0

Let Me In poszter

Tavaly a Hammer Films egyszerre három posztert is bemutatott az Engedj be! feldolgozásához és most még eggyel jelentkezett, a bemutató közeledtével valószínű érkezik még néhány. A Clovefield rajongóit próbálják becsábítani a mozikba, a rendező neve alatt ugyanis jelzik, hogy ő dirigálta azt a produkciót. Chloe Moretz (Kick-Ass) és Kodi Smit-McPhee (Az út) nevét elfelejtették megemlíteni, pedig esélyes, hogy évek múltán már az ő nevüket fogja mennydörögni a bemondó a tévében, hiszen akkorra már eléggé ismertek lesznek. Vagy ki tudja, lehet, hogy mindketten eltűnnek a süllyesztőben,

3

Mortensen, mint Freud és Fassbender, mint Jung

3 évvel ezelőtt jelentették be, hogy megfilmesítik Christopher Hampton színdarabját, a The Talking Cure-t. A produkció is ezen a címen futott, ám most már A Dangerous Method néven kell keresni. A rendezői teendőket David Cronenberg vállalta magára és a főszerepre sikerült megnyerni Michael Fassbendert, Keira Knightleyt és Christoph Waltz is fedélzeten tartózkodott. Az Oscar-díjas Waltz azonban úgy döntött, hogy kilép, inkább a Vizet az elefántnak filmet részesítette előnyben, ahol Sean Penn helyére érkezett. Így Mortensen vállalta el, hogy eljátssza Sigmund Freud-ot, asszisztensét, Jungot Fassbender formálja meg, róluk látható alább két kép. Knightley Sabina Spielreint alakítja, aki miatt a két tudós között megromlott a viszony. A bemutatóra még várni kell, ugyanis nem idén kerül mozikba az alkotás. Ha minden igaz, a forgatás után Cronenberg és Mortensen a Gyilkos ígéretek második részéhez látnak hozzá.

0

Piranha 3D francia poszter – Tenger, szex és… vér

Hamarosan befut a Piranha horror második remake-je (a 90-es években már volt egy feldolgozás). Alexandre Aja ismerősen mozog ebben a műfajban, ő készítette a Tükrök (Mirrors) és A sziklák szeme (The Hills Have Eyes) filmeket. A történet könnyen kitalálható, jönnek a vérengző piranhák és véget ér a vidám, fürdőzős nyár. A horror francia posztere eléggé hasonlít a Cápára (Jaws), ha már úgysem eredeti ötletből dolgoztak, akkor pont a plakát legyen az? Pedig nem erről van szó, a 78-as verzió is a Cápa paródiája lett volna és annak plakátja is hajazott Steven Spielberg művének a reklámjára.

11

Andrew Garfield félmillió dollárt kap a Pókemberért

A Pókember újraindításában nyilván az is nagy szerepet játszott, hogy a stúdió fejeseinek az álla  már attól leesett, hogy mennyit kellett volna fizetni a színészeknek. Tobey Maguire 4 milliót rakhatott zsebre az első részért, majd a másodikért már 17,5 milliót, plusz a profit 5 %-a vándorolt a bankszámlájára, a folytatásért csupán 15 milliót kapott, ám 7,5 % is övé lett a profitból. Szép summa, meg kell hagyni.

A reboot főszereplője, Andrew Garfield szemét azonban csak fél millió dollárral szúrták ki. Ez egy olyasféle hozzáállás, hogy örüljön, hogy eljátszhatja a világ legismertebb képregényhősét. Ha lesz folytatás, akkor azért 1 millió dollár fizetést kap, ha pedig jön a harmadik, akkor azért 2 milliót vihet haza.  A Marvel egyébként sem arról híres, hogy csak úgy osztogatja a több milliós fizetéseket, a Vasember 2 előtt úgy hírlett, hogy Mickey Rourke majdnem visszalépett, mikor meghallotta, hogy mennyit kapna a filmért és Terrence Howard is azért távozott, mivel a stúdió beintett neki, mikor megtudták mennyi gázsit akar, itt már az is közrejátszott, hogy az első részben is ő kapta a legtöbbet, pedig csak mellékszereplő volt. De Samuel L. Jackson is aludt néhányat arra, hogy bevállalja-e Nick Fury eljátszását annyi összegért, amivel beállítottak hozzá a fejesek.

