.jpg)
Az év legvártabb filmjei között előkelő helyen áll a Hobbit első felvonása, amelyet Peter Jackson a hagyományos 24 képkocka per másodperc helyett 48 képkocka per másodperccel forgat. A mozitulajok már most elgondolkodhatnak rajta, hogy fejlesztéseket hajtanak végre projektoraikon és erre elég nagy az esély, hiszen a Gyűrűk ura bevétele után hasonló eredményeket várnak.
Azonban a mai nap fejleményei után valószínűleg még egy kicsit elmorfondíroznak azon, hogy megéri-e a közel 10.000 dolláros beruházás. Jackson a CinemaConon levetített közel 10 percnyi anyagot a filmjéből és a vélemények szerint a 48-as formátum nem volt igazán meggyőző, sőt mi több, inkább csalódást okozott. Devin Farraci twitterén a következőt írta: „Ó, ezt ne. Nem nyűgözött le a 48 fps. Nem jó, nem és nem. A Hobbit egyáltalán nem tűnik filmszerűnek.” A Badass Digest blogján még hozzátette, hogy a bemutatott 10 perc egyszerűen szörnyűnek nézett ki és nem látszott csodás fantáziavilágnak, a díszletek egyszerűen csak díszleteknek tűntek.
Josh Dickey a Varietyben leírta, hogy a 48 fps egy teljesen más élményt nyújt, de ugyanakkor ez nem hoz nagy változást, sőt csöppet úgy fest, mintha egy tévéfilmet nézne az ember. De mindenesetre a 3D-t egy újabb szintre emeli. Peter Sciretta a Slashfilmtől sem volt elragadtatva, habár eléggé érdekesnek találta, de úgy véli, hogy ez sokkal jobban meg fogja osztani az embereket, mint a 3D.
Jeff Wells-t teljesen lenyűgözték a látottak, döbbenten nézte végig a 10 percet. Ennek ellenére mégsem biztos abban, hogy a 48 fps jó dolog lenne. „Összességében a 48 fps-es 3D leginkább egy nagy felbontású videóhoz hasonlított. Nem volt éppen filmszerű, hiányzott az eddig megszokott szűrt vagy fátyolos kinézet.” Alex Billington a Firstshowing szerkesztője azt jósolja, hogy hatalmas viták lesznek ebből, pro és kontra, hogy mennyire néz ki jól vagy fest veszettül borzalmasan.
A Playlist oldal felhívja a figyelmet arra, hogy ezek alapján még korai lenne leírni a Hobbitot. Hiszen hónapokkal az Avatar bemutatója előtt is voltak szép számmal olyan vélemények, miszerint a film nem hoz változást, a közönség pedig elutasítóan fog hozzáállni a 3D-hez. Aztán mi lett a vége? Több milliárdos bevétel.
A Lawless forgatása 2010 februárjában vette volna kezdetét, de januárban kiderült, hogy nem sikerült összekaparni a költségvetést, ezért a projekt parkolópályára került. Majd decemberben a Sony Red Wagon Entertainment vette szárnyai alá a tervezetet, Shia LaBeouf még kitartott a film mellett, mellé lépett be Tom Hardy. Nem sokra rá szépen besorjázott a többi színész is: Jessica Chastain, Mia Wasikowska, Jason Clarke, Gary Oldman és Guy Pearce szerződött le.


A Dowdle fivérek eladták újabb forgatókönyvüket, a The Coup a főszerepére gyorsan megnyerték Owen Wilsont, a fejesek pedig a forgatás kezdetét októberre tűzték ki. A rendezői székbe John Erick Dowdle huppant bele, Drew Dowdle pedig a produceri teendőket vállalta magára. A tesók korábban a Karantén (Quarantine) remake-en dolgoztak, amelyet John dirigált le, később Drew az Ördög (Devil) horrort vezényelhette le.