0

Jövő nyáron Michael Myers megint sorozatgyilkol

Csak a harmadik helyet szerezte meg a Halloween II a box office listán a hétvégén, de még így sem számít buktának, ám a végösszeg alul fogja múlni a 2007-es produkció eredményeit. Ennek ellenére Weinsteinék máris tervezik a harmadik részt, aminek a címe Halloween 3D lenne, tehát 3D-ben képzelik el a folytatást.

Rob Zombie, aki a remake-et és a második részt is megrendezte ezúttal nem melegíti a rendezői székét, helyére más direktort keresnek. Bob Weinstein elmondása szerint a stúdió jelenleg egy új rendezővel folytat tárgyalásokat, aki új irányba vinné a franchise-t és sok tapasztala van a horror terén.

A harmadik részt 2010 nyarán tervezik bemutatni.

 

6

Zöld utat kapott a Rambo 5

A Rambo 4 után azonnal szóba került a folytatás, Sylvester Stallone is azt mondta, hogy elkészítené, az imdb-n pedig akkor 2009 volt megjelölve bemutatónak, ám ekkor még hivatalosan nem bólintott rá a stúdió.

Ma viszont a Rambo 5 megkapta a zöld utat, tehát mindenki kedvenc akcióhőse ismét visszatér. A sztori szerint emberünknek drogbárókon és emberkereskedőkön kell átverekednie magát, hogy kiszabadítson egy fiatal lányt, aki az Amerikai-Mexikói hátárnál esett fogságba. Jövő tavasszal indulhat a forgatás, Stallone maga rendezi a produkciót és természetesen a főszerepet is eljátssza.

Év elején a The Sun arról írt, hogy Stallone felajánlotta a főgonosz szerepét Mickey Rourke-nak, a pletykák szerint a forgatás Bulgáriában zajlana, Szófiában.

A negyedik rész világszerte 113,2 millió dollárt hozott, mikor bemutatták a filmet Harvey Weinstein a stúdió egyik fejese azt mondta, hogy 50 milliós amerikai és 100 milliós nemzetközi bevételre számít (ehhez képest haza földön csak közel 42,7 milliót termelt).

5

Jön a Bad Boys 3

A Columbia stúdió a Cowboy Bebop mozifilm íróját, Peter Craig-et kérte fel arra, hogy ügyködjön a Bad Boys 3 forgatókönyvét. Még senki nem szerződött le a folytatásra, csak remélhetjük, hogy Will Smith és Martin Lawrence visszatér, a rendezői székbe pedig ismét Michael Bay ülhet.

Jerry Bruckheimber a film producere egy interjúban ezt mondta anno: “Mikor már csak két hét volt hátra a Bad Boys 2 forgatásából, Will és Martin felhívták Amy Pascalt (a Columbia főnökét) és azt mondták neki: “Benne lennénk még egyben”. Szóval nagy az esélye arra, hogy újra viszontlássuk őket együtt.”

Tavaly az MTV Movie Awardson Will Smith és Michael Bay összefutott, a színész azt mondta a rendezőnek, hogy van néhány ötlete a folytatással kapcsolatban. Aztán pedig a kamerának hozzátette, hogy Bay nem túl olcsón dolgozik manapság.

Bay első hollywood-i filmje a Bad Boys volt, mellesleg ez az egyetlen kis költségvetésű műve az Álomgyárban. A 19 millióból készült akció 141,4 millió dollárt fialt világszerte (Amerikában 65,8-at), a folytatás 2003-ban érkezett, ami már 130 millióba került és 273 milliót hozott a mozikban összesen.

A harmadik rész előkészületeivel igencsak ráérnek, mivel Bay jövőre a Transformers harmadik felvonásához lát hozzá, azzal ellesz egy darabig, mivel 2012 nyarán fog a filmszínházakba érkezni előreláthatólag. Ha a rendező nem akar kicsit lepihenni utána, akkor előfordulhat, hogy 2013-ban Smith és Lawrence (akire egyébként már nagyon ráférne a sok bukta után a Bad Boys 3) szétlövöldözhetik a vásznat.

1

Box Office: A Halál vs. Michael Myers

 

 

Új bemutatók:

A Végső állomás harmadik részének a sikere után Eric Bress megírta a negyedik felvonás forgatókönyvét, amelyet Craig Perry producer és a New Line Cinema is jónak talált, így hozzákezdtek az előkészületeknek és megnyerték a másodikat (ami szerintem a leggyengébb volt) megrendező David R. Ellis-t is. Tehát 9 évvel az első rész után a Végső állomás tetralógia lett, mondanám azt is, hogy a Halál franchise, de az már foglalt. Tehát a Halál (nem az Alien) ismét eljő néhány szerencsés szerencsétlenséget elkerülő túlélőért, a kérdés már csak az volt, hogy vajon a közönséget érdekli-e még egy ilyen alkotás.

