Darren Bousman köszöni szépen, jól elvan a horrorok világában, nem is akar kitörni a skatulyából. A második, harmadik és negyedik Fűrészt készíthette el, majd a Repo! Genetikus opera horror-musicalt tette le az asztalra, idén pedig az 1980-as Mother’s Day feldolgozását hozza el. Mivel jelenleg semmi dolga nincs, így leszerződött a a Ninety megrendezésére, ennek forgatókönyvét a Mother’s Day szkriptjét író Scott Milam vetette papírra.
A történetben egy elmebeteg gyilkos úgy határoz, hogy meg sem áll addig, míg meg nem öl 90 embert.
Tegnap láthattátok hogy ostromol várat Robin Hood, ma pedig még két jelenetet tekinthettek meg. Az elsőben Robin és Marian beszélget, a másodikban pedig a címszereplő útonáll.
A dráma igaz történeten alapul, egy német üzletember több, mint 200.000 civilt mentett ki a “nankingi mészárlás” néven elhíresült szörnyűségekből. 1937-ben a japán hadsereg kezére került Nanking, rövid idő alatt lerombolták az épületeket és lakosságot különös kegyetlenséggel írtotta ki.
A produkciót a Quiero ser (I want to be…) rövidfilmért Oscarral jutalmazott Florian Gallenberger rendezte és igazi szentként mutatja be a filmben a főhőst, akit bátorságáért soha nem jutalmaztak meg. A főbb szerepekeben Ulrich Tukur, Daniel Brühl, Steve Buscemi, Anne Consigny, Dagmar Manzel, Jingchu Zhang, Teruyuki Kagawa látható.
Freddy Krueger (Jackie Earle Haley) eldiskurál kicsit Nancyvel (Rooney Mara). Samuel Bayer feldolgozása, a Rémálom az Elm utcában április 30-án kerül az amerikai mozikba, a horrorikon rajongói és a filmet várók reménykedjenek, hogy a produkció nem jut hasonló sorsra, mint Freddy kollégája, Jason, aki jó fél éves késéssel, a mozikat elkerülve DVD-n érkezett meg.
Az egy perces jelenet alatt elméláztam azon, vajon milyen lenne a Sólyom végveszélyben középkori környezetben. Ridley Scott némi bevezetés után másfél órás tömény akciót készített. Elképzelhető, hogy a Robin Hood is hasonló lesz, csaj íjakkal meg kardokkal?
Mi a jellemzője a legtöbb átlagos, amerikai filmes házaspároknak? A válás szélén lavíroznak, ám a végén történik valami, ami közben (vagy utána) felfedezik, hogy jobban vonzódnak egymáshoz, mint bárki máshoz. A Párterpáiában a válás ugyan még nem került szóba a felek között, nem is fordult meg a férj és feleség fejében a gondolat, bár nem sok hiányzik hozzá, hogy hamarosan felvetődjön a szakítás ötlete, ugyanis hétköznapjaik túl szürkék, már nem hozzák túlságosan lázba egymást és holtfáradtan esnek haza, ami után alig van kedvük a heti szokásos vacsorához. Ám egy nap puccosabb helyre mennek, sikerül asztalhoz jutniuk, de úgy, hogy valaki másnak adják ki magukat és itt kezdődnek a bajok, az estéjük egy csapásra más lesz, mint a többi.
1993-ban szövetségi ügynökök szerették volna átfésülni a texasi Waco városkában tanyázó David Koresht és az általa vezetett szektát, a gyanú szerint ugyanis többféle lőfegyver is a birtokukban volt. Mint kiderült a sejtésük igaznak bizonyult, mivel a szekta nem működött együtt a hatóságokkal, hanem elbarikádozták magukat, erre a kommandósok és az ügynökök rohamra indultak, Koresh követői azonban jól tartották magukat, olyannyira, hogy az ostrom egészen 51 napig tartott. Végül az épület kigyulladt, Koresh és a szekta 80 tagja a lángok közt lelte halálát. A ügyben több vizsgálatot is tartottak, egyesek szerint érdekes, hogy a helyszínen tartózkodott az amerikai hadsereg egyik különleges alakulata és azt is tisztázni szerették volna, hogy a tűz hogyan keletkezett, állítólag az FBI gyúlékony gránátokat dobott az épületbe.
Kurt Russell, Adrien Brody és Sharon Stone lesz látható az alkotásban, azt még nem tudni, hogy kiket fognak megtestesíteni. A produkció forgatókönyvét Rupert Wainwright jegyzi és a rendezést is elvállalta. Wainwright nem túl termékeny direktor, utoljára 2005-ben jelentkezett John Carpenter-féle horror, A köd gyenge feldolgozásával, előtte pedig 1999-ben mutatták be tőle a Stigmata horrort. Wainwright több szálat fog mozgatni a történetben, az ATF ügynökeinek és az FBI tárgyalóin kívül helyet az elbarikádozott szekta sorai között is járhatunk és még a washingtoni politikusok sem maradnak ki a jóból.
A rendező elárulta, hogy a forgatókönyv megírásában segítségére volt Lee Hibberd oknyomozó újságíró és konzulensnek felkérte Michael McNultyt, aki a Waco: The Rules of Engagement díjnyertes dokumentumfilmjében már feldolgozta egyszer témát. Ennek az előzetesét láthatjátok alább.
