Sokat kell még várni a Coen tesók következő filmjére, amely ugyan már dobozban van, de csak decemberben érkezik a mozikba. Elképzelhető, hogy komoly szobrocskákat várnak a produkciótót, ezért tartják a premiert pont akkor, amikor zajlik díjszezon. Mindenesetre hamarosan kikerülhet a világhálóra néhány vélemény, mivel a Cannes-ban az Arany Pálmáért indul harcba és május 16-án fogják vetíteni.
Az első 4 perc a Szemfényvesztőkből
A Summit közzétette a Szemfényvesztők első perceit, úgy gondolván, hogy ezzel megadja a végső lökést a mozik felé.
A Marvelnél épp a következő szkripteken dolgoznak
2009-ben a Marvel meghirdette saját forgatókönyvírói programját, ennek keretein belül próbáltak rábukkanni ifjú tehetségekre, akiknek az volt a feladata, hogy szuperhősök szkriptjeit hozzák össze. A Hollywood Reporter információi szerint a Marvel a következő filmek történetein dolgozza ki: Ms Marvel, Penge, Vasököl, Fekete Párduc, The Runaways.
A harmadik Penge film után a New Line háza táján csend honolt a franchise környékén. A legutolsó film eredményeivel nem voltak igazán elégedettek, fiókba került a spin off elképzelés is és a sorozat sem váltotta be a reményeket. 2011-ben a san diego-i Comic Conon a Joe Queseda jelentette be, hogy a jogokat visszakerültek a Marvelhez. A reboot forgatókönyve január elején került hozzájuk, de eddig semmi info nem szivárgott ki róla. Olvasd tovább
Shane Black elkészítheti a Doc Savage kalandfilmet
2009-ben Shane Black hozzálátott a Doc Savage forgatókönyvéhez a Sony berkein belül, nem sokkal később a rendezői székbe is beleült. Roberto Orci és Alex Kurtzman producerként próbálták tolni a tervezet szekerét, de nem sokáig jutottak. A Vasember 3 körüli figyelem és hatalmas bevétel miatt a Sony újra elővette a tervezetet, Black kitörő lelkesedéssel beszélt arról, hogy megvalósulhat nagy álma és leforgathatja a filmet. Most már hivatalos, hisz a stúdió bejelentette, hogy a ponyvahőst Black vezeti be a mozikba.
Doc Savage a 30-as évek hőse, kalandor, felfedező, régész, orvos és tudós egy egy személyben. Kezdetben magazinok címlapjain lehetett olvasni kalandjait, majd a rádióban is követni lehetett a vele kapcsolatos izgalmas történéseket. 1975-ben mozifilm is készült, ennek előzetesét alább láthatjátok.
The World’s End előzetes
Edgar Wright és Simon Pegg befejezi a Cornetto trilógiájukat. Ennek első része a Haláli hullák hajnala volt, majd a zombiparódia után az akciófilmeket figurázták ki a Vaskabátokkal (Hot Fuzz). Idén a The World’s End vígjátékkal érkeznek, ami természetesen a világvége-ufó-inváziós filmeket parodizálja. Még szép, hogy Nick Frost is játszik az alkotásban.
Öt gyerekkori jó barát (Pegg, Frost, Paddy Considine, Martin Freeman és Eddie Marsan) 20 évvel az emlékezetes kocsmai tivornya után ismét találkozik, hogy ismét annyi szeszt döntsenek magukba, amennyit csak bírnak. A piamaratonra a 40 éves erős dohányos Gary King veszi rá egykori barátait, elviszi őket szülővárosába, ahol a The World’s End krimóban tervezik kivitelezni a nagy eseményt. Felelevenítik a múltat és sokat beszélnek a jelenről, ám némi idő után rájönnek, hogy inkább a jövővel kellene foglalkozniuk. Méghozzá az egész emberiség jövője forog kockán és a lerészegedés helyett inkább mással kellene foglalkozniuk.
A Warner rebootolja a Dungeons and Dragonst
A Dungeons & Dragons fantasy szerepjáték 1974-ben látott napvilágot, nem kellett sok idő hozzá, hogy több millió rajongója legyen. A New Line 2000-ben bemutatott egy mozifilmet is, de a produkciót nehezen lehetett A kategóriás terméknek nevezni és az alkotás csúnyán meg is bukott. A stúdió ennek ellenére nem adta fel, még készített két folytatást is, amelyekkel már nem fárasztották a filmszínházak nézőit.
A jogokat a Warner szerezte meg ismét (gyakorlatilag a New Line hozzájuk tartozik) és az ígéretek szerint ezúttal minden rendben lesz. A történetet David Leslie Johnson veti papírra saját Chainmail írása alapján. A Chainmail tavaly még egy teljesen különálló projekt részét képezte, ami D&D egyik szülőatyjának, Gary Gygaxnak a 70-es évek elején kigondolt játékötletén alapult.