A film esetében is meghúzták a nadrágszíjat, míg a trilógia egyes darabjai 140, 200 és 258 millióba kerültek, addig az új változat csak 80 millióba fog kerülni. Nem jellemző, hogy manapság egy látványfilm költségvetése megálljon 110-120 millió dollár alatt. Talán a rendező, Marc Webb kreativitásában bíznak, aki eddig pár milliós alkotásokat készített.

7

Jovovich így fog festeni A három testőrben

Paul W. S. Anderson a végső simításokat végzi a Resident Evil negyedik részén, közben pedig A három testőr előkészületein is munkálkodik. Mivel a rendező nem arról híres, hogy a filmbéli karakterek magasröptű szónoklatokat tartsanak, inkább az akcióra helyezi a hangsúlyt, abban legalább otthon van, így számíthatunk rá, hogy tömve lesz a produkció vívással és bunyóval, esetleg lovas üldözéssel. Logan Lerman játssza D’Artagnant, a testőröket pedig Ray Stevenson, Luke Evans és Matthew Macfayden fogják megformálni, Christoph Waltz a bíboros öltözékét öltheti magára, Mads Mikkelsen pedig Rochefortot alakítja. A direktor felesége sem marad ki a jóból, Milla Jovovich Miladyként domboríthat, de a hölgyemény nem csak a pilláit fogja rezegtetni, bedobják az akció sűrűjébe, úgy írták körül, mint egy 17. századi Bond lányt. Jovovich a twitterén írta, hogy ruhapróbán vesz részt éppen és eléggé muris ezeket a 17. századbeli göncöket próbálgatni. A színésznő-modell közzé is tett két képet, íme

5

Burton helyett Dante rendezhette volna a 89-es Batmant

A ContactMusic oldalnak alkalma nyílt, hogy szót váltson Joe Dante-val, a rendező elmondta, hogy anno ő készíthette volna el az 1989-es Batman filmet, de aztán nemet mondott. “Miután a Szörnyecskék szépen hozott a konyhára, a Warner fejesei megkerestek és megkérdezték, hogy ‘Szeretnéd megcsinálni a mi Batmanünket?” Igazán jó projekt volt, ráadásul én Batmanen nőttem fel. És ez volt a problémám, mivel nem igazán hittem benne. Egyszerűen nem hittem egy olyan fickóban, aki egy hegy tetején él, denevérnek öltözik… Robin és a többi dolog… nem voltak jó érzéseim ezzel kapcsolatban, szóval meg is mondtam a fejeseknek, hogy nem hiszem, hogy én lennék a megfelelő ember a feladatra. Erre ők természetesen azt felelték, hogy “bizonyára meghülyültél”, de én komolyan hittem elhatározásomban és még most is úgy gondolom, hogy nem én voltam a jó választás a produkció élére” – mondta Dante és hozzátette, hogy az ő verziója teljesen más lett volna, egyáltalán nem bánja, hogy nem valósult meg az elképzelése, teljesen más lett volna, mint a Tim Burton-féle film.

5

I’m Bruce Willis

Bruce Willis egy ideje már nincs a csúcson, túl van már azon az időszakon, mikor még igazi sztárnak számított (ezért biztos kapok egy-két megjegyzést), ettől függetlenül még mindig akad jó néhány rajongója a színésznek. Ki mondhatja el magáról, hogy két számot is írtak róla. Az egyiket a Guyz Nite adta elő, ebben a Die Hardról emlékeztek meg. Most pedig a Jeep Cherokee előadásában hallgathatjátok meg az I’m Bruce Willis számot. Nem lehetett könnyű megcsinálni az alábbi klipet, bár egy hardcore fannak nem eshetett nehezére, hogy megmondja melyik filmben mikor gyújt rá vagy mikor veszi le a napszemüvegét.

