4

Nsane fikáz rovat: Beowulf, avagy Botoxfalva lakói

 

Koimbra véleménye a filmről itt.

Nagy várakozással estünk neki ennek a műnek az asszonnyal. Rólam tudni kell, hogy én filmnézés közben is ugyanúgy fikázom a filmeket mint itt a blogon, tehát „élmény” velem megnézni valamit. Hogy jó vagy rossz élmény azt ki-ki döntse el maga. Megrökönyödésemre az asszony kivételesen nem lekussoltatott, hanem velem együtt fikázta ezt az „alkotást”, ami pedig jelent valamit:

Kezdjük azzal, hogy a film szereplői nem igazi emberek. Tudom hogy ezzel most egy világ omlott össze mindenkiben, a vakok és gyengén látók most a weboldal Braille írás fordítóról megrökönyödve kapják le az ujjukat, ugyanis kb csak nekik nem tűnhetett ez eddig fel. Ez önmagában is lenne baj (lásd Shrek) de itt a szereplők arcán annyi érzelem sem látszik mint Sylvester Stallonénak a legújabb Rambo filmjében. Róla legalább tudjuk hogy az arcát már csak a Botox® tarja össze, tehát neki van mentsége.

Olvasd tovább

2

Karácsony este a munkahely alagsorában…

Karácsony este. Angela, a buzgó üzletasszony a rengeteg munkája miatt bennragad az irodában. Azonban amikor indulna haza ünnepelni, egy elmebeteg biztonsági őr csapdába csalja az épület parkolójában és el akarja kapni. Mivel a többi alkalmazott már rég hazament, a nő csak magára számíthat, ha túl akarja élni ezt a durva macska-egér játékot…

Nálunk sajnos még nem mutatták be, de vajon miért? Az USÁ-ban már rég lefutott és DVD-n jön ki hamarosan. Címe : P2

0

13 Beloved

“A frissen kirúgott, pszichotikus tömeggyilkosokra hajazó arcberendezésű főhőst egy komoly pénznyereménnyel kecsegtető, mókás játékra invitál egy ismeretlen, rejtélyes perszóna. 13, morális szempontból egyre problémásabb (légycsapástól a gyilkosságig) feladatot kell megoldania a szemüveges munkanélkülinek, minden egyes sikeresen teljesített feladvány után pedig SMS-ben érkezik információ a bankszámlája egyre barátságosabb számokat mutató egyenlegéről”
(filmhu)

0

Ghostbusters: ManHELLton

If there’s something strange
In your neighborhood
Who you gonna call
Ghostbusters

0gb31989-ben mutatták be a Szellemírtók második részét. A folytatásról szó esett már akkoriban, de csak nem sikerült tető alá hozni. Bill Murray-t már egyáltalán nem érdekelte a harmadik rész. Dan Aykroyd viszont mindenképpen szerette volna megcsinálni. No igen, már régen eltűnt az élvonalból, valamivel vissza kell kerülni a csúcsra.

2008-ban jelenik meg a Ghostbusters: The Video Game. Tehát játszhatunk a Szellemírtókkal. Ebben az összes fontosabb szereplő feltűnik, az eredeti figurák kölcsönzik a hangjukat a játékhoz, még Murray is, Sigourney Weaver pedig nem tűnik fel.

Dan Aykroyd pedig elmondta, hogy hamarosan jön a Ghostbuster 3 most már tényleg, de animálva. No végülis van benne valami, hisz már megöregedtek, megpocakosodtak, így vicces lenne szellemekre vadászni. Hopp, várjunk csak, a film is vicces volt. Akkor mi lehet az oka, hogy mégsem lesz mozifilm? A válasz Bill Murray-nél keresendő. Aykroyd szerint nem lehet rábírni sehogysem egy élőszereplős mozira, de a hangját szívesen adja a produkcióhoz, így marad az animáció.