Ezúttal nagyobb költségvetés áll a rendelkezésre, nem akarnak gagyi trükköket bemutatni. Ezúttal a Warner megpróbálja megragadni a lehetőséget, hiszen az évek alatt a különféle D&D-hez köthető játékok, könyvek és egyebek 1 milliárd dollárnyi bevételt eredményeztek. Ráadásul a Trónok harcához és a Hobbithoz hasonló világot akarnak megteremteni
Downey Jr. a Bosszúállók két folytatásában még benne lesz
Miután a Marvel úgy döntött, hogy saját maga viszi vászonra képregényhőseinek történetét és már a kezdet kezdetén tisztázták, hogy a színészek fizetésén szándékoznak spórolni. Robert Downey Jr. ennek ellenére szép gázsit harcolt ki magának, a Bosszúállók után befolyt összegből még a profitból is részesedett és úgy 50 és 75 millió dollár közötti fizetést vághatott zsebre.
A Marvel és a színész éppen most tárgyalják újra a szerződést és könnyedén elképzelhető, hogy a fejesek úgy gondolják, hogy Downey Jr. túl sokba van nekik és lecserélik. Hisz Kevin Feige is megmondta, hogy ő úgy gondolja, hogy lesz Vasember 5, 10 sőt 20 is és ha úgy alakul könnyedén meg lehet azt csinálni, mint James Bond vagy Batman esetében, hogy másra bízzák a főszerepet.
Nos, a hírek szerint a két fél közel jár a megállapodáshoz, a közlemény szerint Downey Jr. még a Bosszúállók második és harmadik felvonásában is benne lehet. Mindazonáltal nem említik a Vasember 4-et, amit egyelőre még nem terveztek be vagy esetleg valamikor a Bosszúállók 2 és 3 között szeretnének bemutatni.
Hozzá kell tenni, hogy Chris Evans és Chris Hemsworth szemét csupán pár százezer dollárral szúrták ki, állítólag a folytatások esetében sem emelkedett gázsijuk jelentősen, csupán fél millió dollárral kapnak többet, illetve újabb 500.000 dollárt tehetnek zsebre, ha a filmjeik összbevétele áthalad az 500 millión. Hemworth valamennyire jobb helyzetben van, hisz neki még nincs szerződése a Bosszúállók 2-re és ha ügyes, akkor könnyedén ki tud harcolni magának egy kis fizetésemelést.
The Butler előzetes
Lee Daniels az Árnyékboksz után pihent egy kicsit, majd megcsinálta a Precious – A boldogság ára drámát, amelyet 6 kategóriában is jelöltek az Oscaron és két szobrot meg is kapott. Tavaly Az újságos fiúval jelentkezett, de a remek színészek ellenére csak kevesen vették észre, hogy van ilyen film (nálunk csak DVD-n jelent meg). Talán a The Butlerrel szerencsésebb lesz, pláne, hogy Weinsteinék forgalmazzák, ők pedig alaposan rá tudnak gyúrni a marketingre.
Forest Whitaker játssza a főszerepet (Denzel Washington nem vállalta a filmet), a Fehér Ház komornyikját, aki 34 éven keresztül dolgozott a falak között, nyolc elnöknek is segédkezett. Ez idő alatt láthatta, hogy miképp állnak hozzá a politikusok a civil mozgalmakhoz vagy éppen Vietnámhoz és hogy a munkája miképp hatott.
John Cusack játssza Richard Nixont, Alan Rickman lesz Ronald Reagan, Jane Fonda formálja meg Nancy Reagant, James Marsdenre bízták John F. Kennedy karakterét, Minka Kelly lesz Jackie Kennedy. És ezzel még nincs vége a sornak. Robin Williams Dwight D. Eisenhowert, Melissa Leo Mamie Eisenhowert, Liev Shcreiber Lyndon B. Johnsont testesíti meg. A film alcíme lehetne, hogy minimum 5 Oscar jelölés.
Ender’s Game előzetes
1985-ben került a boltok polcaira Orson Scott Card regénye, a Végjáték. A szerző állítása szerint a 80-as és 90-es években rengetegen keresték meg azzal a céllal, hogy megvegyék a könyv jogait, de ő mindegyikre nemet mondott. Miután 1996-ben részt vett a Fresco Pictures megalapításában Card úgy döntött, hogy maga adaptálja könyvét. 2003-ban a Warnerrel karöltve akarta a filmet megvalósítani, de a stúdió egy új szkriptet kért, amelyet David Benioff és D.B. Weiss vetettek papírra.
Négy évvel később Card belevágott egy teljesen új forgatókönyvbe, a Warnernél született verziókat figyelmen kívül hagyta. 2009 elejére készült el vele és akkor eltökélte, hogy összehozza a forgatócsapatot. Egy évre rá Gavin Hood került a képbe, mint író és rendező, 2011-ben pedig Roberto Orci és Alex Kurtzman álltak a produceri posztra és hozzá is láttak befektetők kereséséhez, hiszen egy költséges sci-fit nem lehet zsebből finanszírozni. Tavaly februárban hozzá is láthattak a forgatáshoz, a főbb szerepekben Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin és Viola Davis látható.
