0

Az Acélember: Erő, repülés, gyorsaság

Superman kezd kicsit James Bondhoz hasonlítani. Értem ezalatt, hogy a franchise nevével próbálnak eladni valami. Persze érthető, hiszen a stúdió örül, ha egy filmbe beleölt 200 millió dollárból még a bemutató viszontlát valamennyi összeget. De azért remélhetőleg Clark Kent nem fog azzal eltölteni egy percet a játékidő alatt, hogy a Nortont felinstallálja a gépére. Vagy elképzelhető, hogy minden ötödik percben reklámozni fognak valamit?

Kikerült a netre három featurette, amelyben szó esik a főhős erejéről, repülési képességéről és a gyorsaságról. Kemény, erős, hipergyors, mint a Norton vírusölő.

Olvasd tovább

4

Új tv spot Az Acélemberhez

Még több, mint egy hónapot kell várni a Superman rebootra. Christopher Nolan producerként vette ki a részét a munkálatokból, de az már biztos, hogy ő nem vesz részt az Igazság Ligája elkészítésében, sem a többi DC-s produkcióból. Zack Snyder rendezésében érkezik a film, az eddigi előzetesekből leszűrhettük, hogy bőven lesznek drámai jelenetek, a karakterépítésre nagy figyelmet fordítanak, majd miután ezt letudták megjön Zod tábornok és kezdődhet a csata.

 

Olvasd tovább

6

A Marvelnek csak jó, ha a DC összekapja magát

Azt gondolná az ember, hogy a Marvelnél örülnek, ha a nagy konkurens DC egyik filmje megbukik és szomorkodnak, ha valamelyik mozijuk nagy bevételt ér el. Kevin Feige, aki a Marvel képregényfilmjeinek a producere a comicbookmoviesnak elmondta, hogy szó sincs erről és már nagyon szeretné látni Az Acélembert.

„Az Acélember döbbenetesen jónak tűnik, az előzetese egyszerűen remek. Alig várom, hogy láthassam a filmet, szerintem nagyszerű lesz. Mindig is azt mondtam, ha jó filmeket készítenek az mindenkinek jó lesz. Nekünk se jó, ha egy alkotásuk nem szerepel valami szépen. Azzal csak támogatni tudjuk egymást, ha mi is jó filmeket csinálunk és ők sem készítenek rossz alkotásokat.”

Olvasd tovább

15

Az Acélember következő előzetese

Egy srác, Clark Kent rádöbben, hogy különleges képességekkel bír és nem a Földről származik. Felnővén megpróbál utánajárni, hogy honnan érkezhetett és miért küldték ide.  – Számítsunk rá, hogy ezzel telik el a film nagy része, majd amint felölti a kék S-es ruháját az emberek először nem bíznak meg benne. Zod tábornok és emberei valószínűleg a film utolsó harmadában tűnnek fel, akkor indulhat be a pusztítás és hatalmas harc.

Christopher Nolan bábáskodott a produkció felett, de a többi DC képregényfilm elkészítésében nem vesz részt. A főhőst Henry Cavill játssza, Amy Adams lesz Lois Lane, Kevin Costner és Diane Lane alakítják Kentéket, Russell Crowe és Ayelet Zurer pedig Kal El kryptoni szüleit formálják meg.

 

3

Faora harci díszben

Korábban úgy hírlett, hogy Zod tábornok oldalán Ursa okoz nehéz pillanatokat Supermannek és Alice Eve, Diane Kruger, Olivia Wilde, Rosamund Pike nevét emlegették a szerep kapcsán. Végül kiderült, hogy Ursa nem fog felbukkanni, helyett Faora keménykedhet, Zod szárnysegédjét pedig Antje Traue formálja meg. A hölgy a Pandorum sci-fiben bizonyította, hogy el tud játszani egy badass nőt is, kár, hogy a filmet alig látta valaki.

faora

0

Zod tábornok üzenete

A hétvégén belendült Az Acélember vírusmarketing. Először (http://www.dsrwproject.com/, http://www.iwillfindhim.com/) még csak statikus zörejt lehetett hallani, majd szép lassan össze lehetett rakni egy üzenetet: Nem vagy egyedül. Végül a zörej “mögül” érthető szavak hallatszottak, Zod tábornok szólította fel Kal-Elt a megadásra, ellenkező esetben azt ígérte, hogy pusztítani fog.

Érdekesség, hogy Az Acélemberből kihagyják a kryptontit. A készítők ugyanakkor azt ígérték, hogy olyan világot mutatnak be, ahová már nyugodtan be tudják hozni a többi DC hőst, a Superman reboot pontosan olyan lesz, ahogy a többi szuperhős filmet elképzelik. A Warner fejese azt ígérte, hogy néhány héten belül nagy bejelentés várható. Nem tartom kizártnak, hogy a pontosan a bemutató környékén teszik meg a közleményt.