 

6

A Bioshock kemény, R kategóriás horror lenne

Gore Verbinski szerette volna tető alá hozni a Bioshock számítógépes játék filmváltozatát, ám a stúdiónál nem tudta keresztülvinni az elképzeléseit, ugyanis az Universal szerint túl sokba került volna az akció-horror. Verbinski kiszállt a rendezői székből, producerként azonban továbbra is a projekt fedélzetén marad, helyette Juan Carlos Fresnadillo, a 28 héttel később alkotója kezébe adták a gyeplőt, aki a sok halogatás miatt úgy döntött, hogy egy másik filmet fog először leforgatni. Úgy tűnt, hogy a tervezetből soha nem lesz semmi, ráadásul a Perzsia hercege kvázi bukása után nem is tűnt valószínűnek, hogy újra elő fogják verni, ám Verbinski szerint még nem kell leírni a filmet “Azon vagyunk, hogy megcsináljuk. A probléma az, hogy a Bioshock egy R kategóriás, víz alatt játszódó horror lenne. Eléggé drága R kategóriás filmről van szó. Szóval most éppen azt próbáljuk kitalálni a rendezővel, Juan Carlosszal, hogy miképp tudnánk úgy csökkenteni a költségvetést, hogy játék nagy rajongóit továbbra is érdekelje a film. De a filmnek R kategóriásnak kell lennie, keményen R-snek.” – mondta a Karib-tenger kalózai trilógia rendezője és hozzátette, hogy nem akarják lebutítani PG-13-asra.

Szóval a lényeg az, hogy eszükben sincs egy olyan akció-horrort készíteni, amire a tinik is beülhetnek. Csak hát mi lehet az az ésszerű összeg, ami láttán a stúdió is úgy gondolná, hogy megéri belefektetni a filmbe. Ráadásul a dolgot nehezíti, hogy kevés olyan horror született, ami nagyon sokat termelt és a fejesek elég nehezen adják áldásukat egy több, mint 100 milliós R-es produkcióra.

4

Operation: Endgame előzetes

Két kormánynak dolgozó kémcsapat közös főnökét megölik, a két csoport gyanúsan méregeti egymást, ám az új tag megpróbálja megtalálni ki felelős a gyilkosságért, mielőtt még a tagok végképp egymásnak ugranak. A főbb szerepekben Joe Anderson, Rob Corddry, Zach Galifianakis, Emilie de Ravin, Maggie Q, Brandon T. Jackson, Ving Rhames, Ellen Barkin, Odette Yustman látható. Érdekes, hogy eme szereplőgárda ellenére is DVD-n fog érkezni az akció-vígjáték. Fouad Mikati dirigálta a produkciót, az úriembernek ez a bemutatkozása a film világában.

5

Box Office: Az utolsó léghajlító nem bukott el, de alulmaradt az Alkonyattal szemben

Észak-Amerikai box office:

Új bemutatók:

