8

A Warner 7 Batman filmet akar

A Batman reboot sikere minden képzeletet felűlmúlt, A sötét lovag egy paraszthajszálra van az egy millárd dolláros mozis bevételtől, a harmadik részről pedig már elég sok pletyka látott napvilágot. Az biztos, hogy a Warner mindenképpen meg akarja csinálni, Nolan pedig nem kapkodja el a dolgokat. A már biztos, hogy a stúdió a Harry Potter mintájára 7 Batman filmet szeretne elkészíteni (habár a HP-ből végül 8 lesz).

Jeff Bewkes a Warner egyik fejese így nyilatkozott: “Csak nézzük meg a Harry Pottert, fantasztikus, hogy egy ilyen franchise létrejöhetett. Ugyanezt szeretnénk csinálni a Batman, Superman és talán a Sherlock Holmes esetében is. A folytatásokba be lehet hozni több új szereplőt és ezek is ugyanolyan jóra sikerednek, mint az első részek. Néhány évvel ezelőtt nem ez volt a helyzet. Minél több biztos ponton áll a stúdió, annál valószínűbb, hogy beindul a gyártás, jönnek a folytatások. 4 ilyen biztos pontunk van ebben az évben.”

Szerintem nem eszik ezt olyan forrón, nem kell elkapkodni semmit. A Batman Christopher Nolan és a jól kiválasztott szereplőgárda miatt volt jó. A Supermannel sem tudnak egy ideje zöld ágra vergődni, a Superman visszatér sem szerepelt olyan jól a mozikba. A Sherlock Holmes pedig a jövő zenéje, nem tudom mennyire lesz vevő a közönség egy vívni és verekedni tudó nyomozóra. A Terminator franchise esetében meg azt nyilatkozták korábban, hogy a soron következő trilógiával lezárják a sztorit, nem lesz több film. A Batman esetében pedig még jöhetnek másféle filmek is, Zack Snyder korábban azt mondta szívesen készítene filmet Frank Miller The Dark Knight Returns képregényéből. A címben szereplő 7 Batman film a Harry Potterre utalna, valójában ha nem cseszik el a Denevérember kalandjait úgy, mint ahogy anno azt Joel Schumacher tette anno akkor rengeteg Batman alkotást láthatunk a jövőben a vásznakon, alapanyagként ott van az a rengeteg képregény.

1

Orlando Bloom határátkelőhelyet keres

Orlando Bloom (Gyűrűk ura), Vincent Cassel (Halálos közellenség) és Olga Kurylenko (A Quantum csendje) állnak a kamera elé Andrew Niccol (Fegyvernepper) következő rendezésében, a The Crossban, ami egy 24 millió dolláros sci-fi lesz.

A sztori a közeljövőben játszódik, Bloom pedig egy rejtélyes határátkelő hely után kutat, amiről azt kell tudni, hogy aki rálelt erre azt nem látták viszont élve. Cassel alakítja az őrt, aki erre a helyre felügyel, Kurylenko pedig a női vonalat erősíti.

Niccol korábban olyan műveket tett le az asztalra, mint a nagyszerű Gattaca, az igen jó Simone és a Fegyvernepper (a Truman Show forgatókönyvét is ő készítette). Rendezései nem emésztettek fel soha csillagászati összegeket és filmjeiben még a színészek is jól alakítanak, a Fegyvernepperben az utóbbi időben sótlanul játszó Nicolas Cage is jó tudott lenni. Ezért bízhatunk abban, hogy Bloom is összeszedi magát és jól fog játszani, Cassel pedig egyébként is az szokott lenni.

0

Angyalok és Démonok videóözön

Sajnos a moviewebről levették azt a 10 videót, amit kiraktam ide is, így a traileraddctról raktam be néhányat, ami nem 10, de több, mint a semmi, szóval 5 jelenet látható alább az Angyalok és Démonokból (sajnos a moviewebről levették azt a 10-et, Langdon prof újra nyomoz, őt ismét Tom Hanks testesíti meg. Naomi Watts helyett Ayelet Zurer feszít Hanks oldalán. 3 éve a Da Vinci-kód 758 milliót hozott világszerte, pedig az egyház nagyon támadta a filmet.

3

Judy Garland életéből is film készül

A Weinstein stúdió szerezte meg Gerald Clarke Get Happy: the Life of Judy Garland művét. Garland 13 évesen szerződést kapott és hogy bírja a tempót a stúdió vezetői amfetaminokat és altatókat írattak fel számára. A nyomás is nagy volt a színésznőn, a szerződésében volt egy kitétel, ha a külseje, súlya vagy a hangja megváltozik, akkor felfüggeszthetik a további szereplése alól és még fizetést sem kaphat. Egyre inkább nyúlt a drogokhoz, amelyek hatására alvászavar jelentkezett nála,  25 évesen már volt egy öngyilkossági kísérlete, 1969-ben halt meg túladagolás következtében, élete 47 éve alatt ötször ment férjez.

Emellett azonban jó filmekkel örvendeztette meg a közönséget, Oscarra jelölték a Csillag születik és az Ítélet Nürnbergben nyújtott alakításáért, de talán sokan ismerik még tőle a Húsvéti parádé, A kalóz és az Örökké énekelek filmeket. Legismertebb alkotása az Óz, a csodák csodája volt (amelyet anno többször is láttam). A Judy Garland at Carnegie Hall koncertjéért 5 Grammy-díjat is kapott.