A sztori: A közeli jövőben támadás éri a Földet, Mazar Rackham (Kingsley), a Nemzetközi Űrflotta vezetője visszaveri az idegeneket, de fel kell készülni a következő csatára. Hyrum Graff (Ford) ezredesre vár a feladat, hogy a fiatalabb nemzedékből neveljen katonákat. Ender Wiggin (Butterfield) kissé félénk srác, de különösen jó érzéke van a stratégiához, a kiképző iskolában könnyedén megoldja a legnehezebb helyzeteket és szituációkat. Graff úgy gondolja, hogy a srácból lehet valaki és alaposan átgondolva a dolgokat úgy dönt, hogy beajánlja Rackhamnek, ahol sokkal keményebb napok várnak Enderre.
Andrew Garfield a Silence főszereplője
Régóta lehet tudni, hogy Martin Scorsese tervei között szerepel a Silence, de most már az is ismeretes, hogy ki lesz a főszereplő. Andrew Garfield-re esett a rendező választása, ő lépdelhetett fel a fedélzetre, ahol Ken Watanabe már ott várakozik. Álldogálhatnak még egy ideig, ugyanis a forgatás 2014 nyarán veszi kezdetét.
Scorsese több éve próbálkozik megvalósítani a filmet Shusaku Endo bestsellere alapján, 2009-ben még úgy volt, hogy Daniel Day-Lewis alakíthatja a jezsuita papot. Most pedig Garfield veheti fel a reverendát, az atya a 17. században átutazza Japánt, Watanabe pedig a tolmácsát formálhatja meg. Az országban gyorsan terjedt a kereszténység, ám nem sokáig, mivel tiltó intézkedésekkel megpróbálják kirekeszteni Japánból a vallást, arra is szörnyűségek várnak, akik ragaszkodnak a hitükhöz. Garfield karaktere azért utazik Japánba, hogy saját szemével lássa, hogy a hírek nem túloznak és a földesurak kegyetlenül elbánnak a keresztény emberekkel. Ugyanakkor szeretnének utánajárni annak a pletykának is, hogy az egyik igét hirdető hithű papot valóban elkapták-e és megtagadta-e a hitét a kínzókamrákban.
Elhunyt Ray Harryhausen
92 éves korában elhunyt Raymond Harryhausen, aki a stop-motion animáció, illetve speciális effektek mestere volt. Munkájával még a legrosszabb produkcióknak is kölcsönözött némi bájt, emelte a filmek színvonalát.
Harryhausenre nagy hatással volt az 1925-ben bemutatott Elveszett világ és az 1933-ban vetített King Kong. A nagy élmény után rövid animációs filmeket készített, a King Kongon dolgozó Willis O’Briannel jó barátságot ápolt és ő véleményezte korai műveit. Ray Bradburyvel is megismerkedett, csatlakoztak a Forrest J. Ackerman által alapított Science Fiction League-hez.
A II. világháború alatt a Special Services Divisionnél dolgozott, ahol Frank Capra ezredes alatt szolgált. A háború befejezése után a Joe, az óriásgorillára szerződött le, O’Brian a legtöbb felmerült technikai probléma megoldását Harryhausenre bízta, aki megoldotta a feladatát és az Oscaron átvehették a legjobb speciális effektekért járó díjat.
A The Beast From 20.000 Fathoms sci-fi-horrornál Harryhausen először használta azt az eljárását, ahol az animált és az élőszereplős felvételeket egy jeleneten belül tudta bemutatni. Nagy szerepet vállalt a Szindbád hetedik utazása, majd a Gulliver utazásai elkészülésében. Előbbi volt az első színes film, ahol stop motion animációs trükköket-effekteket vetettek be. De talán az egyik legismertebb film, amihez köze volt A titánok harca, amelynek egyben producere is volt.
Miután bejelentették halálát George Lucas azt mondta, hogy Ray Harryhausen munkássága nélkül valószínűleg nem jött volna létre a Star Wars. Edgar Wright pedig hozzáfűzte, hogy a trükkmester minden egyes filmjét szerette és ő volt az az ember, aki el tudta vele hitetni, hogy a szörnyek igenis léteznek.
Béke poraira.
Hammer of the Gods előzetes
I
lyen hamar mozifilm született volna a Vikings sorozatból? Nem, nem, csak egy véres vikingsztoriról van szó. 871-ben járunk, Steinar, a fiatal harcost apja egy fontos feladattal bízza meg. Találja meg testvérét, akit évekkel ezelőtt kitagadtak a birodalomból. De apjának van némi hátsó szándéka is a küldetéssel, azt szeretné, ha Steinarból még keményebb férfi és katona váljék.
Charlie Bewley játssza a főhőst, a rendezői teendőket Farren Blackburn látta el, ő néhány Doctor Who epizódot dirigált korábban. Az előzetes megtekintése 18 éven aluliaknak nem ajánlott.
