– Charlize Theron örülne, ha ő lehetne Macskanő a következő Batman filmben.
– Leonardo DiCaprio lesz a főszereplője a The Deep Blue Goodbye filmnek, amelynek alapja John D. Macdonald regénye lesz. A főhős egy magánzsaru, aki egy hajón éldegél és profi abban, hogy bármit megtaláljon, amire az ügyfél megkéri. A fizetsége a keresett cucc értékének a fele. Ha sikeres lesz a film lesz folytatása is, mivel az író több folytatást is írt.
– Nagy anyagi zűrben van Derek Anderson és Victor Kubicek, ezért eladnák a Terminátor jogait, ami szerintük 60 millió dollárt ér. A Terminátor 4 nem volt sikeresnek mondható a mozikban, a dvd-bevétel talán majd javít a helyzeten.
– Olivia Wilde és Jonathan Tucker leszerződött Paul Haggis következő filmjére, a The Next Three Days-re. A történet főhősét Russel Crowe formálja meg, aki megpróbálja feleségét kiszabadítani a börtönből.
– Lesz Jóbarátok mozifilm – mondta James Michael Tyler, aki Gunthert alakította a sorozatban. Régebben is volt egy-két pletyka ezzel kapcsolatban, volt aki megerősítette és volt olyan, aki szerint biztosan nem lesz. 20 percben jó volt egy rész, de szerintem másfél órás mozifilmként nem működne a dolog.
– Stephen King sorozatot készít A coloradói kölyök regényéből, a széria Haven néven fog futni.
– Elindult a Fűrész 6 honlapja.
– Még egy Vasember 2 színfalak mögötti videó

Be van tervezve már jó ideje Martin Booth regényének, az A Very Private Gentlemannek a filmváltozata, a forgatás pedig végre elkezdődhet a héten Olaszországban. A The American címre keresztelt produkció rendezője Anton Corbijn (Control) lesz.

Veszélyben a negyedik Karib-tenger kalózai kaland, ne higgyétek, hogy nem készül el, inkább arról van szó, hogy az egész franchise fő mozgatórugója Johnny Depp mégsem lesz benne, pedig korábban elkötelezte magát a folytatás mellett. Miért gondolta meg magát mégis a színész? Történt ugyanis, hogy ebben a hónapban Dick Cook, a Disney stúdiófőnök távozott a vezetői posztról, lehetett olyat is hallani, hogy kirúgták, de volt olyan hír is, ami szerint önként távozott. A furcsa az egészben leginkább az volt, hogy a D23 expón még vidáman jelent meg Johnny Deppel és akkor még nem tűnt úgy, hogy elhagyná a stúdiót. Mikor kiderült, hogy Cook már nem igazgatja a Disneyt, Depp felszólalt és elmondta, hogy csak azért egyezett bele a negyedik Karib-tenger kalózaiba még a forgatókönyv elolvasása előtt, mivel jó barátja Cooknak és szerinte a rendkívül megbízható volt stúdiófőnökként. De így, hogy most már nem Cook a vezér, már egyáltalán nincs kedve újra eljátszani Jack Sparrow kapitányt. Ez a kijelentés gyakorlatilag ultimátum volt a Disney felé, nem mellesleg Depp szerződésében van egy olyan rész, ha a színésznek nem tetszik a forgatókönyv, akkor nem köteles elvállalni a negyedik felvonást.



Szerintem mindenki belefutott már a Moby Dick történetébe legalább egyszer jártában-keltében. A Fehér bálnáról Herman Melvill írt könyvet, amely a 19. század egyik legjobb és legnagyobb regénye, amelyben egy Ahab kapitány által vezetett hajó próbálja elkapni Moby Dick-et. Számos film készült már Melvill regénye alapján, jelenleg egy tévéfilmet forgatnak a művéből és biztos.