A Lone Ranger lesz 2013 John Cartere? Eleve merész húzás volt a Disneytől, hogy 215 millió dollárt adott egy westernre. A stúdió előző vezére, Rich Ross még elérte, hogy az eredetileg 250 millió dolláros film költségvetésén faragjanak, ám ő áprilisban lemondott, így már csak távolról figyelheti a forgatás alakulását.
Gore Verbinski, Johnny Depp és Jerry Bruckheimer szépen megszedte magát a Karib-tenger kalózai trilógiával, bizonyították, hogy egy költséges kalózos filmre is van kereslet. Végső soron ezért sem süllyesztették a fiók mélyére a veszett drága westernt. Pedig tudvalevő, hogy a műfajban csak alacsonyabb költségvetéssel ésszerű kalandozni, hiszen mostanság kevés western robbantott kasszát és az elmúlt időszakban csak A félszemű tudta a legtöbbet kaszálni, a Coen fivérek rendezése 171 millió dollárt szedett össze hazájában.
A THR tudomása szerint Verbinski rendezése alaposan túllépte a kiszabott költségvetést, jelen állás szerint úgy tűnik, hogy mégis 250 millióba fog fájni a stúdiónak a produkció, de nem kizárt, hogy még emelkedni fognak a kiadások. A munkálatok februárban indultak be, a 120 napra tervezett forgatás során a stábnak szél, homok és porviharokkal kellett szembenéznie, ami több kárt is okozott a díszletben és a filmesek sem tudott dolgozni ilyen időben.
Persze nem lehet mindent a viharok számlájára írni, Verbinski állítólag többször úgy döntött, hogy neki nem felelnek meg a rendelkezésre álló mozdonyok és újakat kellett építeni. Ezen túlmenően a forgatókönyvet lapozgatva hirtelen rájött, hogy ez így nem lesz jó, a stúdió tudta nélkül jó néhány oldalt átíratott.
A rendező a tűzzel játszik, így is csak Deppnek köszönheti, hogy egyáltalán ő dirigálhat a forgatáson, hiszen a Disney mást akart Verbinski helyére, a színész viszont kijelentette, hogy ő csakis vele hajlandó dolgozni a Lone Rangeren.
Aggódhat a Paramount, aggódhat Brad Pitt és most már aggódhatunk mi is. Eleve bátor húzás volt 125 millió dollárt elkölteni egy olyan filmre, amelyben zombik rohangálnak. Az élőholtaknak is megvan a saját rajongói bázisa, de ennyi zöldhasút még nem költöttek el (nem mertek) egyetlen zombis produkcióra sem. Ettől eltekintve nagyjából minden a legnagyobb rendben zajlott a munkálatok alatt, még az sem zavart be, hogy a Magyarországon forgó filmhez érkezett fegyvereket a Terrorelhárítás lefoglalta.
Hugh Laurie, a Dr. House sorozat sztárja is benne lesz a Robotzsaruban. A színész most már teljesen ráér, nem kell a határidőnaplójába pislantania, ha felkeresik egy szerepajánlattal. Véget ért a Dr. House széria, többé nem bújhat a Vicodint két markékra habzsoló, mindig borostás cinikus és mogorva diagnoszta bőrébe. Épp kapóra jött számára, hogy megkeresték a Robotzsaru reboot egyik szerepével, ő alakíthatná az Omnicorp számító, hidegszívű, szarkasztikus vezérigazgatóját.


Tom Cruise a Mission Impossible 4 után letudta a Csak egy lövés (One Shot) regény filmváltozatát, amely Jack Reacher néven fog futni. Jelenleg a költséges Oblivion sci-fi munkálatain vesz részt, amelyet Joseph Kosinski, a Tron folytatásának a rendezője dirigál.
Az MGM nem bír magával, több remake is szerepel terveik között, néhány hete az is kiderült, hogy A hét mesterlövészből is várható tőlük egy újabb feldolgozás, amiben Tom Cruise lesz az egyik hős fegyverforgató. A The UK Sun angol pletykalap azt írja, hogy Matt Damon, Morgan Freeman és Kevin Costner felbukkanására is számíthatunk.