2

Megfilmesítik a Bleach mangasorozatot

A Warner jó ideje nem halad semerre az Akira mozifilmmel, de ez nem tántorította el a stúdiót attól, hogy beszerezze a népszerű Bleach anime-és mangansorozat megfilmesítési jogait. A ZseniKém rendezője, Peter Segal beállt producerként a projekt háta mögé, egyelőre még nem foglalta el a rendezői széket. Segal egy komor, akcióval megpakolt történetet képzel el.

A Bleach nyomon követi Kuroszaki Icsigo történetét, miután véletlenül megszerezte egy halálisten erejét, Kucsiki Rukiáét. Megszerezve ezen képességét kénytelen vállalni a feladatot, hogy megvédje az embereket a gonosz lelkektől és a halott emberek lelkét továbbküldje a túlvilágra. A manga Japánban a Weekly Shonen Jump magazinban jelenik meg 2001 augusztusa óta és 43 tankóbon kötetbe gyűjtötték 2009 októberéig. Megjelenése óta a Bleach tekintélyes szintre emelkedett és nagy népszerűségre tett szert. A mangasorozatból anime is készült, melyet a Studio Pierrot készít, emellett két OVA, három egész estés film, rockopera, hét rock musical és számtalan videójáték is, melyek alapján sokféle termék jelent meg, köztük gyűjtögetős kártyajátékok, bábuk, plüssfigurák, kulcstartók. Többet a wikipedián olvashatsz róla.

0

Még egy Ip Man 2 teaser

Közeleg az Ip Man 2 premierje, Hong Kongban április 29-én mutatják be a filmet. Donnie Yen formálja meg Ip Mant, aki Hong Kongba érkezvén nyit egy Wing Chun iskolát.  Sammo Hung pedig egy rivális dojo vezetőjét alakítja és ősszeméri tudását Ip Man-nel.   Wilson Yip rendezte az első felvonást, neki köszönhető a folytatás is.

5

Box Office: Butler és Aniston csak a harmadik helyet tudta megkaparintani

Három széleskörű bemutató volt a hétvégén Észak-Amerikában, egyik sem szorította meg Tim Burton filmjét, a Repo Men sci-fi akció elhasalt, míg Gerard Butler és Jennifer Aniston szép bevételt ért el, akárcsak a Diary of a Wimpy Kid.

Az Alice Csodaországban mögött kezdett a Diary of a Wimpy Kid élőszereplős/animációs film. Az alkotás Jeff Kinney népszerű, illusztrációkkal tarkított könyvsorozatán alapszik. A Fox stúdió égisze alatt készült az alkotás és a többség szerény, de korrekt bevételt várt a filmtől, de a 21,8 millió dollár bőven túlszárnyalta a várakozásokat. Thor Freudenthal rendezte a filmet, tőle korábban a Kutyaszállót láthattuk, ami 17 millió dolláros kezdés után 73 millióig húzta.
6,2-en áll a Wimpy Kid az imdb-n (Kutyaszálló csak 4,7), a Rotten Tomatoes-on pedig 52 % -os az aránya. Roger Ebertnek tetszett, a kritikus szerint vidám, ötletes és vicces. A Flick Filosopher szerint az egész olyan, mint egy Nickelodeon által visszautasított sitcom első része, teljesen visszataszító.

Eric Garcia és Garrett Lerner még 2003-ban gondolták úgy, hogy írnak egy forgatókönyvet a Repossession Mambo regény alapján. A könyv azonban még nem volt készen, csupán Garcia fejében körvonalazódott a sztori, még papírra kellett vetni a történetet. Mindenesetre megírták a szkriptet, 2007-ben pedig Jude Law és Forest Whitaker leszerződött a Repo Menbe és szeptemberben hozzá is láttak a forgatáshoz, ehhez képest elég szépen késett a bemutató, pedig már a könyv is megjelent jó egy éve. A történet a közeli jövőben játszódik, ahol már bármikor hozzá lehet jutni egy új szemhez vagy egy új veséhez, ám ennek megkérik az árát. Aki nem fizeti a részleteket azért eljönnek a behajtók és visszaveszik a szervet. Az egyik behajtó is egy sürgős beavatkozásra szorul, ő se tudja fizetni a hátralékot, a cég főnöke pedig vele sem tenne kivételt.
Másfél éve volt egy hasonló produkció, ahol szintén szervekkel kereskedtek, a Repo!Genetikus opera azonban keveseket érdekelt, pár tucat mozi vetítette csak és 146 ezer dollárt termelt. A Repo Men sem hozta lázba a népet, a negyedik helyet tudta csak megkaparintani, 6 millió dollárt kapart össze. Az Universalnak nagyon nem akar összejönni, idén már két nagy költségvetésű filmjük is defficites lett (Farkasember, Zöld zóna), a Repo Men sem fog profitot hozni. 6,2-en áll az imdb-n, a kritikusok nem szívlelték a produkciót, csak 20 %-os az átlaga a Rotten Tomatoes-on. A film ugyan tömve van akcióval, mégis unalmas, fölöslegesen véres és sok más egyéb fő dologban is elbukik, nem izgalmas, buta, kevés képzelőerő van benne és nem lehet rajta borzongani – írja a NYC Movie Guru, az eFilmCritic szerint pedig a rendező nagyon próbálkozott, hogy egy Paul Verhoeven-szerű filmet hozzon össze, de az összhatás nem a Robotzsarura emlékeztet, hanem annak folytatására.

