Évekkel ezelőtt, még a Terminator 3 forgatása alatt Arnold Schwarzenegger elruccant Az Amazonas kincse (The Rundown) forgatására, hogy egy rövidke cameo-val örvendeztessen meg minket. Illetve ezt a pillanatot úgy is szokták emlegetni, hogy Arnie átadta a stafétabotot Dwayne Johnsonnak.
A Szikla ugyan tette a dolgát, de nem vált belőle hatalmas akciósztár, mindenesetre öröm, hogy mostanság nem a vígjátékokat részesíti előnyben. Úgy tűnik, hogy a pankrátor-színész Schwarzenegger mellett mutogathatja muszklijait, méghozzá nem másban, mint a Terminator 5-ben.
Az Osztrák Tölgy ezúttal nem egy gépezetet, hanem hús-vér embert alakíthat. A 40-es vagy 50-es években játszódó történetben Sarah Connor szüleit védelmezi. Egyelőre nem tudni, hogy Johnsont kit vagy mit fog megformálni.
A Paramount mostanában jónak hangzó üzleteket hajt végre. Nemrég a Warnertől megszerezte a Péntek 13 és a South Park filmek jogait, cserébe a rivális stúdió beszállhatott az Interstellar sci-fibe. Most pedig Megan Ellison produkciós cégével, az Annapurna Pictures-szel egyezett meg a Terminátorral kapcsolatosan.
Arnold Schwarzenegger a Metro UK-nak adott interjút, túl sok infót ugyan nem osztott meg, de mondott néhány szót pár tervezetéről. „A Terminátor 5-öt még írják. Három olyan produkció forgatókönyvén is dolgoznak még, amelyben én leszek az egyik szereplő. Az egyik a Terminátor, a második a Conan, ami az Universalnál készül el. A harmadik a Twins folytatása, a Triplets. Eddie Murphy lesz az egyik főszereplő.”
A negyedik Terminator film után a jogok az Annapurna Pictures-höz vándoroltak, ahol nagyon szeretnének egy ötödik felvonást. McG biztos, hogy nem tér vissza, Arnod Schwarzenegger részvételére viszont számítanak, az Osztrák Tölgy is benne lenne, ha a forgatókönyv elnyerné tetszését. Csakhogy eddig ilyesmit még nem kapott készhez, mivel még nincs is.
A Terminátor negyedik részével alaposan befürdött a Halycon, a csőd után kénytelenek voltak megválni a jogoktól is, amelyet Megan Ellison szerzett meg 20 millió dollárért.






James Cameron twitterén jelezte, hogy a Skynet kedden 20 óra 11 perckor életre kelt.
A Piranha 2 után szerintem senki nem tett volna arra egy lyukas garast sem, hogy James Cameronból elismert, Oscar-díjas rendező válik, aki majd egyszer a bevételi listák élén fog tanyázni és olyan rekordot fog felállítani, amit csak nehezen fognak megdönteni. Az iromány összeállításában a wikipediát és az imdb-t használtam.