Júniusban kezdődik az Amerika Kapitány film forgatása, a rendező Joe Johnston nem is oly rég azt mondta, hogy március elejére el fog dőlni, hogy ki fogja alakítani a karaktert. Jelenleg 5-6 színész van még a listájukon, a legfiatalabb 23 éves, a legöregebb pedig 32. A CinemaSpy oldal tudni véli, hogy Chris Pine is rajta van ezen a listán, sőt ő a legesélyesebb arra, hogy eljátssza a szuperkatonát. Pine 29 éves, ráadásul nyáron pont rá is érne.
Kis érdekesség: Ha Pine-t leszerződtetik a címszerepre, akkor a Bosszú Angyalaiban két olyan színész is benne lesz, akik Kirk kapitányt játszották. A Star Trek új változatában Chris Hemsworth volt James T. Kirk apja, aki csak pár percig volt csillaghajó kapitány és sok ember életét mentette meg. A fiát pedig Pine formálta meg.



Justin Hayte (A szabadság útjai) veti papírra a The Lone Ranger forgatókönyvét, a produkció mögött Jerry Bruckheimer fog állni és elvileg Johnny Depp és George Clooney lesznek a film főszereplői, még nem szerződtek le.
Egy hónapja Wyck Godfrey, az Alkonyat franchise producere úgy nyilatkozott, hogy még nem dőlt el, de lehetséges, hogy a Breaking Dawn két részletben érkezik a mozikba, Melissa Rosenberg forgatókönyvétől fog függni minden. Ma kiderült, hogy a döntés megszületett, a Breaking Dawn a Harry Potter utolsó részéhez hasonlóan kettévágva kerül a filmszínházakba. A színészek már leszerződtek, a forgatás októberben indul és egyszerre veszik fel mindkét részt. Rendezője még nincs a produkciónak.
David Twohy és Vin Diesel régóta próbálja összehozni a Riddick harmadik részét, a második felvonást az Universal szépen megtámogatta, ám a film bukott, így a folytatás tervei is parkolópályára kerültek, ám DVD-n elég jól hozott a sci-fi akció és a két számítógépes játék, no meg az animációs film is eléggé jól hoztak ahhoz, hogy a stúdió fantáziát lásson a következő részben. David Twohy, a Pitch Black és A sötétség krónikája írója és rendezője szállítja a forgatókönyvet és le is fogja dirigálni a produkciót. Vin Diesel természetesen újra eljátssza a főhőst, a folytatás címe Riddick lesz.
Luc Besson akció sci-fit tervez, sajnos csak producerként fogja felügyelni a filmet, pedig Az ötödik elemmel megmutatta, hogy otthon van ebben a témában. A Section 8 címre hallgató produkcióban adva lesz egy börtön, amely 50 mérföld magasságban lebeg a föld felett. A fegyház a világ legveszélyesebb bűnözőinek biztosít otthont, konkrétan 500-an élvezik eme hely vendégszeretetét. A rabokat a fejlett technikának köszönhetően folyamatosan alvó állapotban tartják, ám hirtelen magukhoz térnek.
Kevin Costner egykor sikert sikerre halmozott, aztán elérkezett az az idő, mikor úgy gondolta, hogy ő aztán már bármit csinálhat, azt a közönség kedvelni fogja. Tévedett, a Waterworlddel és A jövő hírnökével alaposan mellélőtt, szerencsére még észbe kapott és nem próbálkozott nagyobb volumenű produkciókkal, hanem kisebb költségvetésű alkotásokban tűnt fel, ezek közül az egyik legjobb darab a Fegyvertársak western volt, amit Costner maga dirigált
Tavaly januárban derült ki, hogy Isaac Asimov megfilmesíthetetlennek hitt Alapítványát Roland Emmerich ülteti át a gyöngyvászonra. Azóta a rendező túl van a 2012 katasztrófafilmen, a Függetlenség napja és a Csillagkapu folytatása még várat magára, így nem kizárt, hogy ehhez fog a “sváb Spielberg” hozzálátni. A forgatókönyvet Robert Rodat írja, az ő nevéhez A hazafi és a Ryan közlegény megmentése kötődik.