Alexander Litvinyenko volt KGB kém 2006-ban hunyt el, miután polóniummal megmérgezték. Halála nagy port kavart, különösen örülhettek az összeesküvés elméletek kedvelői, hiszen született egy-két elgondolás arról, hogy kinek állt érdekében Litvinyenko kinyírása. Tavaly év elején jelentették be, hogy Mike Newell rendezhet egy filmet az ügyről, ám a projekt környékén sűrű csend honol.
Mindenesetre felbukkant a láthatáron egy újabb tervezet is, a Londongrad című filmet Rupert Wyatt, a Majmok bolygója: Lázadás rendezője vezényelhetné le, a főszerepet pedig Michael Fassbenderre bíznák. A színész kissé elfoglalt, elképzelhető, hogy nem tud helyet szorítani a naptárában a produkciónak.
Litvinyenko 1988-ban lett a KGB tagja, később az FSZB alezredese lett. 98-ban azt állította, hogy főnökei parancsba adták számára, hogy meg kell ölnie Borisz Berezovszkijt, majd azt is szóba hozta, hogy az FSZB áll a csecsenekre kent 99-es robbantások mögött. 2000-ben Londonba szökött, ahol politikai menedékjogot kért és kapott. Miközben gyűjtötte a bizonyítékokat az FSZB ellen Anna Politkovkszaja oknyomozó újságíró halála ügyében is nyomozni kezdett, ám Litvinyenkot polónium 210-es izotóppal megmérgezték és 2006 novemberében elhunyt. Az ex orosz kém szerint Putyin elnök parancsára mérgezték meg őt. A HVG-n olvastam, hogy többen úgy vélik Andrej Lugovoj volt KGB-s állhatott a dolog mögött. Szergej Ivanov orosz védelmi miniszter azt mondta, ők biztosan nem adták utasítást hogy iktassák ki Litvinyenkot, egyszerűen nem ért annyit, mivel így az egyébként kiváló orosz-angol kapcsolatokat is megmérgezték volna.
A Star Trek folytatásáról egyelőre keveset tudunk, de annyi már biztos(nak tűnik), hogy J.J. Abrams fogja levezényelni a filmet és természetesen az előző rész szereplőgárdája is visszatér, de azért lesznek új karakterek is. A nagy kérdés, hogy ki miatt meredhetnek feszülten a képernyőkre az Enterprise hídján.


A Legendary szép summát szurkolt le Ian Fried kezébe a Spectral forgatókönyvéért, amit egy sokkal komorabb és komolyabb Szellemirtók-szerű projektként írtak körül. Adva van egy speciális egység, amelynek tagjait a természetfeletti, ártó szándékú lények ellen képezték ki. A csapatot azért hozzák létre, mert Manhattant ellepték a kísértetek és rájuk hárul a feladat, hogy leszámoljanak velük.
Már az X-Men: Az elsők (X-Men: First Class) előtt szóba hozták az esetleges folytatást, a résztvevők jelezték, hogy érdekelné őket a következő felvonás, de a bemutató óta nem sok hivatalos dolog történt. Megszokhattuk, az X-Men környékén mostanában semmi sem megy simán. Hiába beszéltek az X-Men 4-ről, eddig sem mozgolódás nem történt körülötte és Wolverine is csak később engedheti ki adamantium karmait.


Paul Rudd és Jennifer Aniston egy házaspárt formálnak meg, életük folyamatosan rohanás, alig marad idejük egymásra és úgy egyébként tele van a cipőjük Manhattannel. Pont kapóra jön, hogy Rudd elveszíti állását, összecuccolnak és Atlanta felé veszik az irányt, majd egy hippi közösségben találják magukat. Öröm, boldogság, friss levegő, szex…ejha.