A harmadik részben a Szellemírtók a pokolba szállnak alá, ahol minótauruszokkal és démonokkal találkoznak (naná!). Aykroyd írja a forgatókönyvet. Valahol még örül Ő is, hogy nem élőszereplős lesz a folytatás, mivel így kevesebb pénzbe fog kerülni és az összes elgondolását meg tudják valósítani az animációval.

2

Vasember plakát

Hamarosan a mozikban a Vasember. Sikeres lesz ez tuti. A kérdés csak annyi, hogy mennyire lesz az? A Pókember volt az egyedüli szuperhősfilm, ami Amerikában 200 millión túl jutott. Ráadásul a népszerűségéből is vesztett a Civil War alatt. 150 millió dollárból hozták tető alá, szerintem ezt eléri majd.
2

Mi lesz veled, Fanboys?

Szerte a világban Staw Wars milliói élnek. George Lucas gyakorlatilag belőlük gazdagodott meg. Lehet, hogy ez gonoszan hangzik, de élete fő műve a Csillagok háborúja volt, erre elég sokan cuppantak rá. Jómagam is megnéztem a középső (első) trilógiát tucatszor, néhány játékot végig is toltam.

De jöhet-e olyan ember, aki ebben a témában tudna nagyot alkotni úgy, hogy Lucas nincs benne. Úgy néz ki igen, múlt évben egy Fanboy nevezetű filmről lehetett hallani, ami arról szól, hogy néhány Star Wars rajongó 1998-ban elindul  a Skywalker Ranch-re,  céljuk, hogy megszerezzék haldokló barátjuk (rákos) számára a Star Wars: The Phantom Menace filmet.

 

 

George Lucas látta a forgatókönyvet és áldását adta rá. Aki eddig látta a filmet nem nyilatkozott róla elítélően. A rajongók is várják a filmet. Egészen jól is nézett ki dolog, egészen mostanáig (egy mély basszus döröghetné: until now).

A stúdió (Weinstein) szerint ez a rák téma nem elég, ki kellene bővíteni, kell bele több csöcs, segg, meg ilyesmi ebbe a filmbe. Az alkotás így R besorolású film lesz majd. Valószínű Weinstein-ék a Superbadr és a többi hasonló film sikerét akarják meglovagolni. Szóval újraforgatnak pár jelenetet, beletesznek még ezt-azt. Az úriember aki ezt megteszi nekik Steve Brill, akinek a Sátánkát és a Sodró lendületet köszönheti a nagyérdemű.A rajongók persze kikeltek magukból, nemtetszésüknek adnak hangot. “Megtámadjuk a Weinsten Co. Halálcsillagot, még akkor is ha ez öngyilkos küldetés lesz”-mondja az egyik SW rajongó.

George Lucas eddig nem hallatta hangját, pedig ideje lenne. De lehet, hogy ez csak egy jó is reklámfogás a stúdió részéről és nem lesz semmi újraforgatás. Majd meglátjuk…

 

 

 

1

Knight Rider 2008

Én is néztem anno a Knight Rider sorozatot. Emlékszem még egyik csatornáról váltottam át a másikra (nem volt nagy választék, TV1 ÉS TV2) és pont az a jelenet ment, amiben KITT éppen egy versenyen vesz részt. Tudott különféle kunsztokat, fel volt vértezve sok kütyüvel és még beszélni is tudott. Michael Knight (David Hasselhoff) ezzel az ótóval szállt szembe a bűnnel a Jog és Igazság Alapítvány oldalán, ha éppen akcióba lendült hevesen megnyomott egy rakat sosem látott gombot KITT-ben. Az igazság az, hogy a történet másodlagos volt, mindenki a kocsi miatt nézte ezt a sorozatot és nem a sztori meg Hasselhoff szőrős mellkasa miatt. Aztán a videótékában megjelent a Knight Rider 2000 film, amit még követett még egy Knight Rider 2010 (én ezt már nem láttam, Hasselhoff se volt benne). Jó 10 évvel ezelőtt a Knight Rider Team sorozatban már több járművet sorakoztattak fel a rend védelme érdekében. Ezután csend honolt, a tévé azonban még most is adja az eredeti sorozat ismétléseit, ami igen szép nézőszámmal rendelkezik még mindig. Néhány éve azonban mozgolódás támadt, Knight Rider mozifilmről suttogták páran, ezt 2008-ra ígérték. Nos idén valóban befutott a szuperkocsi, csak éppen a sorozat folytatódik. Ettől függetlenül az imdb-n 2010-re mondja a mozifilmet.