A nyári csalódást keltő eredmények között kevés biztos pont van, ám amiben ezer százalékig biztosak lehettünk, hogy az Alkonyat harmadik része, a Napfogyatkozás nem fog megbukni, sőt, hatalmas bevételt fog produkálni. S lőn, David Slade rendezése szerdán nyitott és 68 millió dollárt hozott a konyhára, ami meg is felelt az előállítási költségeinek, ám pár millióval alulmaradt az Újholddal szemben, viszont a Transformers folytatásának legjobb szerda nyitónapját lekörözte. Ugyanakkor sejthető volt, hogy a rajongók rögtön az első órákban szeretnék látni a produkciót, így a hétvégén már egyik nap sem fog hasonló számokat produkálni, mint szerdán, azonban ezzel együtt még így is szépen fognak folyni a dollármilliók a pénztárba. 69 millió dollárt termelt az alkotás, ezzel szemben az Újhold 142-őt, bár az is hasonlóképpen zárt volna hétvégén, ha a hét közepén nyit. Mindenesetre 161 millió dollárt gyűjtött a film 5 nap alatt, a következő napokban erőteljes csökkenés várható, a 300 millió elérése nincs kizárva. A A kritikusok többsége szerint sokkal jobb lett a harmadik felvonás az előző kettőnél, ráadásul sokkal erőszakosabb és akciódúsabb, de persze akadt olyan vélemény is, ami alaposan lehúzta a filmet, a Tri-City Herald írója szerint a Napfogatkozás egy pontján Jacob megjegyzi, hogy Edward egy hulla. Ezt a sort könnyen azonosítani lehet Pattinson élettelen játékával. Az imdb-n 4,3-en áll 12 ezer szavazat után, ami végső soron nem mutat teljesen valós értéket, hiszen a franchise utálói már akkor egyest nyomtak rá, mikor alkalom adódott rá.

M. Night Shyamalan A hatodik érzékkel robbant be a köztudatba, a Jelek után erős minőségromlás következett be munkáiban, ugyan valószínűleg lesz még egy-két dobása, de a visszatérést a csúcsra egyértelműen Az utolsó léghajlító jelenthette számára, a fantasy története négy nemzet körül forog, akik háborúban állnak egymással és mindegyik egy-egy elemet képes irányítani. De akad egy, aki mind a négy elemnek képes parancsolni és rá hárul a feladat, hogy a békét teremtsen. A stúdió 150 millió dollárt irányzott elő a büdzsére és marketingre nem kevesebb, mint 130 milliót szórtak el. A produkciót csütörtökön állították csatasorba, 16 millió dollárt hagytak ott a nézők a kasszáknál, majd hétvégén ezt még 40 millióval toldotta meg. A stúdió és a rendező felsóhajthatott, jól kezdett a film, már csak az a kérdés, hogy mit hoz a jövő. A 100 milliót Amerikában könnyedén teljesíteni fogja, de biztos, hogy hazájában nem tudja nullszaldóra kihozni a művet, viszont még bízhat a nemzetközi bevételekben, hiszen a fantasy eléggé kedvelt műfaj. A Rotten Tomatoes-on 6 %-on állt az átlaga, majd feltornászta ezt 10-re, most éppen 8-on áll. A ColeSmithey.com kritikájában az olvasható, hogy megvan a Háború a Földön riválisa a legrosszabb film az elmúlt 20 évben kategóriában. A New York Post pedig megjegyzi, hogy a dialógusok bénák, a színészi játék rossz, a speciális effektek sem a legjobbak és a díszletek is hagynak kívánnivalót maguk után, az akciójelenetek sem élvezetesek, ráadásul rosszul vannak vágva.

Régebben bemutatott filmek:

Megfeleződött a Toy Story harmadik részének a bevétele, ez még így is 30 milliót jelent, 290 milliónál jár az animációs film, napok kérdése és átsuhan a 300 millió dolláron, majd egy-másfél hét múlva lehagyja az Alice Csodaországban eredményét. Adam Sandlerék nem tudták tartani magukat, a Nagyfiúk -54 %-os változást tud felmutatni a nyitó hétvégéhez képest, a 100 milliót még így is tudja teljesíteni. Tom Cruise viszont hazájában már egész biztos, hogy nem tud teljesíteni egy igazán jó bevételt, a Kéjjel-nappal megfelezte bevételét, jelenleg 45 milliónál jár. A Szupercsapat a 70 millió árnyékában vert tanyát, itt is kudarcnak számít ez a szám, a Shrek 4-re pedig 74 %-kal kevesebben váltottak jegyet, mint egy hete, igaz több, mint 1300 mozi szabadult meg tőle. Hozzácsaptak még 60 filmszínházat a Cryushoz, ezzel együtt már 77 helyen vetítik, 770.000 dollárt hozott, ezzel pedig a lista 10. helyére kapaszkodott fel.

Olvasd tovább