Mikor már azt hittük, hogy Dwayne Johnson a Fast Five-val és Fasterrel visszakanyarodik az akciófilmek felé, bevállal egy családi kalandfilmet. A Szikla lesz a főszereplője a Journey 2: The Mysterious Island produkciónak, amely az Utazás a Föld középpontja felé (Journey to the Center of the Earth) folytatása lesz. Brendan Fraser nemet mondott a második részre (talán nehezére esik leadni pár kiló felesleget), de Josh Hutcherson vissza fog térni.
Johnson Hutcherson filmbéli anyjának a barátját fogja játszani, majd a srác és a férfi valahogy odakeverednek a misztikus és szörnyekkel teli világba. Céljuk is lesz, meg akarják találni Hutcherson nagyapját. A sztorihoz felhasználják Verne Gyula könyvét, A rejtelmes szigetet, de a film nem fogja szorosan követni a regényt, csak egyes dolgokat emelnek át belőle. A produkciót Brad Peyton, a Kutyák és macskák folytatásának a rendezője fogja dirigálni.


John Woo tervei között két remake is szerepel. Az egyik egy 1967-es francia krimi újrája lenne, A szamuráj (Le Samourai) főszerepét anno Alain Delon játszotta. Woo angol nyelvű feldolgozást szeretne összehozni, egyelőre még nem tudni, hogy mikor kezdene hozzá a forgatáshoz.
A Forbes magazin ismét készített egy listát, amely megmutatja, hogy melyik hollywoodi színész vagy színésznő a legprofitképesebb. Az összeállításnál azokat vették figyelembe, akik az elmúlt 5 évben legalább olyan produkcióban is szerepeltek, amelyeket nem limitáltan vetítettek. A Forbes szerkesztői az egyes alkotások költségvetését viszonyították a bevételhez, belevették a DVD eladásokból és kölcsönzésekből befolyt összeget és tévés jogdíjak alapján fizetett keresetet is belevették.
Jelenleg még nem tudni, hogy mi lesz a harmadik Szellemirtók sorsa, annyi biztos, hogy az előző részek résztvevőinek a többsége akarja a folytatást. Most az az info került napvilágra, hogy a Szellemirtók 2-ben megismert Dana Barrett (Sigourney Weaver) fia, Oscar lesz az egyik, aki kísértetekre fog vadászni. A srác a filmben 21 éves lenne és az is kiderülne róla, hogy Peter Venkman (akit Bill Murray játszott) az apja. A történet kezdetén kiderül, hogy a csapat központja már régen bezárt, ám újra megnyitják és egy teljesen új csoport fogja elkapni a szellemeket, a régi gárda csak mentorként lesz jelen.
Wolverine 2012-ben fogja újra kiereszteni adamantiuim karmait, a népszerű képregényfigura ezúttal Japánban próbál boldogulni. A Deadline információja szerint a rendezői poszt betöltésére Darren Aronofsky pályázik és elég jók az esélyei. Akárcsak David Slade-nek, akivel a főszereplő, Hugh Jackman már találkozott a héten, hogy megvitassák miképp képzelik el a produkciót. De Jackman rajta kívül még Aronofskyval is tárgyal, akivel együtt dolgozott A forráson (The Fountain), miután Brad Pitt kilépett a projektből. Robert Schwentke-vel is felvették a kapcsolatot, ám a rendező már nincs a fedélzeten, ugyanis eléggé elfoglalt, próbálja megvalósítani a R.I.P.D. képregényfilmet és az Osterman hétvégét.
A jó öreg Kaszás nem nyugszik és újra megorrol azokra, akik meglógnak a biztos halál elől. A Végső állomásról van szó, amelynek az utolsó felvonása már 3-D-ben látott napvilágot és a végeredmény láttán a fejesek egy újabb részt rendeltek be. A horrort Steven Quale fogja dirigálni, aki legutóbb az Aliens in Deep dokumentumfilmet készítette James Cameronnal közösen, előtte pedig a Superfire tévéfilmet hozta össze, de second unit directorként dolgozhatott az Avataron és a Titanicnál is. A forgatókönyvet Eric Heisserer, a Rémálom az Elm utcában remake és A dolog előzmény írója szállította le.