Végül a Columbia Pictures szerezte meg Isaac Asimov Alapítványának a megfilemsítési jogait, a rendező pedig Roland Emmerich lesz, aki producerként is részt vesz majd a produkcióban Michael Wimerrel.
A könyvben létezik egy tudományág, a pszichohistória, amivel meg lehet jósolni a jövőt. Hari Seldon találta ki ezt, ennek segítségével jön arra rá, hogy a Galaktikus Birodalom el fog bukni, majd néhány ezer év múlva létrejön a Második Birodalom. Seldon ezért két kolóniát hoz létre, ezeket Alapítványnak nevezte el. A regényt megfilmesíthetetlennek tartották, leginkább azért mert rengeteg szereplő van benne és ezer évet ölel fel a könyv.
Készült már néhány film Asimov regényeiből, az egyik legismertebb talán az Én, a robot, amiben Will Smith volt a főszereplő.


Tavaly jelentették be, hogy jön az Akira élőszereplős változata, szó volt már a Ghost is the Shell megfilmesítési jogait pedig Steven Spielberg vásárolta meg és egy másik igen népszerű japán anime hollywoodi verzióját is a vásznakon láthatjuk hamarosan. A főszerepre Keanu Reeves-t nézték ki, aki igent mondott a felkérésre, természetesen ő alakíthatja a főhöst Spike Spiegelt, aki egy fejvadász, a történet 2071-ben játszódik és hőseink egy a Bepop nevű űrhajóval utazgatnak ide-oda a legénységével. A csapatban Spiegelen kívül van még két pilóta és Spiegel haverja, Jet Black is. A forgatókönyvet Peter Craig írja, rendező még nincs.
Joaquin Phoenix még tavaly jelentette be, hogy többet nem forgat több filmet, helyette inkább zenei fronton próbálkozik, szóval jó ideig a 

