December még messze van, de már elkezdődött a promózás a Sherlock Holmes-hoz Karácsonykor érkezik Guy Ritchie rendezésében az egyik legismertebb detektívről szóló film, amelyben a címszerepet Robert Downey Jr. alakítja. A nyomozás során Holmes nem csak az elméjét csillogtatja, hanem az öklét is elsüti párszor. A teaser poszter láttán az első gondolatom az volt, hogy ez nem egy vicceskedő, humoros alkotás lesz, hanem inkább komor hangulatú.
A Szellemírtók a 80-as évek egyik legjobb filmje volt. Vicces, látványos, hangulatos, jó szereplők. A második már nem volt olyan jó, mint elődje, de még így sem volt rossz. A harmadik felvonásról már elég régóta beszélnek, Dan Aykroyd azt mondta egyszer jó lenne, ha Judd Apatow beállna a film mögé, ez sokat lendítene rajta. Aztán később jött egy hír, hogy Apatow valóban produceri minőségben benne lesz a produkcióban és hozza kedvenc színészeit is, szerencsére ezt időközben megcáfolták.
Arról is szó volt, hogy Bill Murray már semmiképpen nem fog benne lenni a folytatásban, semmi kedve hozzá, döntése végleges. Valószínű csak egy rakás pénzt akart kiharcolni és még is kaphatta, mert Harold Ramis egy interjúban elmondta, hogy visszatér a régi bagázs. Az eredeti Szellemírtók viszont már csak amolyan mentor szerepet fognak betölteni, helyettük már egy fiatalabb csapat fogja elkapni a kísérteteket.
A régi csapat eléggé el van hízva, Aykroyd sem olyan vékony, mint anno, ez igaz Harold Ramisre is. Talán még Bill Murray az, aki tartja magát valahogy.
A régi időkben azért aki színész volt nem ment el énekelni, aki pedig énekelt nem ment el filmezni. Akadt persze néhány kivétel, Elvis Presley szerepelt jó pár produkcióban, volt annyira közismert és népszerű, hogy simán lehetett rá építeni egy produkciót. Régebben láttam pár művét, bennem a Jailhouse Rock ugyanezen című száma maradt meg.
Vagy említhetném akár a Beatles-t is, akiknek a rajongóbázisa akkora volt, hogy simán lehetett rájuk alapozni egy filmet, no meg azért ők is gyakran darlra fakadtak ezekben az alkotásokban. Ahogy telt-múlt az idő a zenei világból egyre gyakrabban tűntek fel ismert arcok a vásznakon is, némelyikük igen szép sikert ért el, másoknak pedig nem jön össze, de nem adják fel és próbálkoznak.
Régebben ott csüngtem az MTV-n (Music Televison, nem a magyar adó), folyamatosan néztem a klippeket, ma már csak elvétve látok ilyesmiket. Az alábbi összeállításba nem szedtem össze mindenkit, aki az éneklés/rappelés mellett filmekben is játszott, csak az ismertebbek közül gyűjtöttem össze néhány nevet, a lista több száz oldalas lenne szerintem, ha pontosabban utánanéznék és csak a mostanság filmekben tevékenykedő vagy nemrégiben filmben szereplő “énekeseket” gyűjtöttem össze. Egyesek neve után próbáltam olyan klippet betenni, amely ahhoz a filmhez kötődik a zenész-színész is szerepel, de előfordul majd olyan is, hogy csak egy olyan alkotás főcímdalát rakom be, a dalos emberünk pedig nem játszik benne.
Will Smith sikeres rapkarriert tudhat maga mögött, 1990-ben pedig indult útjára a Kaliforniába jöttem sorozat, ami 146 részt élt meg. Smith próbálkozott pár filmben is (Made in America-ban pl. buzit játszott), majd 1995-ben végre főszerepet is kapott a Bad Boys-ban. Martin Lawrence és Michael Bay is áttörést ért el ezzel. Egy évre rá pedig egy igazi blockbusterben is játszhatott, A Függetlenség Napja hatalmas kasszasiker lett, Smith karrierje pedig szárnyalni kezdett, jött a Közellenség és a Men in Black. Karrierjében akadt néhány bukta, a Vadiúj vadnyugat 170 millióból készült, ha tudtak volna faragni a költségvetésből, akkor még sikeres is lehetett volna. Az Aliért begyűjtött egy Oscar jelölést, a dráma viszont érthetetlenül sokba került, 107 millió dollárba, a következő drámájával is elbukott, a Bagger Vance legendája is egy vagyon volt, 80 millió dollárt emésztett fel. Azóta ha drámára adja a fejét Smith, az 55 millió dolláros büdzsé szintet tartja. A rapper-színész a mai idők egyik legbiztosabb befektetésének számít.
Ez a maszat gondolom az Enterprise lenne. Úgy néz ki, mintha az űrrendőrség gyorshajtáson kapta volna az űrhajót. Nem tudom kinek a fejében született meg az ötlet, de két dolog biztos: ez így eléggé rosszul néz ki és aki ezt megcsinálta sebességmániás volt.
