A dolog John Carpenter egyik legjobb filmje (imdb-n is 173 legjobb), félelmetes, izgalmas és… jó régen volt már. Korábban is pusmogtak már valamilyen folytatásról, amelynek Carpenter nem örült túlzottan (és szerintem senki nem örül annak, hogy elcseszte a karrierjét), főleg azért nem mert őt teljesen kihagyták ebből. A második részről először azt lehetett hallani, hogy folytatás lesz, majd azt, hogy remake, de végül kiderül mit is terveznek: prequel, tehát az 1982-es horror előzményét láthatjuk majd.
A Battlestar Galacitca producere, Ron Moore írja a forgatókönyvet John W. Campbell Jr. novellája alapján, Carpenter filmjéhez is ez szolgáltatta az alapot, no meg Howard Hawks 1951-es klasszikus horrorja (az 1982-es film is remake volt). A rendező Matthijs Van Heijningen lesz, aki eddig leginkább reklámokkal foglalkozott, most pedig hogy a mozi felé fordult két filmet is bezsákolt, a másik egy zombis alkotás lesz Zack Snyder ötletéből.
A dolog előzménye a sarkvidéki norvég táborban játszódik és azt láthatjuk majd, hogyan is fedezték fel az ott élők az idegen lényt.
Tavaly decemberben döntött úgy a Diseny, hogy nem kér többet Narniából és kiszállt a franchise-ból. Az első rész szépen hozott, a második azonban a tavalyi év legyik egnagyobb bukása volt Amerikában, 200 millió dollárba került és ott csak 141 milliót tudott összeszedni, amihez még nemzetközileg 278 millió társult. Ez összesen 419 millió, míg 2005-ben az első felvonás 745 millával zárt.



Hollywoodban újraforgatják a 2007-ben bemutatott Halálos temetést, a remake rendezője Neil LaBute lesz. Az ő nevéhez fűződik a Rejtélyek szigete feldolgozása is Nicolas Cage-dzsel, amely igen rosszul sikerült, tavaly pedig a Lakview Terrace thrillert láthatta pár ország tőle (nálunk még nem mutatták be).
A Warner Brothers Dan Lin producerrel készül egy új Tomb Raider mozira, amely nem folytatás lenne, hanem egy reboot, azaz újrakezdik az egészet.
A Szupercsapat (A-Team) körül elég sok a bonyodalom, a forgatókönyvet már többször átírták, szereplőket sem sikerült még szerezni, habár biztosra mondták Woody Harrelson és Tyrese Gibson jelenlétét. Tavaly októberben azonban Singleton kiszállt a rendezői székből, egy ideig hűlt is a helye, most pedig John Carnahan (Füstölgő ászok) csüccsenhet a helyére. Ridley és Tony Scott pedig az executive producerek lesznek, akcióban tehát nem lesz hiány. Stephen J. Cannel nevéhez fűződik az eredeti Szupercsapat, ő is részt vesz producerként a produkcióban Jules Daly-vel.