Olvasd tovább

0

Pinto lesz az egyik Bond lány

Daniel Craig és Judi Dench pozitívan áll a 23. James Bond filmhez, annak ellenére, hogy az MGM pénzügyi gondokkal küszködik és eladásra kerül. Craig és Dench úgy alakították ki jövőbeli programjukat, hogy 2011 elején teljesen ráérjenek, így biztosan részt tudnak venni a 007-es filmben. A két producer, Michael G. WIlson és Barbara Broccoli is bizakodnak és azt mondták, hogy Sam Mendest képzelik el a rendezői székben.

A Daily Mirror azt írta, hogy A királynő forgatókönyvét leszállító Peter Morgan elkészült a szkripttel és a történetben az MI6 szuperkéme Afganisztánban fog tevékenykedni. Az újság tudni véli, hogy Mendes már aláírt és az egyik Bond lány szerepe is elkelt, a Gettó milliomosban megismert Freida Pinto szerződött le a produkcióba. A másik női főszerepre Olivia Wilde-ot szeretnék megnyerni.

A Gettó milliomos hatalmas sikere után a színészekre gyorsan lecsaptak más stúdiók is, Pinto a Dawn of Warban is látható lesz, Dev Patel Az utolsó léghajlító fantasyben fog feltűnni, Anil Kapoor pedig a 24 sorozatban játszik.

7

Úgy tűnik nem Singer készíti az X-Men: First Classt

D.J. Caruso lemondott a Jack the Giant Killer rendezéséről, helyére pedig Bryan Singer lépett, majd úgy volt, hogy az X-Men: First Classt is ő fogja levezényelni. A gond csupán az, hogy a két film munkálatai fednék egymást és a Fox stúdió nem szándékozik megvárni, míg Singer végez az óriásos filmjével, ezért a mutánsprodukció élére másik direktort keresnek. A HitFix úgy tudja, hogy a stúdió listáján mindössze három szóba jöhető rendező szerepel, azt ugyan nem tudni, hogy kikről van szó, csak annyi ismeretes, hogy mindhárom járatos a képregényfilmek világában és a rajongóknak is meg voltak elégedve korábbi alkotásukkal.

A Jack the Giant Killer fantasyban az emberek és az óriások viszonylag békében élnek, ám egyszer elrabolják a királynőt és egy farmer indul az óriások földjére, hogy kiszabadítsa. Attól nem kell félni, hogy Singer nem megy többet az X-Men közelébe, hiszen szóba jött a neve a Wolverine 2 és az X-Men 4 kapcsán is.

1

Az első jelenet a Napfogyatkozásból

Az Újhold után idén érkezik a franchise harmadik darabja, a Napfogyatkozás, ebből láthattok most egy jelenetet. A több, mint másfél perces filmrészletben Bella és Edward az ágyikóban beszélgetnek. Kristen Stewart és Robert Pattinson mellett a produkcióban fel fog még tűnni Taylor Lautner is, a rendezői poszton David Slade ténykedett.

15

Milyen élet volt a Beatles előtt? – Egy lányról (2009)

2009-an-education

A hatvanas évek korszaka nagy változást képvisel a társadalomban, politikában és kultúrában is. Nagy-Britanniában előretört a popzene, a fiatalság hirtelen minden eddiginél nagyon szerepet kapott. A média a fejekbe ültette, hogy a tehetséges fiatalok bármit elérhetnek és joguk van a jóléthez. Az Egy lányról (An Education) című film alapötletét ennek a bizonyos történelmi időszaknak a kezdete adja. Ekkor valószínűleg a fiatalok Londont fojtogatóbbnak és konzervatívabbnak vélték más külföldi városoknál, nagyon vonzó volt számukra az izgalmas Párizs, a francia életfelfogás, divat, irodalom, és zene.

Olvasd tovább

3

Spike Jonze rövidfilmje

Spike Jonze, az Ahol a vadak várnak és az Adaptáció rendezője egy 30 perces rövidfilmet készített, az alkotás címe I’m Here. A történet középpontjában két robot áll és az ő szerelmükről szól a produkció, Andrew Garfield és Sienna Guillory játsszák a főszereplőket. Az I’m Here-t levetítették a Sundance Filmfesztiválon és a Berlinale-n is meg lehetett tekinteni. Most pedig Te is megnézheted az alkotást, közzétették a nyilvánosság számára, ide kattintva tudsz eljutni a honlapjára. Azonban úgy tűnik, hogy nem lehet bármikor megtekinteni, ki kell várni, hogy mikor adja újra a honlapon látható filmszínház. Alább az előzetest láthatod.

