0

Íme az Oscar-jelöltek

090oscars

Miután beszámoltunk arról, hogy újra szoríthatunk magyar filmek az Oscar-gálán, jöjjön az idén március 4-én megrendezendő 90. Oscar-ünnepség teljes jelöltlistája. Hogy mi került be és mi maradt ki, arról a komment-szekcióban lehet lelkesedni, háborogni, örömködni, bosszankodni.

Legjobb film
Szólíts a neveden!
A legsötétebb óra
Dunkirk
Tűnj el!
Lady Bird
Fantomszál
A Pentagon titkai
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb rendező
Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Tűnj el!)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Fantomszál)
Guillermo del Toro (A víz érintése)

Legjobb férfi főszereplő
Timothee Chalamet (Szólíts a neveden!)
Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
Gary Oldman (A legsötétebb óra)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Legjobb férfi mellékszereplő
Willem Dafoe (Floridai álom)
Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)
Richard Jenkins (A víz érintése)
Christopher Plummer (A világ összes pénze)
Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb női főszereplő
Sally Hawkins (A víz érintése)
Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
Margot Robbie (Én, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (A Pentagon titkai)

Legjobb női mellékszereplő
Mary J. Blidge (Mudbound)
Lesley Manvill (Fantomszál)
Octavia Spencer (A víz érintése)
Allison Janny (Én, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)

Legjobb adaptált forgatókönyv
Szólíts a neveden!
The Disaster Artist
Logan – Farkas
Elit játszma
Mudbound

Legjobb eredeti forgatókönyv
Rögtönzött szerelem
Tűnj el!
Lady Bird
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb idegennyelvű film
A Fantastic Woman (Chile)
Testről és lélekről (Magyarország)
The Insult (Libanon)
Szeretet nélkül (Oroszország)
A négyzet (Svédország)

Legjobb dokumentumfilm
Abbicus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Legjobb dokumentum rövidfilm
Edith and Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin
Knife Skills
Traffic Stop

Legjobb rövidfilm
Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Newphew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

Legjobb animációs film
Coco
Ferdinánd
Bébi úr
The Breadwinner
Loving Vincent

Legjobb animációs rövidfilm
Dear Basketball
Lou
Garden Party
Negative Space
Revolting Rhymes

Legjobb operatőr
Szárnyas fejvadász 2049
A legsötétebb óra
Dunkirk
A víz érintése
Mudbound

Legjobb vágás
Három óriásplakát Ebbing határában
Én, Tonya
Nyomd, Bébi, nyomd!
A víz érintése
Dunkirk

Legjobb smink és haj
A legsötétebb óra
Viktória királynő és Abdul
Az igazi csoda

Legjobb jelmez
A víz érintése
A szépség és a szörnyeteg
Viktória királynő és Abdul
Fantomszál
A legsötétebb óra

Legjobb eredeti filmzene
Dunkirk​​​​​​
Fantomszál
Az utolsó Jedi
Három óriásplakát Ebbing határában
A víz érintése

Legjobb eredeti betétdal
Mighty River (Mudbound)
Mystery of Love (Szólíts a neveden!)
Remember Me (Coco)
Stand Up For Something (Marshall)
This Is Me (A legnagyobb showman)

Legjobb díszlet
A szépség és a szörnyeteg
Dunkirk
A legsötétebb óra
Szárnyas fejvadász 2049
A víz érintése

Legjobb vizuális effektus
Szárnyas fejvadász 2049
Az utolsó Jedik
A majmok bolygója: Háború
A galaxis őrzői vol. 2.
Kong: Koponya-sziget

Legjobb hangvágás
Nyomd, Bébi, nyomd!
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A víz érintése
Az utolsó Jedik

Legjobb hangkeverés
Nyomd, Bébi, nyomd!
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A víz érintése
Az utolsó Jedik

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *