Habár a filmbiznisz továbbra is elég szép bevételt termel, Észak-Amerikában 12 %-kal kevesebben mentek moziba, mint tavaly ilyenkor. A CinemaCon tartott egyik előadás során John Fithian, a National Association of Theatre Owners (a mozitulajok szervezete) elnöke arról beszélt, hogy túlságosan sok az R kategóriás, durvább, véresebb alkotás, szerinte ennek köszönhető, hogy visszaesett a látogatottság. Úgy véli, hogy idén rengeteg R besorolású film került a mozikba, a nézők viszont inkább a családbarát produkciókra akarnak beülni és nem kérnek az erőszakos alkotásokból. Úgy fogalmazott, hogy az amerikai közönség döntött és választásuk nem az R-es filmekre esett.
Fithian mindig megragadja az alkalmat arra, ha le kell szólnia a durvább műveket. A Newtonban történt iskolai lövöldözés és az aurorai mozis mészárlás után is hallatta a hangját. De legalább van valaki, aki nem a torrentezőket ostorozza.
Az úriember után Adam Fogelson, az Universal elnöke tartott prezentációt, beszéde elején felvillantott egy jelenetet a Tedből, majd bemutatott egy jelenetet a 2 Gunsból és a Kick-Ass folytatásából. (Ezek mindegyike R-es film). Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a stúdió nyáron bemutatja a Gru 2-t és a R.I.P.D.- Szellemzsarukat, amelyek szórakoztató, családbarát művek.
Fithian Úr csupán azt felejti el, hogy a Ted vígjáték csak Amerikában 218 millió dollárt kasszírozott, előtte a Másnaposok is túllépte a 200 milliós határt. De nézzük például a Project X-et, amely sok tinivígjátékot lekörözött az 54 millió dollárjával. Idén pedig a Mama horror több, mint 70 milliót szedett össze és a frissen mozikba került Evil Dead is túljutott a 40 millión. A Jack, az óriásölő tini-és családorientált fantasynek azért is meg kellett küzdenie, hogy a 60 millió dolláron átpasszírozza magát. A Jancsi és Juliska boszorkányvadásza (R-es) 55 milliót hozott.