életének egy bizonyos szakaszára koncentrálna, hanem elmesélnék az egész életét, amiben helyet kapna a zsidók kivezetése Egyiptomból és a kőtáblákra vésett tíz parancsolat is. Ezen felül azért több látványos csatával is megspékelnék a filmet, a fejesek a Rettenthetetlenhez (Braveheart) hasonló ütközeteket ígérnek.
A forgatókönyvet Stuart Hazeldine és Michael Green veti papírra, előbbi Az elveszett paradicsom fantasy-t körmölte le, utóbbi a Zöld Lámpás (Green Lantern) társírója volt és a The River sorozat szkriptjébe is belenyúlt (ennek egyébként Spielberg a producere.). A forgatás 2013 márciusa-áprilisa környékén venné kezdetét.