



14-15 évvel ezelőtt vettem meg az utolsó képregényem. Egy ideje neten olvasgatom ezeket az újságokat, szerencsére egy részüket honosítják. Hiába vagyok nagy mamlasz, még most is érdekelnek a szuperhősök:) Érdemes ránézni külföldi oldalakra is, a Marvel előszeretettel készít hőseiről meséket, ezen a honlapon előfordul néhány érdekes dolog, ennek az alig hat perces epizódnak a kinézete elég jóra sikeredett.

Sorozatgyilkosokról mindig is készültek filmek. Hasfelmetsző Jackről már kismillió alkotás született, Charlize Theron is egy ilyen figura megformálásáért kapott Oscart (A rém). Olykor azonban addig kotorásznak, turkálnak, míg a témában a filmkészítők meglelik azt, ami jobban beindítja az agyukban a fogaskerekeket. Elég elmenni egy olyan faluba, ahol a madár se jár, itt a „bennszülöttek” biztos mondanak egy-két városi legendát (urban legend) a kíváncsi füleknek. Egyes helyeken szörnyekről, másik helyen sorozatgyikosokról mesélnek rémtörténeteket. A nagyobb városoknak is megvannak ezek sztorik (ha valaki nem akar ezért vidékre utazni), Londonban is akad tucatszám. Hasfelmetsző Jack még most folyik a csapból, kollégája a borbély már kevésbé örvend olyan hírnévnek, mint Ő maga. Mostanáig. A 19. században beszéltek egy borbélyról, aki a vendégei nyakát nyisszantotta el, majd a húsos pitét készített belőlük. Állítólag a Fleet street-en tevékenykedett. Sweeney Todd megihletett pár embert, színdarab is íródott tevékenységéről, majd később ebből musical lett. Tim Burton pedig látott fantáziát a musical filmre vitelében. Ha pedig ő azt mondja, hogy megcsinálja, akkor már eleve számítani lehet a minőségi munkára.
A képregény-sorozat 12 részes volt, a hetvenes években játszódott Seattle-ban és egy szexuális úton terjedő kórról szól, amely különböző fizikai elváltozásokat okoz a tiniken.
A forgatókönyv Roger Avary és Neil Gaiman kezében van.

Február 24-én zajlik majd le a ceremónia, az RTL Klub hétfő hajnalban közvetíti majd az eseményt szinkrontolmácsolással.
Juhú! – gondolhatnátok sokan. Én is örvendeznék, de eszembe jutott a tavalyi közvetítés.
Szinte mindig fennmaradtam megnézni a díjátadót, tavaly ez kimaradt, de így is sikerült felvételről megnéznem. A kommentátorok amit levágtak az szégyen volt, de inkább szánalom. Albert Györgyi gondolom profi fordító/tolmács vagy hasonló, mégsem erőltette meg magát túlzottan, a fickó (nem tudom a nevét) meg mintha ott se lett volna. Egy-két résznél magukhoz kaptak és fordítottak, de volt mikor elcsevegtek maguk között, az meg hogy éppen mit beszéltek a díjátadón letojták. Olyan is volt, hogy A.GY. röhögcsélt, mert éppen poént nyomattak, de hogy mit már nem adta át. Mondta egyszer, hogy ezt nem fordíthatják le (vagy nem is akarta). Szóval jó sok szövegről, poénról lemaradhatott mindenki. A pálmát mégis az viszi, mikor DiCapriora majdnem rámászott a képernyőn keresztül egyes színészeket meg fel sem ismert, csak mondta, hogy ki az, de még véletlenül se talált bele.
Valamennyire tudok angolul, így sok dolgot magam is értettem, de nemhiába szeretném nézni jómagam is a kommentálással kiegészült műsort, mivel nem vagyok perfekt és hajnalban azért már a nyelvhasználat (értsd: idegen nyelv:)) se megy túl jól.
Szóval elhatároztam idén sem maradok fönn hajnalban, másnap majd megnézem felvételről.
Ha minden igaz idén Balázsi Panna kommentál/fordít majd. Remélem szereti a filmeket.
Jó lenne ha az RTL Klub egy filmszerető szinkrontolmácsot alkalmazna, akinek esetleg még jól is jöhet, hogy 4 órán keresztül nyomja, mert talán így fel is figyelnek rá.
Nekem egyébként tavalyról maradt erről a díjátadóról egy pozitív élmény is és ezt Jessica Biel nyújtotta. Ő nézett ki a legjobban díjátadón.


