0

Independent Spirit Awards-nyertesek

Hozzánk később kerül ki ez a lista, mint az Oscar-eredmények, de a nagy gála előtti estén kiosztott Independent Spirit Awards (úgy tűnik) immár átvette az első számú (művészi) amerikai filmes seregszemle szerepét a teljesen kommercializálódó Oscartól. Lássátok:

Legjobb film
Eighth Grade
A hitehagyott
If Beale Street Could Talk
Ne hagyj nyomot!
Sosem voltál itt

Legjobb elsőfilm
Örökség
Sorry to Bother You
A történet
We the Animals
Vadon

Legjobb női főszereplő
Glenn Close (The Wife)
Toni Collette (Örökség)
Elsie Fisher (Eighth Grade)
Regina Hall (Support the Girls)
Helena Howard (Madeline a mélyben)
Carey Mulligan (Vadon)

Legjobb férfi főszereplő
John Cho (Keresés)
Daveed Diggs (Blindspotting)
Ethan Hawke (A hitehagyott)
Christian Malheiros (Socrates)
Joaquin Phoenix (Sosem voltál itt)

Legjobb rendező
Debra Granik (Ne hagyj nyomot!)
Barry Jenkins (If Beale Street Could Talk)
Tamara Jenkins (Private Life)
Lynne Ramsay (Sosem voltál itt)
Paul Schrader (A hitehagyott)

Legjobb dokumentumfilm
Hale County This Morning
This Evening
Minding the Gap
Of Fathers and Sons
On Her Shoulders
Shirkers
Won’t You Be My Neighbor?

Legjobb férfi mellékszereplő
Raúl Castillo (We the Animals)
Adam Driver (Csuklyások – BlacKkKlansman)
Richard E. Grant (Megbocsátasz valaha?)
Josh Hamilton (Eighth Grade)
John David Washington (Monsters and Men)

Legjobb forgatókönyv
Richard Glatzer, Rebecca Lenkiewicz és Wash Westmoreland (Colette)
Nicole Holofcener és Jeff Whitty (Megbocsátasz valaha?)
Tamara Jenkins (Private Life)
Boots Riley (Sorry to Bother You)
Paul Schrader (A hitehagyott)

Legjobb első forgatókönyv
Bo Burnham (Eighth Grade)
Christina Choe (Nancy)
Cory Finley (Telivérek)
Jennifer Fox (A történet)
Quinn Shephard és Laurie Shephard (Blame)

Legjobb vágás
Joe Bini (Sosem voltál itt)
Keiko Deguchi, Brian A. Kates és Jeremiah Zagar (We the Animals)
Luke Dunkley, Nick Fenton, Chris Gill és Julian Hart (American Animals)
Anne Fabini, Alex Hall és Gary Levy (A történet)
Nick Houy (Mid90s)

Bonnie-díj (a legjobb feltörekvő női rendezőnek járó díj)
Debra Granik
Tamara Jenkins
Karyn Kusama

Legjobb külföldi film
Gyújtogatók (Dél-Korea)
A kedvenc (Egyesült Királyság)
Happy as Lazzaro (Olaszország)
Roma (Mexikó)
Bolti tolvajok (Japán)

John Cassavetes-díj (500 ezer dollár alatti költségvetéssel készülő filmeknek járó díj)
A Bread Factory
En el Septimo Dia
Never Goin’ Back
Socrates
Thunder Road

Legjobb női mellékszereplő
Kayli Carter (Private Life)
Tyne Daly (A Bread Factory)
Regina King (If Beale Street Could Talk)
Thomasin Harcourt McKenzie (Ne hagyj nyomot!)
J. Smith-Cameron (Nancy)

Legjobb operatőri munka
Ashley Connor (Madeline a mélyben)
Diego Garcia (Vadon)
Benjamin Loeb (Mandy)
Sayombhu Mukdeeprom (Sóhajok)
Zak Mulligan (We the Animals)

Legjobb független filmes producer
Jonathan Duffy és Kelly Williams
Gabrielle Nadig
Shrihari Sathe

Someone To Watch Award/Akikre érdemes odafigyelni-díj
Alex Moratto (Sócrates rendezője)
Ioana Uricaru (Lemonade rendezője)
Jeremiah Zagar (We the Animals rendezője)

Truer Than Fiction Award/ Legjobb non-fiction filmes alkotóknak járó díj
Alexandria Bombach (On Her Shoulders rendezője)
Bing Liu (Minding the Gap rendezője)
RaMell Ross (Hale County This Morning, This Evening rendezője)

Robert Altman-díj (a legjobb szereplőgárdának járó díj)
Sóhajok

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *