Az idei nyár a 3D nagy tesztüzeme volt, Amerikában kidurrant a plusz dimenzió szép, színes lufija. Amilyen gyorsan rákaptak a jenkik a 3D-re, olyan gyorsan tudtak lemondani róla, csak pár film esetében hozta a várt eredményt. A Sony osztott-szorzott, elgondolkodott azon, hogy miképp tudna csökkenteni a költségeken, majd úgy döntöttek, hogy a 3D-s szemüvegek költségeiből vesznek vissza.
A stúdiók egyes filmek esetében úgy 5 és 10 millió körüli összeget fizettek a szemüvegekre, ezt a néző akár haza is vihette, ha kicsengette a pár dollárral többe kerülő mozijegyet. A Sony döntése értelmében 2012 május 1-től kezdve n nem fogja állni a forgalmazásában-gyártásában megjelenő produkciók 3D-s megtekintéséhez szükséges szemüvegek költségeit.
A Sony jövő nyáron két sikergyanús alkotással érkezik, a Men in Black harmadik részével, illetve a Pókember reboottal, ezen filmek esetében sem invesztál a szemüvegekbe. Így elképzelhető, hogy a mozitulajok saját maguk ruháznak be, amivel még jobban nőhetnek a jegyárak.
Állítólag nagyon jó lett Frédéric Jardin Sleepless Night akciófilmje, olyannyira, hogy pár nappal ezelőtt a Warner máris megvette a remake jogait. Elég rosszul sül el egy drograblás, a két maszkos fickó egyike megsérül, ráadásul még az arcukat is látták. Hamarosan kiderül, hogy a rablók valójában zsaruk voltak, a nagy zacskó kokó pedig egy maffiózóhoz tartozott. Az alvilági fickó elkapja az egyik zsaru fiát, szabadon bocsátásáért csak annyit kér, hogy szolgáltassák vissza a tulajdonát.
Hollywoodban több Hófehérkés projekt formálódott, ebből kettő belehúzott. A Tarsem Singh-féle verzión már az utómunkálatokat végzik és március 16-ra tűzték ki a premiert. A másik Rupert Sanders vezényletével készül, a The Snow White and the Huntsman címre hallgató produkciót június elején küldik a filmszínházakba. Kristen Stewart játssza a főszerepet, az általa megformált Hófehérkét kiképzi a vadász, így a hölgy ügyesen fogja használni a kardot és az íjat. Alább láthattok néhány képet a forgatásról.
Andy Garcia lehetett volna a Phantom thriller egyik főszereplője, a színész azonban meggondolta magát, helyére David Duchovny került, aki Ed Harris, William Fichtner és Natascha McElhone oldalán játszhat.
A Wanted folytatásáról gyakorlatilag az első rész bemutatója óta beszélnek. Lesz vagy nem lesz? Senki nem tudja, de jó lenne, ha megvalósulna. Az Universal végre elszánta magát, felkérte Derek Haast és Michael Brandtet, hogy körmölje le a második felvonást. “Michaelt és engem éppen most szerződtetett le az Universal, hogy írjuk meg a Wanted második részét” – írta Haas a twitterén.
Október 16-án indul a Walking Dead második évada, az AMC viszont bejelentette, hogy egy websorozattal alapozza meg Rick Games és csapata visszatérését. A hat részes széria október 3-án az amctv.com-on lesz elérhető.