Még egy trailer a 10.000 BC-hez. Szép, látványos, Camilla Belle rongyokban. Elég lesz ez?:)
Gary Whitta írja az elsőnek a forgatókönyvét, míg a rendező Rurari Robinson lesz. A készülő műre azt mondják olyan lesz, mint a Szárnyas fejvadász és az Istenek városa keveréke (“Blade Runner meets City Of God”)
A főszerepre kinézték már Leonardo DiCapriot. Valószínű sokan fognak heves kirohanásokat intézni a Warner ellen, hogy hozzányúl egy ilyen témához.

Edison Chen (Szigorúan piszkos ügyek 1-3) hong-kongi színészt kirúgták a Jump és a The Dark Knight filmekből, mivel híres ázsiai színésznőkről készített szexuális tartalmú képeket (értsd: digi-dugi közben csinált fotókat).
A fotókat a gépen tárolta, majd beadta a szervízbe… Öreg hiba, a képek fel is kerültek egyből a netre. Guardian szerint a fotók keresettsége még Britney Spearséit is felülmúlta. Chent az érintettek beperlik. Ez még a legkisebb baj, de néhány csaj rendelkezik maffiakapcsolatokkal, kapott is egyből pár fenyegetést.
A képek terjedését próbálják megakadályozni, 8 embert már letartóztattak.
Véleményem az, hogy ha valami kikerül a netre, annak terjedését megakadályozni nem tudják. A másik meg, hogy aki hülye… beviszi a szervizbe a gépét, a rajta található terhelő dolgokkal, agya nulla.
A Velveten még olvashatsz az ügyről bővebben.
A We Own the Night filmet nálunk még nem mutatták be, de az USÁ-ba már lehet kölcsönözni. 7.88 m $-al nyitott a lista második helyén és 28.56 millát ért el a mozis pályafutása során.
4.32 millió $ értékben kölcsönözték ki A kabalapasi (Good Luck Chuck) Jessica Alba filmet, ezzel együtt már 37,2 milliónál tart, a mozis bevétele 35 millió volt.
Az Invázió Nicole Kidman és Daniel Craig film hatalmas bukta volt a mozikban, 15.07 M $-t ért el (70-ből készült), a kölcsönzési eredménye múlt héten 3.96 m. $ volt, ezzel együtt 15.01-nél jár, túlszárnyalja a mozikban elért bevételt.
A szép hosszú címmel rendelkező Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford western a mozikban csupán 3.91 m $-t ért el, múlt héten 3.79 milliót költöttek rá a kölcsönzők, összesen 8.14-nél jár.
Michael Douglas főszereplésével készült Kalifornia királya (King of California) a mozikban 0.27 milliót kapart össze (limitáltan mutatták be csak), múlt héten 3.38 m $-t hagytak ott a kölcsönzőkben a népek, ezzel együtt pedig 12.53-nál jár.
A királyság (The Kingdom) kölcsönzői pályafutása alatt eddig 63.61 millió dolcsit hozott (múlt héten: 3.31), mozis bevétele 47.54 volt. Szép szép.
3:10 Yuma bemutatására nálunk még várni kell, odaát már kölcsönzik egy ideje, eddig összesen 40.13 milliót ért el (múlt héten 3.33 m $), a mozikban 53.61 m $ volt az eredménye.
Jet Li és Jason Statham főszereplésével bemutatott WAR megbukott (22.49 m $), de a népek ettől még kölcsönzik, eddig 46.73 millát hagytak ott a tékákban (múlt héten: 2.79 m $)
A Napfényre (Sunshine) nem nagyon tódultak a mozikba (összbevétele az USA-ban: 3.68 m $ volt), a tékákban eddig 15.83 m $-t hozott, múlt héten 1.47 millió dolcsi értékben kölcsönözték ki.
Neil Gaiman megvetette lábát Hollywoodban egy ideje. A Beowulf forgatókönyvéhez neki is köze volt, a Csillagpor is az ő műve alapján készült és Guillermo Del Toro is őt emlegette a Doctor Strange filmmel kapcsolatban. Az úriember híres fantasy író is, most az egyik gyerekeknek szóló könyvéhez nyúltak a filmesek.
Papírsárkányok (The Kite Runner): Marc Foster (Én, Pán Péter) rendezésében. A háború szélén álló, kettészakadt országban két gyermekkori jóbarát, Amír és Hasszán örökre elszakad egymástól. Gyönyörű délután van Kabulban, az égen magasra szárnyal a kitörő öröm és az ártatlan sárkányeregető verseny számtalan gyönyörű résztvevője. Ám a győzelem keserű következményeként az egyik fiú gyáván elárulja a másikat, és ez tragikus események sorát indítja el.
A cukiság blogon lenne a helye, mindenesetre kiteszem. Aranyos:)