Steven Spielberg sem tudott nagyot szakítani a motion capture-rel Amerikában, a francia képregényfigura, Tintin nem tudott korrekt eredményt felmutatni, mindenesetre a nemzetközi terepen nem teljesített rosszul. A folytatás továbbra is be van tervezve, erről beszélt Spielberg a Collider oldalnak.
“Nem árulhatom el, hogy Peter Jackson mely történeteket választott ki a második részhez, megegyeztünk Peterrel, hogy ezt az információt most még nem osztjuk meg. A forgatókönyv készül, amibe nem csak Tintin egyik kalandját, de nem is hármat használ fel, ami ugye ez azt jelentenéé, hogy kettőre esett a választása. Elmondhatom, hogy a filmhez Tintin történetei közül két és felet használunk fel. Peter még idén hozzálát a produkcióhoz. Miután befejezte a Hobbitot a színészekkel elvégzi a performance capture munkálatokat. És remélem, hogy a harmadik részt ismét én rendezhetem. Nagyon szeretném megcsinálni, mivel nagyon szórakoztató volt az első részen dolgozni.
Szóba került a Robocalypse is, amely a jövőben játszódik, az emberek háborúját meséli el a robotok ellen. Spielberg már a Különvéleménynél is élvezte, hogy megteremthették a jövőt, a Robocalypse esetében azonban egy teljesen más jövőt kell létrehozni. “Annak isszuk meg a levét, hogy olyan technológiát hozunk létre, amely könnyebbé teszi az életét, de ezek az eszközök idővel sokkal okosabbá válnak, mint mi.” – mondta Spielberg.
A Jurassic Park 4-ről azt mondta, hogy biztos nem ő fogja dirigálni, de producerként részt vesz benne.
Ahogy a Marvelnek, úgy a DC-nek is megvan a maga mesterlövésze, aki előszeretettel használja az íjat. Pár éve felmerült, hogy film készül a Zöld Íjásszal a középpontban, azonban eddig ebből nem lett semmi, a Warner sem nagyon igyekszik, hogy bemutassa a DC hősöket a vásznakon. Ha a mozikban nem is, de a tévé képernyőjén hamarosan bemutatkozhat az Íjász, a CW csatorna égisze alatt készülhet el egy sorozat, amely a képregényhős kalandjaira fókuszál.




George Lucas három Star Wars trilógiát tervezgetett, legalábbis erről volt szó még a 80-as években. Mark Hamill is beszélt arról, hogy Lucas sokat beszélt vele erről a forgatáson. Teltek-múltak az évek, Lucas a rajongók nagy örömére bejelentette, hogy hozzálát az előzményeket bemutató trilógiához, de hozzátette, hogy ennek végeztével nem lesz és nem is volt tervbe véve újabb három rész. Lucas mondott már sok mindent, de mára egyszerűen csak az látszik, hogy egyszerűen nem bírja ki, hogy újabb és újabb milliókat húzzon le a franchise kedvelőiről. Gyakorlatilag már ott tartunk, hogy tartozik azzal mindenkinek, hogy zöld utat kellene adnia az élőszereplős sorozatnak. Hiába drága, megengedheti magának, hogy bukjon pár milliót rajta. Ráadásképp idén úgyis megtömi a zsebét a Baljós árnyak 3D-s bemutatójával.
Wes Anderson és Roman Coppola közösen írta a Moonrise Kingdom forgatókönyvét, majd Anderson levezényelte a produkciót. A cselekmény a 60-as években játszódik New England egyik parti városkájában. Egy fiatal lány és srác egymásba szeretnek, majd szó nélkül lelépnek, a seriff és a szülők nem is sejtik, hogy jól vannak, megpróbálják megtalálni őket.