Az új Péntek 13 film hazai bemutatója még várat magára, ezért ha úgy érzitek, hogy szomorúak vagytok és Jason is együtt érez veletek, akkor ez a poló nektek való. Ezen az oldalon be is tudod szerezni alig 15 dollárért.
A Pókember 4 bemutatóját 2011. május 6.-ára tűzték ki, elvileg visszatérnek a főbb szereplők és Sam Raimi (a rendező) is azt mondta, hogy teljesen szabad kezet kapott a stúdiótól a film kapcsán. Máris megindultak a pletykák és úgy vélik sokan, hogy a fő ellenfele a falmászónak Vérontó lesz. Nekem már teljesen mindegy, az első három rész élvezhetetlen volt számomra, nem tudta visszaadni a a képregény hangulatát. A forgatás kezdete még nincs kitűzve, de jövő ilyenkor el kellene kezdeni a munkálatokat, ha be akarják fejezni a filmet 2011-re.
Ez azt jelenti, hogy Tobey Maguire-nek (ő a Pókember ugyanis) is besűrűsödik a programja, hiszen hamarosan elkezdődik a The Crusaders dráma forgatása, az Afterburn képregényfilmmel is szóba hozták, ma pedig úgy produkcióhoz írt alá, The Limitben foglalhatja el a vezetőülést. A film egy olyan sofőrről szól, aki először versenyezhet a Ferrarinál. Tony Peckham (Sherlock Holmes) írtja a forgatókönyvet.
Maguire tapasztaltnak számít már a gyorsulásban, a Vágtában is egy zsokét alakított, igaz ott nem kellett sebességbe tenni a száguldás tárgyát.
Új posztert kapott a Farkas eredettörténete, a címszereplő mögött szépen felsorakoznak még a filmben látható főbb karakterek is. Logan izmai csak úgy dagadnak, Gambitnál ott az ász, Küklopsz pedig megvillantja a szemüvegét.
Neil Marshall következő alkotása i.sz. 117-ben játszódik és a piktek meg a rómaiak háborúzgatnak majd benne. Olga Kurylenko-ról korábban már látható volt egy kép a filmből, ezt itt nézheted meg. Alább pedig egy rövidebb forgatási videót nézhetsz meg, a rendező és a szereplők mondanak még pár mondatot.
Biztos előfordul másoknál is, hogy egyszerűen képtelenek egy bizonyos rész után tovább nézni egy filmet. Olyan ez, mint amikor Samuel L. Jackson a Gömbben csak egy darabig olvassa a könyvét, aztán újra kezdi és megint addig jut el. Valahogy így vagyok én is pár filmmel, és hogy egy példát mondjak a Jean Reno féle Farkasok birodalmát kb négyszer kezdtem el, de mindig ugyanannál a résznél leállítottam. Pedig nagyon szeretem Renot, mégsem tudom megnézni ezt a filmet. Azonban ez a négyszeri újrakezdés semmi, ahhoz képest, ahányszor elkezdtem a fent megnevezett Shindo c. japán filmet. 20-szor biztos neki szaladtam és minden alkalommal csak negyed órát bírtam elviselni belőle. El is telt jó pár hónap, mire erőt vettem magamon és minden bajom félretéve végignéztem. Nem kis szenvedés árán, de Filmdroidért mindent.
Kényszerleszállást hajt végre egy teherszállító űrhajó valami kietlennek tűnő bolygón. A zűrös landolást csak alig pár ember éli túl, köztük van egy veszélyes bűnöző (Vin Diesel), a tökös pilótacsaj, egy félénk régiségkereskedő és pár palacknyi finom piája, egy drogfüggő rendőr és egy Allah-hívő. Ezen a helyen nem egy, hanem egyszerre három nap is világít, a túlélők a landolástól nem messze szállásra lelnek, de a korábbi lakók csak csontok formájában képviseltetik magukat.. Később rájönnek arra is, hogy 22 évente sötétség borul erre planétára és minél hamarabb el kellene innen húzniuk, mert akkor előjönnek az éjszaka teremtményei és azok igencsak szeretik az ilyenkor errefelé kószáló lényeket… megenni. Az űrhajótörést megúszó emberek közül nem mindegyike fogja megélni a játékidő végét.
Kismillió produkció van, amelyben a főhős leveri, lelövi, legyőzi az ellenfelét. Az Empire összeállította egy listát, amely tartalmazza a szerintük 50 legjobb diadalt. Bele is kötnék rögtön a 49. helybe, a Vasember tankos jelenete klassz volt, de azért nem minősítheti legjobbnak. Az Optimus-féle harc a Transformersben dettó ilyen. A 39-esnek az élvonalban kellene lennie, de ilyen az Utolsó cserkész “Adj tüzet” jelenete, de Denzel Washington bosszúhadjárata A tűzben edzett férfiban sem volt semmi. (A listához kattints ide vagy a fenti linkre)
A bemutató közeledtével már lassan beindul a Harry Potter kampány is, idén a Warner megint nyithat egy külön trezort a bevételnek, hogy aztán a fejesek Dagobert bácsi módjára tudjanak úszkálni benne.