Évek óta be van tervezve az Árnyék képregényfilm feldolgozása, de nem nagyon haladni a produkció szekere, hiába állt be a projekt mögé Sam Raimi producerként. Január végén még úgy tűnt, hogy maga Raimi fogja elkészíteni az Árnyékot, de nemrég kiderült, hogy a Fox stúdió David Slade-et, a 30 Days of Night horror alkotóját szeretné a rendezői székben látni. A forgatókönyvet Siavash Farahanl szállította,
A figura kalandjai a 30-as években hallható volt a rádiókban, majd képregényekben folytatódtak az igazságosztó hős ügyei. 1994-ben érkezett a filmverzió Alec Baldwin főszereplésével, ám a stúdió elégég csalódott volt a bevételével, így nem kívánta folytatni azt.
A Warner stúdió filmet készít Marco Polo velencei kereskedőről, utazóról, felfedezőről, aki apjával és nagybátyjával Ázsiába utazott, ahol Kubilaj kán udvarában több éven keresztül magas állami tisztséget viselt. (Róla bővebben a 
A Wolverine mozifilm után bejelentették a folytatást, az is kiderült, hogy az adamantiummal bevont csontozatú mutáns Japánban fog kalandozni, szamurájokkal, nindzsákkal fog meggyűlni a baja és még szerelmes is lesz.már eredetileg is ezt a sztorit akarták az első részbe, de a stúdió fejese mindenáron egy eredettörténetet akart . A THR ma arról számolt be, hogy Christopher McQuarrie (Valkűr) leadta a forgatókönyvet, a tervek szerint jövő év januárjában indul a forgatás és 2012 nyarán kerül bemutatásra a film.
Neil Patrick Harris leszerződött a Smurfs: The Movie-ba, azaz magyarán a Hupikék törpikék filmváltozatában lesz látható. A produkció egy Alvin és a mókusokhoz hasonló alkotás lesz, a törpikéket CGI segítségével keltik életre és lesz néhány élő karakter is. Harris nem fog kék avatarban a kis, kék törpicsekek között caplatni, hanem normális méretben lesz látható a filmben. Egyelőre még nem tudni, hogy Harris kit fog játszani, Hókuszpók szerepe még nem kelt el, bár ő ehhez még túl fiatal.
Stephen Lang Quatrich ezredes után ismét egy kemény karaktert formálhat meg, a Conanban ő lesz Khalar Singh.
Will Reiser saját élményei alapján írta meg az I’m With Cancer regényt, majd a forgatókönyvet is papírra vette és a tervezett film mellé beállt Seth Rogen (A szerv), aki később úgy gondolta, hogy az egyik szerepet is el fogja játszani, no nem a főhőst, azt átengedte másnak, James McAvoy pedig benne is lett volna, ám a színész személyes problémákra problémákra hivatkozva kilépett a produkcióból. A forgatás lassan kezdetét veszi, szóval gyorsan meg kellett találni McAvoy utódját, a választás pedig Joseph Gordon-Levittre esett, akinek romantikus filmje, az (500) Nap Nyár áprilisban jelenik meg itthon DVD-n. Gordon-Levitt mellett Anna Kendrick (Egek ura), Bryce Dallas Howard (A falu), Angelica Huston (Addams Family) és Philip Baker Hall (Magnólia) fog feltűnni.
Justin Timberlake (A lánc), Molly Shannon (A Grincs) és Eric Stonestreet (Amerikai rémálom) leszerződött a Bad Teacher vígjátékba, amely mellett Cameron Diaz (A doboz). Jason Segel (Spancserek), Lucy Punch (Vaskabátok) és Elizabeth Halsey már korábban elkötelezte magát.
Múlt héten nagyobbfajta botrány kerekedett abból, hogy A bombák földjén egyik producere, Nicolas Chartier körlevélben arra kérte az Akadémia tagjait, hogy az ő filmjére szavazzanak és ne az 500 milliós Avatarra. A szervezők azt ígérték nem hagyják szó nélkül, hogy valaki csak úgy megszegje megszegte a szabályokat, így Chartier tette gyakorlatilag Damoklész-kardjaként csüngött Kathryn Bigelow Oscar-esélyei fölött, hiszen még az is benne volt a pakliban, hogy a háborús-dráma jelöléseit visszavonják.
Nemrég Samuel Bayer arról beszélt, hogy biztosan nem kívánja összehozni a Rémálom az Elm utcában folytatását és van egy képregény, amiből filmet szeretne csinálni, akkor még nem mondhatott semmit erről , de nem tartott sokáig a titkolózás, kiderült, hogy a The Boys képregényről van szó.
Az MTV Newsnak alkalma nyílt meginterjúvolni Brian Goldnert, a Hasbro vezérigazgatóját, megkérdezték tőle, hogy mi a helyzet a beígért Monopoly filmmel és Ridley Scott vajon érdekelt-e még a projektben.