Megérkezett az első kép a Tamara Drewe-ból. A Posy Simmonds képregényén alapuló produkciót Stephen Frears rendezte. Simmonds alkotásához pedig Thomas Hardy klasszikus regényét, a Far From the Madding Crowd könyvet használta fel és a The Guardianban jelent meg munkája. A címszereplőt Gemma Arterton alakítja. Drewe egy csinos és szépséges lány, aki egy orrplasztika után tér vissza szülőfalujába és eléggé felkorbácsolja kinézetével a kedélyeket.
Még 2008-ban hintette el Walter F. Parkes producer, hogy lesz Men in Black 3, majd tavaly októberben az is kiderült, hogy Etan Cohent, a Madagaszkár 2 és a Trópusi vihar íróját állították rá a forgatókönyvre. Ekkor még nem lehetett tudni, hogy az első két felvonás rendezője, Barry Sonnenfeld részt vesz-e a munkálatokban, illetve hogy Tommy Lee Jones újra eljátssza-e K ügynököt, a franchise másik húzóneve, Will Smith azonban már a fedélzeten volt.
Nemrég Sonnenfeld arról beszélt, hogy Smith és Jones is vissza fog térni a harmadik részre, előbbi már leszerződött, utóbbi még nem, bár erre nem kell sokat várni és lehetséges, hogy 3D-ben készül el a produkció, a forgatás kezdetét nem esett szó. Smith jelenleg két projekt között vacillál, a másik a The City that Sailed, amelyet Andrew Niccol fog dirigálni, ám ő először egy másik filmet, az I’m Mortalt akarja megcsinálni, így szinte biztos, hogy a Men in Black 3-hoz még idén hozzálátnak.
A történettel kapcsolatban nem tudok információval szolgálni, korábban olyan pletyka látott napvilágot, ami szerint a filmben lesz időutazás, J ügynök visszamegy a múltba, ahol találkozik a fiatalabb K ügynökkel, akit Josh Brolin fog játszani.
Hat éve mutatták be A bukás – Hitler utolsó napjai német filmet, amely Hitler utolsó napjait mutatja be. A produkció egyik 4 perces része azonban önálló életre kelt, rengeteg olyan videó került fel a netre, amelyben nem az eredeti szöveget fordítják le, hanem vicces kedvű felhasználók feliratozzák azt saját szájízük/agymenésük szerint. Így megnézhettük már többek között, hogy a Führer azért dühös, mert nem kapta meg a Resident Evil 5-öt, ellopták az autóját vagy mert Obama győzött az elnökválasztáson.
A rendezőt, Oliver Hirschbiegelt egyáltalán nem zavarják ezek a feliratozott videók, sőt kifejezetten szórakoztatják ezek a művek. Azonban a Constantin Films, amely égisze alatt készült produkció nem áll úgy hozzá a dologhoz, mint Hirschbiegel, ugyanis úgy döntöttek, hogy arra kényszerítik a YouTube-ot, hogy távolítsák el az összes ilyen videót az oldalukról. Egyelőre még tisztázatlan, hogy a stúdió miért várt ilyen sokat ezzel a lépéssel és miért érzik azt, hogy ezek a feliratozások ártanak az eredeti filmnek.
Néhány hete az Index is kidobott az oldalukra egy saját verziót
Gregory Hoblit szépen indította filmes karrierjét, a Legbelső félelemben Edward Norton is bizonyított és egy igazán ütős csavart is sikerült összehozni a végére. Aztán jött a Letaszítva és a Frequency, amelyek szintén kiváló szórakozásnak minősültek. Ezek után indult meg a lejtmenet, a Hart háborúja, a Törés és a Gyilkosság online már csak szimpla művek voltak, érthetetlen, hogy mi történhetett Hoblittal.
Remélhetőleg a következő alkotásánál már összekapja magát és ismét valami jó filmmel fog szolgálni. Hoblit egy egyelőre cím nélküli drámához szerződött le, amely a Castle Rock égisze alatt fog készülni Frank Baldwin forgatókönyvéből. A történetben egy kiló kokaint ellopnak, ami azt eredményezi, hogy egy harlemi díler, három princeton-i végzős és egy kegyetlen, chilei drogbáró útja keresztezi egymást.
A Los Angeles Times készített egy interjút James Cameronnal, aki elárulta, hogy jelenleg az Avatar második részének az előkészületei folynak. A korábbi híresztelésekkel ellentétben nem az Alpha Centaurin és az azt körülvevő holdakon fog játszódni a cselekmény, hanem a folytatásban maradnak a Pandorán és ezúttal a bolygón található élőlényekben gazdag óceánt mutatja be részletesen. Csak a harmadik felvonásban utazunk el a Pandoráról.
Cameron ezen kívül elárulta, hogy az IMAX vásznakat az Avatarnak sajnos át kellett adnia az Alice Csodaországban filmnek és úgy gondolja, hogy az alkotása továbbra is szépen tudta volna termelni a milliókat. Ezért augusztusban újra a mozikba küldik a film hat perccel bővített verzióját. Úgy látszik a 2,7 milliárd dolláros bevétel túl kevés, a 3 milliárddal talán már beérné?