Két fickó elrabolja egy milliomos lányát, a terv az, hogy jó pénzért visszaadják őt apjának. Ám a dolgok kicsit másképp alakulnak, a hölgy nem az a rendes túsz, aki csak ül a valagán. A nőt Gemma Arterton fogja játszani, őt a legutóbbi James Bond filmben láthattuk, idén pedig a Titánok harcában tűnik fel. A túszejtőket Eddie Marsan (Cukrosnéni) és Martin Compston (Édes kamaszkor) formálják meg. A forgatókönyvet J Blakeson tette le az asztalra és ő maga rendezhette meg a produkciót.
Szereposztás
– Robert De Niro fogja eljátszani Vince Lombardit, az egyik legismertebb futballedzőt. A forgatókönyvet Eric Roth (Forrest Gump), München) vetette papírra és a Nemzeti Futball Liga is beszállt a produkcióba, ami azt jelenti, hogy nem fogunk olyasmit látni a filmben, hogy valaki drogozik vagy piát vedel. Lombardi 1959 és 1967 között volt a Green Bay Packers edzője és öt bajnokságot is megnyertek, a film leginkább ezekre az évekre fog koncentrálni.
– John Krasinski lesz Ginnifer Goodwin partnere a Something Borrowed romantikus vígjátékban, az alkotást Luke Greenfield fogja dirigálni. A produkció Emily Giffin 2005-ös regényén alapszik és a történet középpontjában egy ügyvéd (Goodwin) áll, aki viszonyba keveredika legjobb barátnőjének a vőlegényével.
– Demetri Martin kiszállt a Moneyball filmből, a megüresedett helyre pedig Jonah Hill lépett be. Steven Soderbergh rendezte volna az filmet, ám korábban már ő is elhagyta a fedélzetet és Bennett Miller fogja dirigálni az alkotást.
– Ryan Gosling is látható lesz Steve Carrell mellett abban az egyelőre cím nélküli vígjátékban, amelyet John Regua és Glenn Ficarra fog rendezni. Carrell egy olyan férfit alakít, aki megpróbálja helyrehozni a gyerekeivel a kapcsolatát, Gosling pedig a legjobb barátját játssza.
– Anna Faris és Chris Evans szerződött le a What’s Your Number vígjátékba, amelyet Mark Mylod fog rendezni. A történet szerint egy nő elhatározza, hogy meglátogatja azokat, akikkel régen együtt járt, hátha megtalálja köztük az igazit.
Elhunyt Corey Haim
Elhunyt a 80-as évek egyik nagy tinisztárja, Corey Haim. A színészt drogtúladagolás miatt ma reggel szállították kórházba, ahol már nem tudtak segíteni rajta az orvosok.
Haim 1973 december 23-án született, 1982-ben tűnt fel a The Edison Twins sorozatban, első mozifilmje a Firstborn volt, ahol Robert Downey Jr, Sarah Jessica Parker és Peter Wellerrel játszhatott. 1985-ben az Ezüst pisztollygolyók horrorban tűnt fel, a nagy hírnevet Az elveszett fiúk hozta meg számára, majd A dupla nullás kölyök főszerepet kapta meg. A 90-es években karrirje hanyatlásnak indult és csak videóra/DVD-re készült produkcióban vállalt szerepet. A mozikban utoljára a Crank 2 – Magasfeszültségben volt látható. Két olyan film vár bemutatásra, amelyben játszik és teljesen elkészült. Az egyik az American Sunset thriller, a másik pedig a New Terminal Hotel horror; a Decisions krimin pedig a végső simításokat végzik.
Béke poraira.
Lohan 100 millióra perli az E-Trade-et
Lindsay Lohan 100 millió dollárra perelt az E-Trade-et, a színésznő azt kifogásolta, hogy az egyik Super Bowl alatt látható reklámban az ő nevét használták fel arra, hogy egy terméket népszerűsítsenek, jogtalanul jártak el és megsértették a magánélethez való jogait.
