Gertrude Bell felfedezőnő-kém életéről két projekt is készülőfélben van Hollywoodban. Werner Herzog verziója a Queen of the Desert címre hallgat és Naomi Watts lehet a főszereplő. A másik változatot Ridley Scott szeretné ledirigálni, egyelőre nem ismeretes, hogy mikor indulhatna a forgatás, Scott eléggé elfoglalt, nem elképzelhetetlen, hogy végül lepasszolja a lehetőséget másnak és csak producerként veszi ki a részét a munkálatokból. A készítők mindenképpen egy sztárt akartak a film élére, céljukat elérték, Angelina Jolie-t sikerült megnyerni.
Bell-t az Arábiai Lawrence női megfelelőjeként emlegetik, az 1900-as évek elején a Közel-Keletre utazott, megjárta a legveszélyesebb vidékeket is, magáról azt állította, hogy felfedező, de valójában a brit kormánynak szállított információkat. Az első világháborúban sokat nyomtak a latba az általa megszerezett adatok.

Michael Sucsy rendezőről eddig nem sokat hallhattunk, csupán egy tévéfilmet, a Két nô – egy ház (Grey Gardens) alkotást tette le az asztalra. A mozi világába egy romantikus produkcióval próbál betörni, ebben Channing Tatum és Rachel McAdams játsszák a két főszereplőt, mindketten kipróbálták már magukat ebben a műfajban és helyt is álltak. Jessica Lange, Sam Niel és Scott Speedman erősítik jelenlétükkel a filmet.
Áprilisban lehetett arról hallani, hogy Albert Pyun szeretne remake-ket készíteni 1989-es filmjéből, a Cybrog – A robotnőből, akkor úgy volt, hogy Michael Paré, Sasha Mitchell és Olivier Gruner játszani fog a produkcióban. Teltek-múltak a hónapok, Pyun nem vesztegette az idejét, ugyan a remake öletének búcsút intett, de a Paré-Mitchell-Gruner triót nem engedte útnak, hanem mellék még leszerződtette Kevin Sorbot és hozzáláttak a Red Moon akciófilmhez..jpg)



