9

Hableány a Karib-tenger 4-ben

Astrid Bergès-Frisbey francia színésznő leszerződött a Karib-tenger kalózai 4-re. A hölgy Syrena-t, a szépséges és vonzó hableányt fogja játszani. Valószínűleg nem csak egy kis mellékszerepe lesz, hanem központi figuraként lesz látható a produkcióban.

A Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides hallgató filmben Johnny Depp ismét eljátssza Jack Sparrow kapitány, Ian McShane  Feketeszakállat fogja megtestesíteni, Penelope Cruz pedig a lányát alakítja, aki Sparrow egyenrangú partnereként fog tündökölni. Múlt héten Stephen Graham, Sam Claflin és Max Irons csatlakozott a stábhoz.

Rob Marshall júniusban lát hozzá a forgatáshoz és jövő év júniusában mutatják be a kész művet.

2

The Sorcerers’s Apprentice poszter

Kikerült a netre a The Sorcerer’s Apprentice teaser posztere, az előzetes erre tekinthető meg. A történet New Yorkban játszódik, ahol két nagyhatalmú mágus csap össze. Nicolas Cage játssza a pozitív varázslót, aki ebben a városban keresi azt az embert, aki segíthetne neki a gonosz legyűrésében. Jerry Bruckheimer neve a garancia arra, hogy látványos és szórakoztató popcorn filmet fogunk látni.

0

Outrage előzetes

Takeshi Kitano idén az Outrage filmmel jelentkezik, nem csak a főszerepet játszotta el, de a forgatókönyv a kezei közül került ki és a rendezői székből is ő dirigált. A történet egy szervezett bűnbanda főnökénél, Sekiuchinál (Kitamura Soichiro) veszi kezdetét. Egy parancs szerint a Murase-gumi bandát kellene megrendszabályozni, azonban a megbízott lepasszolja másnak a feladatot, ami végül Otomonál (Kitano) köt ki.

0

Atwell játssza Peggy Cartert

A Marvel azt szerette volna, ha Emily Blunt játssza a női főhőst az Amerika Kapitányban, ám a színésznő nemet mondott. Blunt után múlt héten Alice Eve-nak kínálták fel a szerepet, az nem ismert, hogy az eltelt napokban mi történt, de Eve már nincs a fedélzeten, Hayley Atwell brit színésznő formálhatja meg a Kapitány barátnőjét, aki egyben a francia ellenállás ügynöke is. Atwell mellékszereplőként látható volt a Kasszandra álma, A hercegnő és az Utolsó látogatás filmekben.

Chris Evans alakítja a címszereplőt, Sebastian Stan pedig a társát Buckyt játssza, Vörös Koponyát Hugo Weaving kelti életre.

Olvasd tovább

1

The Experiment poszter

Közel 40 évvel ezelőtt történt a standfordi börtönkísérlet. Az újsághirdetésre jelentkezőket két csoportra osztották, az egyik csapat tagjai lettek a rabok, a másik pedig az őrök. Ám néhány nap után abba kellett hagyni az egészet, mivel a kísérlet során túlságosan is beleélték magukat a szerepükbe a résztvevők, elfajultak a dolgok. 2001-ben már érkezett egy film, amely feldolgozta az eseményeket, nem hiszem, hogy a hollywoodi változat jobb lesz, mint a német feldolgozás, azt nehéz lenne überelni.  Tavaly novemberben látható volt néhány kép a filmből, ma pedig a posztert is megnézheted.

2

Vászonra viszik Stanley Kubrick több, mint 50 éves filmtervét

Stanley Kubrick és Jim Thompson  A dicsőség ösvényei háborús filmen és a Gyilkosság krimin dolgozott együtt, majd Thompson az 50-es években megírta a Lunatic at Large forgatókönyv első vázlatát, Kubrick pedig a Spartacus után látott volna annak megfilmesítéséhez, ám a szkript egyetlen példánya eltűnt. 1999-ben Philip Hobbs lelt rá a kéziratra Kubrick hatalmas könyvtárában, ezt 2006-ban Stephen R. Clarke dolgozta át, majd 2006-ban Chris Palmer reklámfilmest kérték fel a rendezésre, azóta eltelt négy év és jelenleg nem ismeretes, hogy Palmer a rendezői széket melegíti-e még, de a produkcióhoz sikerült megnyerni Sam Rockwellt és Scarlett Johanssont.

A sztori 1956-ban játszódik New Yorkban, az egyik főszereplő, Johnnie Sheppard, aki egy karniváli dolgozó és könnyen dühbe gurul. A másik fő karakter Joyce, aki felettébb vonzó teremtés és egy bár törzsvendége. Ebben a bárba szedi fel Johnnie a nőt, viszont kettejük közül az egyik nemrég egy elmegyógyintézet vendégszeretetét élvezte, ám az illető kereket oldott onnan.

2

Invictus (2009)

 

Clint Eastwood nem játszik biztonsági játékot, nem úgy ismerjük, mint aki szokványos történetekkel traktál minket és nem hajlik meg a stúdiók akarata előtt. Pedig a fejesek azt várják, hogy folyjon a dollár a kasszákba, az Invictus esetében pedig egy percig sem lehettek biztosak abban, hogy ebből profitálni fognak. Hiszen még az amerikai elnökökről készült mozifilmekre (W., Nixon) sem tódult a nép, a rögbis téma pedig csak Amerikában hozta eddig a legtöbb bevételt, külhonból épphogy-csurran cseppen valami, ráadásul itt csak egy idő után kerül elő a sport.

Olvasd tovább

1

Weisz a First Lady

Rachel Weisz az egykori First Ladyt, Jackie Kennedyt fogja eljátszani a Jackie címre hallgató filmben. A történet nem a hölgy egész életére fog koncentrálni, hanem az 1963-ban történt Kennedy gyilkosságkor veszi kezdetét és az azt követő négy napot fogja felölelni.

