0

A lázadás (2006)

Még soha nem láttam vietnami filmet, ezért gondoltam megnézem. Arra számítottam, hogy valami olyan távol-keleti specialitást kapok, mint amelyeket már megszoktam, ehelyett mintha egy amerikai filmet néztem volna. (Talán mert a rendező, Charlie Nguyen, vietnami amerikai, én mégis egy keleti stílusú filmre számítottam.)

Olvasd tovább

33

Halloween

0hwHalloween, bevallom eddig nem különösebben mozgatott meg, hiszen nem egy megszokott ünnep nálunk, de az utóbbi időben mégis egyre nagyobb teret hódít, ami természetesen nem baj,  legyünk minél nyitottabbak a világra, mert az jó dolog. A szellemek ünnepéről rövid kis összefoglalót ad a wiki, érdemes elolvasni, így aki eddig nem volt képben Jack O’Lantern terén, az most majd vágni fogja. No, de ennyit az ünnepről, inkább rátérek a lényegre, gondolom már sejtitek, igen-igen, a mostani játékunk horrorfilmekkel kapcsolatos.

Olvasd tovább

14

Az ördögűző (1973)

Az örök klasszikus, a film, amit végig takaró mögé bújva néztem, pedig amikor először láttam (úgy tíz éve lehetett) már túl voltam jó néhány horror filmen. De akkor miért volt ilyen félelmetes? Azért, mert hihetetlenül valóságos. Ilyen egyszerű a magyarázat.

Olvasd tovább

3

A csúf igazság (The Ugly Truth) 2 in 1 iromány

A filmről KRizzta is írt.

Koimbra irománya:

Sok meglepetéssel és újdonsággal már nem tud szolgálni a romantikus-vígjáték műfaja, a lényeg, hogy lehessen nagyokat nevetni és szélesen mosolyogni a látottakon és legyenek benne érzelmes, szentimentális jelenetek. Ha a film elején egy házaspárt látunk, biztosak lehetünk benne, hogy hamarosan keményen összevesznek, különválnak némi időre majd a film végén ismét egymás karjaiban kötnek ki. Ha pedig azt látjuk, hogy egy nő meg egy fickó iszonyatosan utálja egymást, akkor 1000 %, hogy a játékidő utolsó harmadában vagy negyedében az egyik fél már szerelmesen néz a másik irányába, aki dettó ugyanezt csinálja. A harmadik eshetőség pedig az, mikor a gyerekkori jóbarátok döbbennek rá, hogy mennyire odavannak egymásért, amit éreznek egymás iránt, az már nem haverság hanem jóval több.

Olvasd tovább

2

Folytatódik a Ju-on

A tíz éves évforduló tiszteletére két újabb résszel bővül a Ju On sorozat.

Ju-On: Shiroi Roujo (White Ghost): Egy srác kinyírja a családtagjait, majd felakasztja magát. A halálát felveszi egy magnókazettára amin azt lehet hallani hogy mondogatja: Menni fogok…. hamarosan menni fogok. Ugyanezen a kazin egy kislány is hallható…..

Ju-on: Kuroi Shoujo (Black Ghost): Egy orvosi vizsgálat kideríti, hogy Fukie testében “ciszta” található. Az idézőjel természetesen nem véletlenül van ott, hiszen a “ciszta” egy meg nem született lélek, aki felemészti gazdája testét és megátkozza a körülötte lévőket.

14

Oldboy (2003)

A filmről Zozz is írt.

Ha egy szóval kellene jellemeznem e remekművet (hopp, itt most be is iktatok rögtön egy játékot, a feladat egy azaz 1 szóval illetni a filmet) annyit mondanék: odabasz. Tudom, hogy így nem nőcis és nem is túl intellektuális, de nem igazán izgat.

Olvasd tovább

9

V mint vérbosszú (2005)

2005-v-for-vendetta

A filmről korábban itt esett szó.

A nem túl távoli jövőben, az Államokban polgárháború dúl, Angliában pedig diktatúra van. Az országot a magát atyaúristennek képzelő Főkancellár irányítja. Igazi zsarnok a fickó, ellentmondást nem tűr, a törvényeket, a szabályokat ő diktálja, természetesen a médiát is a markában tartja, csúnyán befolyásolva, hülyítve ezzel a lakosságot. No, de hogy kerülhet egy ilyen zsarnok a bársonyszékbe?

Olvasd tovább

15

Amelyik jelenet….

Folytatódik a játék, és most a jelenetekre építünk. Nem számít mennyire régi, esetleg pocsék egy film, ha mégis találtál benne olyan részt, ami megfogott és örökre bevésődött az emlékeidbe, akkor hajrá… indokolni természetesen most sem kötelező. A múltkori játékban felvetődött, hogy sorozatok is számítanak e. Ha valaki szükségét érzi, természetesen külön részletezheti a sorozatokra vonatkozó emlékeit.

Olvasd tovább

61

Neked ki a…?

Biztos emlékeztek még arra, amikor Koimbra nyaralása alatt játszottunk egy picit. Akkor sok-sok komment érkezett- aminek baromira örültem- és úgy vettük észre, hogy kedveltétek, ezért a jövőben többször is lesz ilyen játék.

A mostani karakterekre épül. Minden részhez kettő válaszlehetőséget írjatok, szóval jól gondoljátok meg, kit választotok. 🙂

Indokolni természetesen nem kötelező, csak az számít, hogy neked ki a…..

Olvasd tovább

7

Született gyilkosok (Natural Born Killers, 1994)

A Született Gyilkosok számomra egy gyöngyszem, annak ellenére, hogy tele van agresszióval. Amikor először láttam- még nagyban tini éveimet tapostam- nem is igazán értettem azokat az elemeket, amiket tartalmaz, nem tűnt fel a civilizált társadalom görbe tükre, de az évek alatt, ahogy egyre többször és többször néztem, megértettem. (Legalábbis azt hiszem)

Olvasd tovább