“Sok hírességet emlegetnek csak az egyik nevén, az E-Trade pedig élt ezzel a tudással és arra használta fel, hogy proifhoz jusson. Arra használták Lindsay nevét, hogy kifigurázzák az életét. Miért nem nevezték a csecsemőt mondjuk Susannak? Most mindenki erről beszél és azt mondogatják, hogy Lindsay Lohanról volt szó abban a videóban.” -mondta Lohan ügyvédje. A Grey Group (ők álltak producerként a reklám mögött) úgy reagált a vádakra, hogy ők csak a egy népszerű gyereknevet használtak és közben eszükbe se jutott Lindsay Lohan.
Andy Whitfieldnél rákot diagnosztizáltak
Az Entertainment Weekley arról számolt be, hogy a Spartacus: Blood and Sand főhősénél, Andy Whitfieldnél Non-Hodking lymphomat diagnosztizáltak. Új-Zélandon máris megkezdték a színész kezelését, emiatt pedig késni fog a Spartacus második szezonja, a tervek szerint e hónap végén láttak volna hozzá a sorozat következő évadához.
Szerencsére a rákot még elég hamar észrevették az orvosok szerint az előrejelzések is bíztatóak. ” Odaadóan gondoskodnak rólam és erősnek, jókedvűnek, eltökéltnek érzem magam, mivel rengetegen támogatnak ezekben az időkben.” -írta a színész közleményében.
She & Him: In the Sun
Bizonyára tudjátok (vagy nem?), hogy Zooey Deschanel M. Warddal zenélget közösen, a duó a She & Him elnevezés alatt készíti a számokat. Új daluk az In the Sun és az (alább látható) zenei videót Peyton Reed rendezte, akivel az énekes-és színésznő már dolgozott együtt Az igenember vígjátékban.
Repo Men előzetes – A rendezői változat
Az előzeteseket általában a stúdió marketingesei vágják össze, olykor előfordul, hogy megengedik a rendezőnek, hogy saját belátása szerint hozzon össze egy trailert. Nem tudom, hogy az elsőfilmes Miguel Sapochnik mivel érdemelte ki ezt a lehetőséget, de tény, hogy megérkezett a rendező által készített Repo Men előzetese. Múlt hónapban került ki néhány pofás poszter a netre, ezeket itt és itt találod.
A történet a jövőben játszódik, ahol már egy szem vagy egy szív előállítása és elkészítése mindennapos dolognak számít és jó pénzért el is adják azokat. Aki azonban nem tudja fizetni a részleteket, azért eljönnek a behajtók és kivágják a vásárolt szervet. Jude Law egy ilyen behajtót formál meg, de egy baleset miatt rajta is végrehajtanak egy műtétet, a hátralékot viszont ő sem tudja kicsengetni, ezért érte is eljönnek…
Alább néhány jelenetet láthattok a filmből
Vázlatok a Transformers 3-hoz?
Frankell Baramdyka olyan filmek vázlatain dolgozott, mint A sötétség krónikái vagy a Félelem és reszketés Las Vegasban, készített néhány vázlatrajzot a Transformers 3-hoz is, ezek pedig kikerültek a netre. Ám az egyelőre nem tisztázott, hogy ezek a mozis verzióhoz készültek vagy pedig a játékhoz, mindkét alkotás 2011 nyarán lát napvilágot. Elvileg a játékok történetei követni szokták a filmét, nem? A harmadik Transformerst Michael Bay rendezi, Shia LaBeouf és Megan Fox visszatér és úgy hírlik, hogy Optimus és Űrdongó is kicsit majd másképpen fog festeni, mint eddig.
A [REC] 2 után érkezik a Karantén folytatása is
Hollywoodban nagy figyelmet szentelnek az Amerikán kívüli nagy kritikai-vagy közönségsikernek örvendő filmeknek, lecsapnak rá és azt szépen újraforgatják. A spanyolok népszerű [REC] horrorja sem úszhatta meg, a bemutató után egy évvel máris érkezett az amerikai változat Jennifer Carpenter főszereplésével. A Karantén egy az egyben lemásolta az eredeti változatot és korrekt bevételt ért el.