Az alábbi táblázatban az első három eredményeit láthatjátok:

Nyitóhétvége

Amerikai bevétel

Öszbevétel

Büdzsé

imdb

10,01

53,33

112,88

23

6,7

16,01

46,96

90,42

26

6,4

19,17

54,09

113,27

25

6,0

 

Mint látható nagyon is, 28 millióval kezdett,  a legutóbbi epizód nyitására 9 millió dollárt vert rá, ami teljesen jó lenne, ha tartani tudta volna az eddig megszokott előállítási költségeit, ám most 43 millióból hozták össze a filmet, ám valószínűleg a legjobban hozó epizódja lesz a franchise-nak. Pénteken én még 7 pont feletti tetszési indexet láttam az imdb-n, mostanra ez már 6,8-ra csökkent, a film bevétele szombatra is csökkent valamelyest (6,3-kal). A végeredmény 60 millió felett várható.

Rob Zombie két éve sikeresen újraindította a Halloweent, Michael Myers vérontására szépen elmentek a nézők a mozikba, nem kevés pénzt hagytak ott a kasszáknál, habár a film után ha szóba került a produkció akkor csak negatívan nyilatkoztak róla (én legalábbis ilyen megnyilvánulásokat olvastam mindig. A 80 millió dolláros összbevétel folytatásért kiáltott, ebben eleinte Zombie nem szándékozott részt venni, ám végül megírta a forgatókönyvet és megcsinálta a sequelt. Az első rész két éve 26 milliós nyitóhétvégét tudhatott maga mögött, a második viszont már sokkal gyengébben indult útnak, persze ez még így sem bukta, 15 milliót tapsoltak el a filmre csupán, így nagyon is elképzelhető, hogy befut majd valamikor a harmadik rész is. Addig is a sequel 40 millió körüli összegre számíthat.

A Halloween 2 az imdb-n 6,3-en áll, én úgy hiszem fog ez még csökkenni és hamarosan már nem hatossal fog kezdődni ez az átlag (az első résznek 6 egész csillaga van).

Régebben bemutatott filmek: Majdnem megfelezte nézőközönségét (-47,3 %) a Becstelen brigantyk, de még így se került messzire az első helytől, most éppen a másodikon áll. Valószínűleg eljut a 100 millióig is, amire a Tarantino rendezésében készült filmek közül csak a Ponyvaregény volt képes. Átlépett a 90 millión a District 9, nincs már messze az az idő, mikor a produkciót a száz milliósok táborában köszönhetjük, az imdb-n most éppen a 41. legjobb film.. 34,5 %-kal csökkent a G.I. Joe bevétele a múlt hétvégéhez képest, jelenleg az ötödik helyen tanyázik, 150 millió körül végezhet. A nemzetközi bevételekkel együtt már 256 milliója van, ami jó lenne, ha nem 175 millióból készült volna a film, így még gyűjtögetnie kellene néhány tucat milliót. A Julie & Julia bevétele csupán csak 15,9 %-kal csökkent, túljutott a 70 millión. Robert Rodriguez Shorts filmje a rossz kezdés után második hétvégéjére 24 %-os csökkenést produkált. Harry Potter 2,6 milliót szedett össze a hétvégén, a franchise második legtöbbet hozó alkotásává vált Észak-Amerikában, a háromszázashoz még 5,6 millió hiányzik, kérdés meglesz-e. A Ponyo 11 milliónál jár, a Másnaposok pedig áthaladt a 270 millión, a Nász-ajánlat pedig a 160 milliót vette be.

Limitált bemutatók: 1393 moziban vetítették az Ang Lee rendezésében készült Taking Woodstock filmet, a 30 milliós alkotás 3,7 milliót gyűjtött össze, nem igazán tolongtak az előadáson a nézők. Két helyen ment a Big Fan és egy jónak mondható 26,000 dollárt termelt. A Mystery Team vígjáték egy moziban ment, 7,900 dollárral zárta a hétvégét.

Olvasd tovább

0

Astro Boy japán előzetes

Ősszel mutatják be az Astro Boyt, az animációs film főhőse látszólag egy kisfiú, de valójában egy robotgyerek és különféle képességekkel rendelkezik (pl. tud repülni, szupererős, stb).

0

Taking Woodstock előzetes

1969-ben Elliot Tiber szülei moteljában dolgozik, aztán egy nap megtudja, hogy a szomszéd város elutasította , hogy ott rendezzenek meg egy hippi fesztivált. Ezért az esemény szervezőt Tiber meghívja a motelbe…három héttel később pedig fél millió ember érkezik a környékre, hogy részt vegyen ezen a fesztiválon.

A produkció Elliot Tiber onéletrajzi könyvén alapul, ebből rendezett filmet Ang Lee. Demtri Martin alakítja a főszereplőt, aki valójában stand-up komikus, mellette feltűnik még Jeffrey Dean Morgan, Emile Hirsch, Paul Dano, Liev Schreiber és Eugene Levy is.

