A Batman reboot sikere minden képzeletet felűlmúlt, A sötét lovag egy paraszthajszálra van az egy millárd dolláros mozis bevételtől, a harmadik részről pedig már elég sok pletyka látott napvilágot. Az biztos, hogy a Warner mindenképpen meg akarja csinálni, Nolan pedig nem kapkodja el a dolgokat. A már biztos, hogy a stúdió a Harry Potter mintájára 7 Batman filmet szeretne elkészíteni (habár a HP-ből végül 8 lesz).
Jeff Bewkes a Warner egyik fejese így nyilatkozott: “Csak nézzük meg a Harry Pottert, fantasztikus, hogy egy ilyen franchise létrejöhetett. Ugyanezt szeretnénk csinálni a Batman, Superman és talán a Sherlock Holmes esetében is. A folytatásokba be lehet hozni több új szereplőt és ezek is ugyanolyan jóra sikerednek, mint az első részek. Néhány évvel ezelőtt nem ez volt a helyzet. Minél több biztos ponton áll a stúdió, annál valószínűbb, hogy beindul a gyártás, jönnek a folytatások. 4 ilyen biztos pontunk van ebben az évben.”
Szerintem nem eszik ezt olyan forrón, nem kell elkapkodni semmit. A Batman Christopher Nolan és a jól kiválasztott szereplőgárda miatt volt jó. A Supermannel sem tudnak egy ideje zöld ágra vergődni, a Superman visszatér sem szerepelt olyan jól a mozikba. A Sherlock Holmes pedig a jövő zenéje, nem tudom mennyire lesz vevő a közönség egy vívni és verekedni tudó nyomozóra. A Terminator franchise esetében meg azt nyilatkozták korábban, hogy a soron következő trilógiával lezárják a sztorit, nem lesz több film. A Batman esetében pedig még jöhetnek másféle filmek is, Zack Snyder korábban azt mondta szívesen készítene filmet Frank Miller The Dark Knight Returns képregényéből. A címben szereplő 7 Batman film a Harry Potterre utalna, valójában ha nem cseszik el a Denevérember kalandjait úgy, mint ahogy anno azt Joel Schumacher tette anno akkor rengeteg Batman alkotást láthatunk a jövőben a vásznakon, alapanyagként ott van az a rengeteg képregény.
Orlando Bloom (Gyűrűk ura), Vincent Cassel (Halálos közellenség) és Olga Kurylenko (A Quantum csendje) állnak a kamera elé Andrew Niccol (Fegyvernepper) következő rendezésében, a The Crossban, ami egy 24 millió dolláros sci-fi lesz.
A Weinstein stúdió szerezte meg Gerald Clarke Get Happy: the Life of Judy Garland művét. Garland 13 évesen szerződést kapott és hogy bírja a tempót a stúdió vezetői amfetaminokat és altatókat írattak fel számára. A nyomás is nagy volt a színésznőn, a szerződésében volt egy kitétel, ha a külseje, súlya vagy a hangja megváltozik, akkor felfüggeszthetik a további szereplése alól és még fizetést sem kaphat. Egyre inkább nyúlt a drogokhoz, amelyek hatására alvászavar jelentkezett nála, 25 évesen már volt egy öngyilkossági kísérlete, 1969-ben halt meg túladagolás következtében, élete 47 éve alatt ötször ment férjez.



Al Pacino alakíthatja Shakespeare egyik híres karakterét, Lear királyt Michael Radford rendezésében, ők ketten korábban már dolgoztak együtt A velencei kalmáron. A producer Barry Navidi lesz, aki ugyanezt a feladatot látta el a A velencei kalmár esetében is. A forgatás az év második felében kezdődik Európában.