









A Kéjutazás (Joy Ride) egy fasza kis thriller volt. A történet szerint fiatal srácok felcukkolnak rádión keresztül egy kamionost. Rövid idő elteltével a kamion a nyomukba szegődik… A második rész folyamatban. A 2001-es első rész óta nem kevés idő telt el, miért nem tudnak kitalálni valami eredetibbet?
Jelenleg úgy néz ki, hogy végre egyenesben az Acélember következő kalandja, elgördítették minden kriptonitot az útból. Bryan Singer megerősítette, hogy ő lesz a rendezője a Superman: Man of Steel filmnek.
Az előző rész íróit azonban lecserélik, Michael Dougherty és Dan Harris helyett valószínűleg Roberto Orci és Alex Kurtzman (Transformers) írják majd a forgatókönyvet.
A Superman visszatér 260 millió dollárból készült, többek között a sok huzavona miatt ment el 40 millió úgy, hogy még egy képkockát fel nem vettek a filmből. Amerikában 200 milliót hozott, az összbevétele a mozikban 391 millió volt. A DVD/video kölcsönzések eredménye (USA) 53,8 millió dollár.

A Juno hatalmas sikere után a stúdió szeretett volna egy második részt, de Jason Reitman elutasította. Én remélem, hogy nem is nagyon erőltetik, mert habár nagyon jó volt a Juno, folytatni talán mégsem kéne. De Reitman nem marad meló nélkül, egy 13 millió dolláros projektbe vág bele Jim Carrey főszereplésével. Carrey egy olyan ficakot alakít, aki lopott festményt csempészik Párizsból Londonba. Címe: Pierre Pierre. Jim Carrey 20 millió dollárt kér és kap általában egy filmért, de néha azért fillérekért is dolgozik. Pl. az Egy makulátlan elme örök ragyogása 20 millióból készült.
Egy Rex Havoc nevezetű horror képregényfüzeten alapszik a Monsters vs. Aliens. A mesében az 50-es évek szörnymozijaiban látott lényeket láthatjuk majd a mai modern környezetben. Ja és ugye vígjáték lesz természetesen, ha már gyerekeknek szól.
A következő színészek hangján fognak megszólalni a Monsters vs Aliensben: Kiefer Sutherland, Will Arnett, Seth Rogen, Hugh Laurie, Stephen Colbert.

A Ház a ködben (elég jó dráma volt) rendezője készítette ezt filmet Uma Thurman és Evan Rachel Wood főszereplésével. Az előzetesért fáradjatok ide.


Akadnak filmek, amelyek előtt letérdelnek úgymond a kritikusok, nem fukarkodnak a szép szavakkal, dicsérő mondatokkal. Ilyen alkotást akartak látni és ilyen művek születése érdekében rimánkodnak a mindenható producerek felé. A „Vérző olaj” is ilyen alkotás.
Upton Sinclair megírta, Magyarországon pedig az Európa könyvkiadó adta ki művét “Olaj!” címmel. Paul Thomas Anderson kezébe került, elolvasta, átírta, elvett belőle ezt-azt, megszületett a „Vérző olaj”.
Majd március 12-én jön a nagyobb trailer
Már napok óta böki a csőröm de nem tudtam gép közelébe jutni. Most leírom..
Adott egy fabula: van 3 kisgyerek (2 fiú és egy lány), testvérek, akik egy új helyre kerülnek. Itt felfedeznek egy csodálatos világot, amit csak ők ismernek és nincs is más kapocs a két világ között.
Nah erre most pedig építsünk fel egy ismert syuzhet (ejtsd: szüzsé): A második világháború alatt vidékre, egy professzorhoz költöztetett négy Pevense testvér közül a legfiatalabb, Lucy átsétál egy mágikus szekrényen, amely mögött egy mesés birodalmat fedez fel. Narnia felett a gonosz Fehér Boszorkány uralkodik, aki állandó télbe zárta a birodalmat, ám Lucy és testvéreinek érkezése jelzi az új idők közeledtét: Aslan, a mágikus erejű oroszlán és egyben nagyúr visszatérését. És a vége természtesen happy end. Noh de ezt a syuzhet ismerjük, még a címét is tudjuk: Narnia krónikái: az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény.
Noh de stílusosan fel tudnánk még építeni még ezernyi syuzhet (ejtsd: szüzsé): erre a fabulára. Csak egy kis ízelítő, hogy ien is lehet belőle:
Adott három testvér: Jared, a bajkeverő, Simon, az okos ikertestvére és Mallory, a szokásos lányszereplő. A Grace-trió édesanyjukkal az ősi Spiderwick-villába költöznek, mely elsőre – köszönhetően Viktóriánus stílusának – nem nyeri el tetszésüket. Ám egy napon a házban rábukkanak egy rejtett szobára, benne Brownie-ra, a ház falaiban élő manószerű figurára és egy könyvre. Innentől veszik kezdetét a kalandok. Felbukkan ugyanis Mulgarath, az ogre, aki goblinseregével szeretné megszerezni a könyvet. Szintén csoda világ, szintén happy end.
Ez utóbbi bár kísértetiesen hasonlít a Narnia krónikáira, mégsem az és nem is annak átdolgozása. Ez, kérem szépen, a Spiderwick Krónika… Azt hiszem a címét kimondva nem is kell több kommentárt fűznöm hozzá. De ez már kb 4 napja szúrja az oldalam… véletlen vagy nem véletlen ez a hasonlóság, mindkét film adaptáció, hm… tökéletes példa az egy fabulára felépíthető syuzhe-k sokaságára és változatosságára..
Rengeteg Alien és Predator rajongó szomorodhat el, mivel az első két AvP film már kiverte a biztosítékot sok millió embernél.
A shocktillyoudrop.com egy meg névtelen forrásra hivatkozik a Fox stúdiótól, aki azt mondta, hogy a harmadik Aliens vs. Predator film biztos, hogy elkészül.
An anonymous source over at 20th Century Fox got in touch with us over the weekend to relay the news another Aliens vs. Predator sequel is a “certainty” at this point.
Eddig az AvP:R 128,8 millió dollárt hozott a mozikban világszerte, ebből 41-et az USÁ-ban, 40 millióból készült. Arról még nincs hír, hogy a Strause tesók rendezhetik-e a folytatást.
Itt pedig megnézhettek egy AvP:R összegzést.