Tavaly mutatták be a [REC] folytatását, a Karantén készítői is úgy döntöttek, hogy hozzálátnak a saját alkotásuk második részéhez, felkérték a Szellemhajó és a Koponyák íróját, John Pogoue-t, hogy készítse el a forgatókönyvet. Ezen kívül a rendezői teendőket is rábízták, Pogue eddig még nem dirigált egy filmet sem, ez lesz az első ilyen munkája.
Érdekes, de a történet nem lesz azonos a [REC] 2-vel, azaz nem a karantén alá vont házba térünk vissza, hanem egy reptéren fognak zajlani az események. Egyelőre úgy néz ki a helyzet, hogy csak DVD-n lesz elérhető a sequel, de még van rá esély, hogy a stúdió másképp dönt.
Terrorban a magyar filmszakma
Munkahelyi terror – pont ezzel a címmel futott a címlapon egy blog, amikor beléptem és arra gondoltam, hogy ez az, amiről most írni szeretnék. A munka és a terror fogalmak nem véletlenül kapcsolódnak ilyen szorosan egymáshoz. A munka az magában foglalja a felelősséget, a fúrást, sajátosan idegen légköre van és nagyon könnyű rabszolgasorsba süllyedni benne, kevesen tudnak jókat mesélni róla, de kötelező része az életünknek, ha élni akarunk. Átlagosan napi nyolc óránkat öleli fel, a téma valóban fontos és mindenkit érint, érinteni fog, vagy érintett.
Nem csoda, ha a magyar filmszakmát is alkotásra késztette a munkahelyi terror bemutatása. Természetesen, saját szemszögükből tudják ezt a leghitelesebben bemutatni, így Hajdu Szabolcs az Off Hollywoodban a tűréshatár szélére került rendezőt Meskó Zsolt pedig a túlhajszolt színészt vitte vászonra a Szentiván napjában. Mivel a két film témája lényegében ugyanaz, ezért együtt tárgyalom őket.
Viharsziget (Shutter Island)

1954-ben vagyunk valahol Amerikában. Látunk egy kompot kihajózni a ködből, rajta egy sugárban hányó rendőrbíróval (Teddy Daniels – Leonardo DiCaprio), akit a fedélzeten egy a semmiből oda teleportálódó másik rendőrbíró (Chuck Aule – Mark Ruffalo) cigivel kínál, ami ugyan elég hülye ötlet, szerintem csak olaj a tűzre egy kifacsarodott gyomornak, de a szkript szerint működik. Például azzal, hogy azonnal megnyugtatja a háborgó gyomrot és a gyanakvást is elaltatja, hogy honnan a fenéből került elő a kínáló fél.
Később – a szárazföldre megérkezvén – látunk egy ideges hajókapitányt, aki közli, hogy jön a vihar, és jó pár börtönőrt, akik demonstrálják, hogy milyen kemény a helyzet: ez egy elmebeteg bűnözőknek fenntartott börtönsziget, ahonnan nincs menekvés, egy rab mégis megszökött és fogalmuk sincs, hol lehet.
Miután a két rendőrbíró megérkezik a börtön bejáratához, látunk egy hatalmas kovácsoltvas kaput, ami (szándéka szerint vészjósló és) elviselhetetlenül hangos zenei aláfestéssel nyílik, de ami még rosszabb: mesterkélten lassan, jelezvén, hogy kész az alaphelyzet, elkezdődött a játék, minden adott, meg nem kérdőjelezhető… ja, és nincs visszaút.
A Vasember 2 szinkronos előzetese
Tegnap került ki a világhálóra a Vasember 2 előzetese, ennek láthatjátok most a szinkronizált változatát. Aki nem értette mit hadoválnak angolul abban a trailerben, az most már tudhatja, hogy Tony Stark vetélytársa azt akarja, hogy a Vasember csak egy ócskaságnak tűnjön.