10

Rourke Whiplashről beszél

A TotalFilm magazin következő címlapján a Vasember fog feszíteni (ezt alább meg is nézheted). Az újságban pedig lesz egy interjú Mickey Rourke-kal, aki a Vasember  ellenfelét fogja játszani.

„Általában nem érdekelnek az ilyen típusú filmek, de láttam az első részt és elég sokat kihoztak a Robert Downey Jr. által játszott – hagyományosnak nem nevezhető – akcióhősből. Nem azt a sztereotíp karaktert hozta, mint pl. a Pókember, Batman vagy a többi ehhez hasonló marhaság.” – mondta Rourke, majd az által viselt ruháról is ejtett néhány szót – „Mikor először felvettem úgy négy percig viseltem, majd azt mondtam, hogy gyorsan vegyék le rólam. Az egész mellény úgy 18 kilót nyomhatott és 25 lépést tudtam megtenni benne, aztán persze lihegtem. Szóval azt csináltam, hogy egy edzővel felvettem egy 18 kilós mellényt, majd nekiindultam egy emelkedőnek, két hónap után már egész jól ment a dolog.

A színész ezután némi spoilert is elárult: “Nos, az egyetlen dolog, amit elárulhatok, az az, hogy úgy döntöttek, hogy kinyírnak és le is forgattuk Gwyneth Paltrow-val. Majd újra eljött a csapat Új-Mexikóba és újravették az egészet, most pedig függőben van a dolog” E szerint az első elképzelés szerint megölték Rourke karakterét (bár egy képregényben ez nem jelent semmit), később pedig felvették másképpen is, így most nem tudhatjuk, hogy mi lesz a film vége.

0

Jelenetek a Titánok harcából és néhány reklám

Nos, aki a moziban ülve új jelenetekre is kíváncsi lesz, az ne nézze meg az alábbi videókat, hiszen gyakorlatilag a fél filmet (vagy legalább egy jó részét) közzétették a neten. Akad köztük néhány akcióorientált jelenet is, megnézhető a Medúza elleni csata egy része és az is, hogy Zeusz előszólítja a Krakent. Két hét van még hátra a bemutatóig, azt mondanám több videóanyaggal már nem tudnak előrukkolni, hiszen ez már így is a maximum, ha ennél többet raktak volna fel a netre, akkor már akár a film dvd verzióját is feltölthetnék a világhálóra

Olvasd tovább

1

November elején indul a Másnaposok 2 forgatása

Hallhattunk már sok pletykák, hogy hol fog játszódni a Másnaposok 2, Bradley Cooper például azt mondta, hogy ki kell menniük az űrbe, de ezen kívül szóba jött már Mexikó és Thaiföld is színhelyül. A Collider oldal meginterjúvolta Todd Phillipst, aki nem sokat árult el a Másnaposok folytatásával kapcsolatban, de annyi kiderült, hogy november elején hozzálátnak a forgatáshoz, ezen kívül azt is elmondta, hogy a főszereplők biztos nem Thaiföldön fognak iszogatni, szerinte túl sok pletyka kering a neten, de egyik sem igaz.

„A forgatás november elsején veszi kezdetét. Ehhez próbáljuk tartani magunkat, de sok a tennivaló azzal is, hogy Ed Helms The Office-beli időbeosztását átvariáljuk és Bradley Cooper is rengeteg filmben vállalt szerepet. Jelenleg az a célunk, hogy november 1-jén hozzá tudjunk látni a filmhez.” – mondta Phillips.

2

A Zombieland készítője lehet a Mission: Impossible 4 rendezője

1996-ban mutatták be a Mission: Impossible mozifilmet, amely a népszerű hasonló címen futó sorozat alapján készült, a széria egyik főszereplője a nemrégiben elhunyt Peter Graves volt, aki egy akció-és kémcsapatot irányított és mindig megoldották a rájuk bízott feladatot (mivel mindig vállalták a melót). A mozifilm szépen termelt a kasszáknál, majd négy évre rá John Woo vezényletével érkezett az akciódúsabb folytatás, ami még többet hozott a kasszáknál (546 millió dollár). A harmadik felvonásra 6 évet kellett várni és J.J. Abrams rendezése nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a 400 millió dollárral nem voltak elégedettek a stúdiónál (Észak-Amerikában bukta volt, 134 milliót gyűjtött össze). Úgy hírlett, hogy Tom Cruise a következő felvonásnál már nem lesz jelen, helyére más színészt fognak szerződtetni, de aztán rendeződtek a dolgok és biztossá vált, hogy Cruise lesz ismét a főhős, J.J. Abrams pedig pedig producerként fogja felügyelni a munkálatokat, a rendezői teendőket viszont másra bízzák.

Az LA Times úgy tudja, hogy a Paramount a Zombieland készítőjét, Ruben Fleischert szeretné a rendező székben tudni és nagy az esélye arra, hogy Fleischer igent fog mondani a felkérésre. 2011 május 27-én mutatnák be a produkciót (Amerikában).