Ha szóba kerül Shane Black neve az akciófilmeket kedvelő ember azonnal csak jóra tud gondolni. A Halálos fegyver franchise-t vagy az Utolsó cserkészt bármikor meg tudnám nézni, de első rendezését, a Durr, durr és csók is eszméletlen jó lett. 2008 szeptemberében jött a hír, miszerint Black ismét beáll a kamera mögé a Cold Warrior kedvéért, a forgatókönyv Chuck Mondry tollából származik és a történet szerint egy visszavonult kémnek újra aktivizálnia kell magát, szövetkezik egy fiatalabb ügynökkel annak érdekében, hogy orosz terroristákat kerítsenek kézre. Jó, jó, tudom, megint az oroszokat húzták ki a kalapból, de ha Shane Black benne van, rossz csak nem lehet, igaz?
Ezen kívül Mel Gibson is benne lesz, könnyen kitalálható, hogy a színész az öreg kémet fogja játszani, arról még nem szólt a fáma, hogy a fiatal kollégáját ki fogja megformálni. Gibson tehát ismét a figyelem középpontjában, évekig nem játszott semmiben, pénteken Amerikában viszont bemutatják az Edge of Darkness akció-thrillert, majd még idén jelentkezik a Beaver vígjátékkal, aztán hamarosan érkezik egy vikinges produkcióval.
.jpg)


George Lucas a Skywalker Ranchen top secret CGI musicalt alkot. A történetről tehát annak rendje és módja szerint nem is lehet tudni semmit, annyi biztos, hogy tele lesz különféle zenékkel és dalokkal, a produkció jelenleg előkészületi fázisban van, Lucas producerként fogja felügyelni a munkálatokat.
Az Avatar világraszóló sikere után a stúdiók csak 3D-ben tudnak gondolkodni. A Warner úgy döntött, hogy a Harry Potter következő része is ilyen módon érkezik a mozikba, sőt a már elkészült Titánok harca is 3D-ben kerül a filmszínházakba. Ez azt jelenti, hogy Louis Leterrier alkotása csöppet késni fog, no nem sokat, csak egy hetet, április 2-án mutatják be, ebben az időpontban már 4 film is várakozik, így a Titánoknak meg kell küzdeni a Repo Men sci-fivel, a The Last Song drámával, a Diary of a Wimpy Kid vígjátékkal és Tyler Perry következő művével. Egyébként a 3D-be való átkonverálás 5 millió dolláros pluszt jelent a stúdiónak.
Tavaly szeptemberben
Keanu Reeves visszatér a sci-fihez, leszerződött a Passengers produkcióba, amely végső soron egy love story lesz űrhajós környezetben. A forgatókönyvet Joe Spaihts szállította, az úriember vetette papírra az Alien előzményfilmet is, amelyet majd Ridley Scott fog készíteni. A Passengers rendezői teendőit az olasz Gabriele Muccino (a képen) vállalta el, őt Will Smith tette ismertté az amerikai nép számára. Muccino dirigálta A boldogság nyomában drámát, amiért Smith kiérdemelte a második Oscar-jelölését, illetve a Hét életet is együtt hozták tető alá.
Hallhattatok már róla, hogy Robert Downey Jr. lelépett a Cowboys & Aliens fedélzetéről, azt rebesgették, hogy a nyáron látnak hozzá a Sherlock Holmes folytatásához és az űrlényes filmhez is ekkor látnának hozzá, a színész pedig nem tud egyszerre két helyen is ott lenni. Ma kiderült, hogy Guy Ritchie is otthagyta a Lobo háza táját, azért, hogy a Holmes második részére koncentrálhasson.