6

A vizuális effektusok száz éve

A héten láttam ezt az öt perces videót, valamiért azonban nem tettem ki a blogra, na most ezt is pótolom.Láthatunk néhány effektet a mozis korszak legelejéről és természetesen A mélység titka és a Terminátor 2 sem maradhatott ki az összeállításból.

5

A dolgok állása (State of Play)

 

Úgy néz ki szerintem a politika thriller, hogy adva van egy főhős, aki kezdetben egyedül munkálkodik, ám hamarosan kap egy társat, néhány ügyet összekapcsolnak, majd nagy ügyesen rájönnek, hogy egy hatalmas összeesküvés kellős közepébe csöppentek. Nincs ez másképp A dolgok állása filmben sem. A produkció eredetileg egy hat részes minisorozat volt, majd jött az ötlet, hogy ebből milyen jó filmet lehetne készíteni, rá is ugrasztottak 3 embert a forgatókönyvre, megnyerték Kevin MacDonald (Az utolsó skót király) rendezőt, az éppen hízókúrán lévő Russell Crowe pedig tökéletesen passzolt az újságíró szerepére.

Olvasd tovább

0

Mila Kunis “táborozik”

Néhány lázadó, problémás tinit egy javító táborba küldenek, ahol megalázzák őket és kemény munkát kell végezniük. A szökés lehetetlen, mivel a tábor egy szigeten van. Az igaz történeten alapuló Boot Camp című filmet Christian Duguay (Coco Chanel, Az elhagyott bolygó) rendezte. A főszerepben Mila Kunis (Max Payne) és Peter Stormare (Constantine) látható. 2006-ban indult a forgatás, 2007-ben pedig DVD-n kiadták néhány országban, Amerikában pedig augusztus 25.-én érkezett a tékákba, Magyarországon még nem került forgalmazásra.

4

Klasszikus filmek egy-egy jelenete ismertebb színészekkel újra eljátszva

A Cinemash pár klasszikus filmből ragadott ki néhány ismertebb percet és ezeket újra eljátszatta ismert(ebb) színészekkel. Az eredmény?… Nos, először az Oldboyt vették elő, a szűk folyosón pedig Milo Ventimiglia verte le az embereket. Ez még úgy ahogy elment, kezdésnek viszont elég vérszegény volt, csak reménykedhettünk benne, hogy a többi már jobb lesz. Ám nem lett az, sőt… kifejezetten rosszul sikerültek szerintem, bár biztosan akad olyan, akinek tetszeni fog. Az első videóban a Kiképzést vették alapul, Common és Christopher Mintz-Plasse játsszák el a főszerepet, a felállás viszont megcserélődött. Ethan Hawke figuráját Common alakítja, míg Mintz-Plasse Denzel Washingtont utánozza.

Olvasd tovább

0

Kate Beckinsale nem akar még egy Underworld trilógiában részt venni

Korábban már írtam róla, hogy a stúdió elégedett volt az Underworld harmadik részének a bevételével, ezért hozzálátott a negyedik felvonás előkészületeihez, amiben ismét feltűnne Selene, a vámpír harcos. Annyit lehet még tudni a folytatással kapcsolatban, hogy 3D-ben forgatnák és ez egy új trilógia első része lenne.

Szó volt arról is, hogy Kate Beckinsale ismét visszatér és eljátssza Selene-t, a vámpír harcost. A színésznő a következőt mondta a folytatással kapcsoltban: “Nem szerződtem le a következő Underworld-re. Mindig is arról volt szó, hogy ez egy trilógia lesz, aminek a harmadik részében én már nem fogok játszani. De ha fel tudnak mutatni egy fantasztikus forgatókönyvet, akkor természetesen elvállalom.”

Aztán Beckinsale-t felvilágosították, hogy nem csak egy részt, hanem újra hármat akarnak tető alá hozni. “Istenem, még hármat? Nem hiszem, hogy a lányomnak arra van szüksége, hogy a következő tíz évben azt nézze ahogyan gumiszerkóban mutogatom a fenekemet.”-reagált erre a színésznő

Ezek szerint Beckinsale nem nagyon érdekli az Underworld, ám egy jó zsíros csekk-kel a kezében az ember gyorsan meg tudja változtatni az álláspontját.

2

Joel Silver remake-et tervez a Mocsárlényből

Joel Silver a Whiteout sajtókonferenciája alatt említette meg, hogy nagyon szeretne a Mocsárlényből egy remake-et összehozni. Hozzátette, hogy jó lenne 3D-ben leforgatni, de még van néhány projekt ezen kívül, amit szeretne megvalósítani. A Mocsárlény eredetileg a DC egyik képregénye volt, ebből készített filmet 1982-ben Wes Craven, majd 1989-ben jött a folytatás Jim Wynorski dirigálásában. A sztoriban egy tudós kifejleszti azt a formulát, ami véget vetne a világon az éhezésnek, de ellenfele elrabolja tőle a szérumot, ráadásul a tudós a szer hatására egy mocsári szörnnyé változik.