Márciusban arról pletykáltak, hogy Steven Spielberg vette meg a forgatókönyvet és maga szeretné elkészíteni a produkciót, ám hamarosan kiderült, hogy ebből nem igaz semmi. A rendezői teendőket Weisz vőlegénye, Darren Aronofsky fogja ellátni.

Egyelőre még nem ismeretes, hogy a forgatás mikor veszi kezdetét. Aronofsky a végső simításokat végzi a Black Swan misztikus thrillerén és habár van vagy fél tucatnyi projekt, amivel szóba hozták, egyik sincs előkészületi fázisban. Weisz már jobban elfoglalt, hamarosan elkezdődik az Unbound Captives western-dráma forgatása, jövő év elején pedig a 23. James Bond film főgonoszát fogja eljátszani.

0

Copley az I Am Number Fourban

Sharlto Copley, a District 9 főhese leszerződött  Alex Pettyfer mellé az I Am Number Four sci-fibe. A film James Frey és Jobie Hughes regénye alapján készül, a történet szerint a Lorien bolygó lakóit megtámadja és megsemmisíti egy másik faj, kilenc tininek sikerül a Földre menekülni és itt éldegélnének tovább, ám ide is követi őket az ellenség, akik csak numerikus sorrendben tudnak végezni velük. Hármat már megöltek és a negyediken, a történet főhősén van éppen a sor.

A negyedik lorienlakó John Smith néven él Ohiioban, embernek álcázza magát és próbál észrevétlen maradni az ellenséges űrlény faj előtt. Copley játssza Smith testőrét és mentorát.

Michael Bay lesz a film producere, a rendezést is elvállalta volna, ám mivel elég elfoglalt a Transformers 3 miatt így D.J. Caruso, a Sasszem rendezője készítheti az I Am Number Fourt.

16

Whedon rendezheti a Bosszú Angyalait

A DC és a Marvel gőzerővel dolgozik azon, hogy képregényhősei ne csak rajzolt formában, hanem a mozikban is feltűnjenek. Mindkét kiadónak megvan a maga szupercsapata és 2 éve George Miller láthatott volna hozzá az Igazság Ligája filmnek, ám a Warner a forgatás kezdete előtt néhány héttel behúzta a vészféket és a produkció parkolópályára került. Eközben a Marvelnél úgy látszik gond nélkül haladnak a Bosszú Angyalai előkészületei, elvileg már jövőre érkezett volna a film, ám rájöttek, hogy túl gyors a tempó és 2012-re tűzték ki a bemutatót.

Jon Favreau jelezte, hogy szívesen megrendezné, ám őt a Cowboys & Aliens köti le, Louis Letterrier is sokszor hangsúlyozta ha lehetne, akkor beleülne a rendezői székbe. A Marvel kiszemeltje azonban Joss Whedon, akivel már a végső tárgyalások folynak, úgy néz ki, hogy Whedon vezénylete alatt születik meg a Bosszú Angyalai, amelyben Vasember, Amerika Kapitány, Nick Fury és Thor lesz látható (talán még Fekete Özvegy és Sólyomszem is). Whedont leginkább a tévé közönsége ismerheti, ő volt a szülőatyja a Firefly sorozatnak, szintén a nevéhez fűződik az Angel, a Buffy és a Dollhouse széria is.

Úgy hírlik, hogy a csapat első nagy ellenfele Hulk lesz. Leterrier, a második Hulk film rendezője az IGN-nek elmondta, hogy a Bosszú Angyalai előtt biztosan nem jelenik lesz olyan produkció, ahol a karakter főszerepet fog játszani. Leterrier nagyon szeretné, ha lenne folytatása a Hulknak, ám szerinte most, hogy a Bosszú Angyalai hamarosan rendet tesznek a mozikban, nincs értelme még egy részt leforgatni, mert elvileg ha Bruce Banner átalakul és tombolni kezd, akkor otteremne néhány szuperhős, hogy megállítsa. Szerinte csak a Bosszú Angyalai után lenne értelme folytatást készíteni.

Egy pletyka a végére: Állítólag a Vasember 2 végén, a stáblista után feltűnik Thor és Amerika Kapitány. Az első rész végén Nick Furynak volt jelenése.

2

Perelik Seagalt

Kayden Nguyen beperelte Steven Seagalt 1 millió dollárra. A 23 éves volt modell azt állítja, hogy még februárban jelentkezett egy álláshirdetésre, amelyben Seagal és produkciós cége asszisztenst keresett. Majd elutazott New Orleansba, ahol Seagal éppen a Lawman reality sorozat munkálatain vett részt, ahol Nguyen rájött arra, hogy nem asszisztensre, hanem egy olyan nőre van szüksége az akciósztárnak, aki a hét minden egyes napjának 24 órájában rendelkezésre áll, hogy a szexuális vágyait kielégítse. Nguyen szerint arra kérték egy másik nővel együtt, hogy masszírozzák meg Seagalt. El akarta hagyni a házat, de nem engedték neki, a munkaadója pedig azt mondta, hogy “nyugi, ma este semmi különlegeset nem fogunk csinálni. Azt egy másik estére tartogatjuk”.

Seagal ügyvédje szerint ez egy elégedetlen, kirúgott alkalmazott nevetséges és abszurd vádja.

2

Kár volt elaludni

Egy jelenetet láthattok a Rémálom az Elm utcából feldolgozásból. Nancy (Rooney Mara) elaludt, ami kihatással lesz az egészségére, ugyanis feltűnik Freddy és lecsap. A horrorfigura ebben a jelenetben nem szólal meg, csak lecsap.