Bostonban 1962 és 1964 között több, mint egy tucat nőt fojtottak meg otthon, saját lakásukban. A feltételezett tettest elkapták, mindent be is vallott, amikor elítélték megszökött, aztán ismét elfogták és egy másik börtönbe szállították, ahol évekkel később halálra késelték. A rendőrség nem volt meggyőződve, hogy a fogjtogatásokat egy személy követte volna el és a szakértők és a bizonyítékok is ezt a feltételezést erősítették, a közvélemény az egyszemélyes verzió felé hajlott.
Ezeket a bizonyítokékokat és elméleteket foglalta össze Susan Kelly a könyvében, ebből készít filmet Brian De Palma, a címe The Boston Stranglers lesz. A producer Gale Anne Hurd.
A fojtogatóról készült már egy film 1968-ban, akkor Tony Curtis volt főszerplő és a gyilkost skizofrénnek ábrázolták.
Tavaly David Fincher készített filmet egy sorozatgyilkosről Zodiac címmel, de megbukott.



.jpg)