Olvasd tovább

0

Lost Boys 2

1987-ben készült a Lost Boys Joel Schumacher rendezésében. 21 év után úgy gondolták érdemes folytatni a vámpíros filmet. Íme egy kép a készülő filmből.

0

Nemzetközi bevételek

Ne csak amerikai bevételeket mutogassak folyton, íme pár nemzetközi múlt hétvégei eredmény

Hipervándor (Jumper) az első helyen nyitott 29,3 millió dolcsival. A rendező a folytatást tervezi.

Asterix az Olimpián: 14,8 milliót hozott, ezzel együtt 92,5 milliónál jár.

A nemzet aranya: Titkok könyve továbbra is az élvonalba 12,6 millióva,összesen 202,8 milliónl tart Nic Cage filmje.

A Juno nem szerepel olyan szépen, mint odahaza, 7 milliót hozott és 28,7 milliónál jár éppen.

Ramboért nem szedte szét a nép a mozikat, közel 7 milliót hozott ez a film is, összesen 25,6 milliót eredményezett eddig Sly akciója.

CJ7: Stephen Chow földönkívülis vígjátéka külföldön már megy a mozikban (8 országban). 5,2 milliót költöttek rá a nézök, ezzel együtt 39,2 millánál tart.

A Nem vénnek való vidék 4 millát termelt múlt hétvégén, összesen pedig 30-at.

A Legenda vagyok még mindíg gyűjtögeti a milliókat (3,5 m $), eddig 323,7 milliót termelt Will Smith filmje.

A The Orphanage Guillermo Del Toro filmjére (producer) 2,1 milliót költöttek a nézök, összesen 47,3 milla az eredménye.

Elizabeth: Az aranykor: a múlt hétvégi 1,4 millióval már összesen 50,2 milliója van.

3:10 Yuma westernfilm 461ezer dollárt hozott, összesen 9,6 millája van. Nálunk még be se mutatták.

A Meet the Spartans-ra 262ezer dollár értékben kelt el jegy. 13 országban vetítik, eddig 2,8 milliót kapart össze.

A lista legeslegalján a Resident Evil harmadik része áll 79 dollárral:) Összbe azonban szép bevételre tett szert 96,7 milliót hozott, így a trilógia közül ez hozta a legtöbbet.

Azt viszont nem nagyon tudom, hogy a bevétel mennyi százaléka kerül vissza a stúdióhoz. Az USÁ-ban a stúdiók a mozis bevétel 55 %-át kapják meg. Külföldről állítólag még ennyit se látnak viszont.

5

Fiatalok a halál ellen

A New Line Cinema elkészíti a Végső állomás (Final Destination) negyedik részét. A rendező David R. Ellis lesz, akinek köszönhetjük a második részt is.

A forgatókönyvet Eric Bress írja, akinek a nevéhez a Pillangó-hatás (The Butterfly Effect) kifejezetten jó filmet és a Kyle XY sorozat kötődik.

A negyedik részben pedig egy versenyautó baleset előtt elhagyja a helyszínt néhány fiatal, így a Halál (nem az Alien) vadászik majd rájuk később.

A Végső állomás 4 43 millióból dolcsiból készül 3-D-ben.

Aki nem látta volna még egyik részt sem az pótolja, kezdje az első résszel. Mindhárom rész elején az egyik szereplőnek egy látomása támad a közelgő tömegszerencsétlenségről és pár emberrel együtt elhagyja a terepet. Mivel azonban nem úszhatták volna meg ezt a katasztrófát, a halál szép sorban elintézi őket különféle módszerekkel.