Tegnap írtam róla, hogy Seth Grahame-Smith új regénye, az Abraham Lincoln: Vampire Hunter a könyvbesboltok polcaira került. A dolog azért érdekes, mivel a szerző előző könyvére, a Pride and Prejudice and Zombiesra (azaz Büszkeség, balítélet és zombik) már régebben lecsapott Hollywood és hamarosan megfilmesítik azt.
A Deadline ma arról számolt be, hogy Tim Burton és Timur Bekmambetov szeretné Grahame-Smith új könyvét a vászonra adaptálni és producerként egyengetnék a film útját. A történet szerint Lincoln édesanyját meggyilkolja egy misztikus lény, ami érthető módon nem tetszik Lincolnnak és arra specializálja magát, hogy minél több vámpírt tegyen el láb alól, a vérszívók szolgáit is szívesen felaprítja. A regényben az USA 16. elnöke kiválóan képzet baltadobáló.
Burton és Bekmambetov már dolgozott együtt, a Shane Acker rendezésében készült 9 című film mögött álltak producerként. Alább a könyvhöz készült előzetest láthatjátok.
.jpg)

A Slashfilm írójának sikerült beszélnie a Rémálom az Elm utcában horror-remake rendezőjével, Samuel Bayerrel, aki elárulta, hogy biztosan nem vesz részt a folytatásban.
Pár napig várhatunk a Tron Legacy előzetesére (az Alice Csodaországban előtt lesz látható), ám a Blue Sky Disney oldal némi információval szolgált a produkció kapcsán. E szerint a stúdió trilógiában gondolkodik a filmmel kapcsolatban, a decemberben bemutatásra kerülő alkotás egy trilógia első része lesz, feltéve ha eleget hoz a kasszáknál. A Tron csak egy jó start volt, a Legacy viszont már a kezdet.

Isaac Asimov Alapítványából Roland Emmerich készít filmet, ám előtte az Anonymus produkciót készíti el. Az Alapítvány forgatókönyvét A hazafi írója, Robert Rodat körmölte el, már be is mutatta Emmerichnek művét, aki azonban sokallta a 240 oldalt, így visszadobta azt és azt kérte Rodattól, hogy csökkentse le az oldalszámot 200 alá.
James Cameron nemrég megvásárolta Charles Pellegrino eddig még meg nem jelent könyvének, a The Last Train from Hiroshima megfilmesítési jogait. Azonban gondok adódtak a könyvvel, így a film sem lesz belőle a közeljövőben.
Múlt hét pénteken került a mozikba a The Crazies horror-remake, a rendező, Breck Eisner pedig különféle interjúkat ad ennek okán. Ahogy az ilyenkor lenni szokott a riporterek nem csak az aktuális munkáról kérdezik az embert, hanem a jövőbeli tervekről is, így szóba került a Flash Gordon is, amely mögött már ott áll 2008 óta. Eisner elárulta, hogy Matt Sazama és Burk Sharpless jelenleg a forgatókönyv második változatán dolgozik és egy-két hónapon belül leadják azt a stúdiónak. Elmondta, hogy ez nem csak egy szimpla remake lesz, nem lesz semmi köze a 80-as években készült filmhez és az 50-es évekbeli sorozatot is figyelmen kívül hagyják. A produkció Alex Raymond 30-as 40-es években kiadott képregényein fog alapulni, hozzátette, hogy elképzelték, hogy Raymond ma hogyan vágna bele Flash Gordon kalandjaiba, szóval a képregényíró műveinek újragondolt változata lesz a film. Az akció kalandfilm tele lesz erős központi karakterekkel és dinamikus történettel fog rendelkezni.
Az Universal és Ron Howard cége, az Imagine Entertainment filmet készít J. Edgar Hoover életéről. Hoover 1924-ben ült bele az FBI igazgatói székébe (1935 előtt még csak Bureau of Investigationnak hívták) és egészen 197-ben bekövetkezett haláláig vezette a Szövetségi nyomozóirodát. A szervezet a 30-as években nagy energiát fektetett a gengszterek elleni harcba, később a maffiával szemben próbáltak eredményeket elérni, ezen kívül politikai aktivisták után is nyomoztak, Martin Luther King ellen is próbáltak bizonyítékokat gyűjteni.
Mint már korábban beszámoltam róla, jön a Gagyi mami harmadik része és Martin Lawrence ismét eljátssza az FBI ügynököt, aki túlsúlyos néninek álcázta magát az előző két felvonásban és sikeresen elkapta a gonosztevőket.