Garland életéből tehát egy igen erőteljes drámát lehet összehozni és mivel Clarke könyvéből készítik a filmet, erre lehet is számítani, hiszen az író egy másik írása alapján hozták tető alá a Capotét Philip Seymour Hoffman főszereplésével, aki Oscart is kapott ezért.

Alább pedig a Somewhere over the rainbow hallható és látható.

2

Az elhagyott bolygó 2 (Screamers: The Hunting)

 

 1995-ben mutatták be Az elhagyott bolygót Philip K. Dick novellája alapján Peter „Robotzsaru” Weller főszereplésével. 2078-ban jártunk, ahol is háborús állapotok uralkodtak, a szemben álló feleknek nem csak egymástól kellett tartaniuk, hanem a Sikoltóktól is, amely kicsinál minden élőlényt, ez volt a Szövetség igazi fegyvere, ám később ezek a robotok fejlődtek és azok számára is veszélyessé vált, akik hordták azt a csuklópántot, amelynek az lett volna a célja, hogy rá ne támadjanak ezek a gépek. A film szerintem nem sikerült rosszul, itt-ott félelmetes, teljesen hangulatos alkotás volt. Mivel bukott, senki nem gondolta, hogy egyszer majd folytatódik, de mégis megtörtént, eljött a folytatás.

Olvasd tovább

5

John Connor dühös

Kikerült a netre ez a hanganyag, amelyben Christian Bale igencsak fel van húzva, mivel valószínűleg nem úgy ment a forgatás, ahogy szerette volna. Egyes vélemények szerint ez csak műbalhé, amolyan vírusmarketing, a többség szerint viszont nagyon is valódi.

Na de itt nem állt meg az egész, egy-két agyament ebből készített remixet, itt van szerintem az egyik legjobban sikerült.

Poló is akad ebben a témában

Az ugo honlapján pedig mondantról mondatra lehet meghallgatnia  szöveget.

1

2 kép az Astroboyból

A sztori a jövőben játszódik, ahol már elég fejlett a tehcnika és a robotok már a mindennapok részét képezik. Egy tudós készíti el Atroboyt, hogy vele pótolja elhunyt fiát, de nem volt elégedett művével ezért eladja, később egy professzorhoz kerül. A robot képességei: repül, több nyelven beszél, emberfeletti erővel rendelkezik, lát a sötétben és megérzi ha valaki hazudik és a hallása is jobb, mint egy emberé. Teaser erre lelhető.

Januárban olyan pletykák jöttek, hogy a gyártó, az Imagi pénz hiányában nem tudja befejezni az Astroboyt és egy másik produkcióval, a Gatchamannal kapcsolatban is gondok merültek fel, később egy fejes elismerte, hogy vannak problémák, de időben be tudják fejezni ezeket.

0

Al Pacino király lesz

Al Pacino alakíthatja Shakespeare egyik híres karakterét, Lear királyt Michael Radford rendezésében, ők ketten korábban már dolgoztak együtt A velencei kalmáron. A producer Barry Navidi lesz, aki ugyanezt a feladatot látta el a A velencei kalmár esetében is. A forgatás az év második felében kezdődik Európában.

Egy másik Lear király filmet is épp most készítenek elő, ezt Joshua Michael Stern (Swing Vote) fogja dirigálni és igazi sztárparádét ígér a produkció. A király Anthony Hopkins lesz, a három lányát pedig Gwyneth Paltrow, Keira Knightley és Naomi Watts fogja alakítani.

Az évtizedek alatt rengetegen Lear király filmadaptáció született, többek között Laurence Olivier, Ian McKellen, Orson Welles, James Earl Jones alakította az uralkodót.

A történetben Lear király nyolcvanévesen lemondana a trónról, a birdalmát egyenlően kívánja szétosztani lányai között, előtte viszont megkérdezi őket ki mennyire szereti őt. A legkisebbik lány, Cordélia nem hajlandó nyilatkozni ez ügyben, ezért apja kitagadja és száműzi őt, később viszont ráébred, hogy helytelenül cselekedett, ugyanis Regan és Goneril megtagadják őt.

pix23402

2

A Donnie Darko folytatása elkerüli a mozikat

Folytatódik a Donnie Darko klasszikus, amely a mozikban ugyan nem aratott sikert, de videón és dvd-n megtalálta a közönségét. A második rész címe S. Darko lesz, mivel Samantha Darkoról fog szólni a történet, őt az első részben megismert Daviegh Chase alakítja. Chris Fisher (Mocsok) rendezi a filmet. A történet hét évvel később folytatódik az első részhez képest. S. Darko és legjobb barátnője (Briana Evigan) már 18 évesek, együtt indulnak Los Angelesbe, aztán egy kisvároskában lerobbannak, ahol bizarr halucinációk törnek rájuk.

Az S.Darko csak DVD-n lesz elérhető, alább egy teasert láthattok már, a rendes trailert a new yorki Comic Conon mutatják be, aztán lesz a neten is elérhető.

 

Richard Kelly az első rész rendezője teljesen elzárkózott a folytatástól, ő egyáltalán nem akarta a második részt.